داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اینترنت-ملی
روحانی: قصد داریم در کنار اینترنت خارجی، شبکه ملی اطلاعات  قوی داشته باشیم
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷

روحانی با تأکید بر اینکه دولت حتی یک لحظه از بر هم زدن نقشه دشمن و تحریم‌ها غافل نبوده است، اظهار داشت: باید یا تحریم‌ها را دور بزنیم و یا دشمنان را وادار کنیم تا توبه کنند و دولت مصمم است، هم با تقویت تولید داخلی و هم از طرق مختلف از جمله مذاکره این توطئه را در هم بشکند و در این راستا دولت در چارچوب خطوط قرمز نظام حرکت کرده و از آن عبور نخواهیم کرد.

فیلم: چیزی به نام اینترنت ملی معنای خارجی ندارد
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱

نسیم آنلاین: آذری جهرمی: اینترنت ملی معنا ندارد؛ پیگیر شبکه ملی اطلاعات هستیم. آیا باید دست روی دست بگذاریم تا دولت آمریکا برای ما تعیین تکلیف کند ؟!

آذری جهرمی: اتصال اینترنت همراه منتظر دستور وزیر کشور است
۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

گفته آقای آذری جهرمی در بخشی از استان‌ها اینترنت از طریق وای فای خانگی وصل شده اما وصل شدن اینترنت همراه منتظر دستور وزیر کشور است.

چه زمانی اینترنت همه‌ مناطق کشور به طور کامل وصل می‌شود؟
۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶

شب گذشته اتصال اینترنت خانگی در ۱۰ استان انجام شد و تقریبا یک سوم کشور به فضای اینترنت بین‌المللی برگشتند.

آیا وزیر جوان پاسخگوی خسارت روزانه ۳۰۰ میلیاردی خواهد بود؟
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

 کسب و کارهای اینترنتی دچار مشکل شده اند. هرچند شبکه ملی اطلاعات که قبل از قدرت گرفتن غرب گرایان در کشور مورد توجه واقع شده بود امروز توانسته تا حدودی از مشکل بانک ها و کسب و کارهای اینترنتی کم کند اما با این حال نمی توان از خسارت زیادی که به همین کسب و کارها وارد شده است چشم پوشی کرد.

اینترنت استان به استان وصل می‌شود
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶

سخنگوی دولت گفت: در استان‌هایی که از اینترنت سوءاستفاده صورت نمی‌گیرد، استان به استان اینترنت آنها وصل خواهد شد و به حالت طبیعی برمی‌گردد.

مشکل اینترنت امروز یا فردا رفع می‌شود
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲

تجربه به ما نشان می داد انتشار زمان سهمیه بندی بنزین چیزی جز هدر رفتن منابع، فعال شدن قاچاقچیان و ضد و بند شکل می گیرد. برخی اگر زمان اجرای سهمیه بندی را می دانستند پمپ بنزین را به خانه می بردند، ما تجربه آتش سوزی را در این زمینه داشتیم.

فیلم: اینترنت در روسیه ملی شد
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴

روسیه با بکارگیری اینترنت ملی، موازنه قدرت در جهان را بهم زده است.

تیم جواد جهرمی مقابل شورای عالی فضای مجازی
۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

معاون وزیر ارتباطات در توئیتی مدعی شد که جریانی در داخل کشور با شبکه‌ی ملی اطلاعات به دنبال قطع ارتباطات ایران با دنیا بودند و تیم وزارت ارتباطات به پشتوانه‌ی مصوبات شورای عالی فضای مجازی توانست جلوی این انزواطلبی را بگیرد و سهم جهانی جوانان ایرانی در فضای بزرگ مجازی موید این موفقیت بزرگ است. 

تحریم اینترنت، «شبکه ملی اطلاعات» و نقش GTT در ایران!
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷

تکرار چندین باره اختلال و قطعی اینترنت در کشور در کنار روی زمین ماندن پروژه «شبکه ملی اطلاعات» طی سال های اخیر ابهامات در خصوص اتصال اینترنت ایران به شبکه GTT که از سوی بسیاری از مراکز بازوی سازمان سیا معرفی می‌شود را بیشتر کرده است.