داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار کالا
۱۷درصد مصرف خانوار از طریق واردات کالای قاچاق برآورده می‌شود
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

به طور متوسط ۲۳ درصد از مصارف خانوارها از محل کالاهای غیررسمی تأمین می‌شود که حدود ۱۷ درصد از این کالاهای غیر رسمی از طریق واردات غیررسمی با قاچاق به کشور وارد می شوند

فیلم: آنچه سوئیس راه‌اندازی کرد، کانال مالی نیست
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲

محمدعلی دهقان دهنوی در گفت و گویی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود ممکن است کانال مالی سوئیس خطرناک باشد و از این طریق تحریم کنندگان متوجه میزان نیاز ما شوند، اظهار داشت: من اطلاعات زیادی ندارم؛ اما آنچه که شنیده ام این است که کانال مالی سوئیس در حد ۲.۵ میلیون دلار است اصلاً چیزی به عنوان کانال مالی نمی‌توان به آن گفت. فقط یک پارت مالی ۲.۵ میلیون دلاری برای انتقال کالا از سوئیس به ایران است. بنابراین هیچ یک مواردی که می‌گوئید در مورد این مساله، محلی از اعراب نیست.

معاون وزیر صنعت: مردم شب عید کالای بدون برچسب نخرند
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷

رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از طرح ویژه سازمان حمایت برای بازار شب عید خبر داد و گفت: ساماندهی سایت‌های فروش اینترنتی با همکاری سازمان حمایت و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به زودی اصلاح و رونمایی می‌شود.

افغانستان ۳۴ درصد نیاز کالایی خود را از ایران تامین می‌کند
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

سخنان اخیر حسن روحانی در مورد برگزاری انتخابات الکترونیکی که با طعنه به دولت افغانستان همراه بود؛ موجی از انتقادات از رئیس‌جمهور را در فضای مجازی ایران و افغانستان ایجاد کرده است.

فیلم: بجای بنزین کدام کالا را بهتر بود گران کنیم!؟
۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

نسیم آنلاین: سیدجمال الدین حسینی استاد دانشگاه و پژوهشگر اقتصاد و رسانه: دولت با گران کردن ۳۰ درصدی قیمت برق، می‌توانست معادل گرانی ۲۰۰ درصدی بنزین درآمد کسب کند. در زمانی که مردم خسته بودند، دولت بنزین را ۳ برابر کرد. برخی معتقدند دولت عمدا می‌خواست مردم را ناراضی کند.

جدول: قیمت کالاهای وارداتی با تغییر پایه حقوق گمرکی چه مقدار افزایش می‌یابد
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱

مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد: افزایش قیمت کالاهای وارداتی ناشی از افزایش نرخ تسعیر حقوق ورودی، اولا به دلیل سهم ناچیز نرخ حقوق ورودی در قیمت تمام شده کالاها و ثانیاً حاشیه سود بالا، با احتمال زیادی کمتر از مقادیر پیش‌بینی شده یعنی 6 تا 11.4 درصد خواهد بود.

کیفیت کالا شرط لازم برای حضور در بازارهای صادراتی
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷

مدیر کل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و واردات سازمان ملی استاندارد گفت: اگر مثلث سه وجهی از صادرات، تولید و اشتغال داشته باشیم حلقه واصل این سه وجه کیفیت است بنابراین زمانی می توان در بازار صادراتی حضور داشت که کالا کیفیت داشته باشد.

دلایل لغو صادرات ۱۷ قلم کالای ایرانی به عراق
۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴

حسینی گفت: عراق پس از خروح داعش، به شدت به دنبال، آن است که بتواند تولیدات کشاورزی و صنعتی خود را احیا کند.

کالاهایی که قیمت ندارند را نخرید
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی با بیان اینکه اطلاع از قیمت کالاها، جزو حقوق شهروندی مردم است، گفت:مصرف‌کنندگان نباید کالاهایی که برچسب قیمت نداشته یا نرخ روی آنها درج نشده را بخرند.

چگونه بنزین از یک کالای کم کشش به یک کالای پرکشش تبدیل می‌شود؟
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

معاون سابق وزیرکار با بیان اینکه برخی اقتصاددانان ادعا می‌کنند چون بنزین یک کالای کم کشش است، گفت: اگر قیمتش را بالا ببریم، تغییری در مصرفش شاهد نخواهیم بود. بنزین را خیلی گران کنیم، در بلندمدت به یک کالای پرکشش تبدیل خواهد شد