داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار پتروشیمی
ادعای ریاض: به زودی صادرات گاز و پتروشیمی را آغاز خواهیم کرد
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷

وزیر انرژی دولت سعودی ادعا کرد که به زودی صادرات گاز و پتروشیمی را آغاز خواهند کرد.

واحدهای تولیدی مواد اولیه پتروشیمی دریافت می‌کنند
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱

وزیر صمت ضمن بیان این نکته که واحدهای تولیدی مواد اولیه پتروشیمی دریافت می‌کنند، گفت: تامین خوراک موردنیاز واحدهای تولیدی داخلی باید کمتر از قیمت صادراتی باشد.

تامین ۲۰ درصد ارز مورد نیاز کشور از طریق صادرات پتروشیمی
۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲

رئیس کل بانک مرکزی گفت: پتروشیمی‌ها ۲۰ درصد رقم ارز مورد نیاز کشور را تامین کردند.

حسن روحانی: ما در زمان صلح وعده دادیم!
۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱

رئیس‌جمهور گفت: برخی به دولت دوازدهم خطاب می‌کنند که آن وعده‌هایی که به مردم دادید چرا نمی‌توانید عمل کنید؟ خب ما در شرایط صلح آن قول‌ها را دادیم.

تصاویر: بازدید روحانی از نمایشگاه صنعت پتروشیمی
۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

رئیس جمهور صبح امروز از نمایشگاه صنعت پتروشیمی بازدید کرد.

از پتروخام به پتروپالایشگاه
۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸

نگاهی به صنعت ۵۶ ساله پتروشیمی نشان می‌دهد با وجود پیشرفت بویژه در ارتقای کمی تولیدات، هنوز توفیق چندانی در تولید محصولات نهایی پتروشیمی و جلوگیری از خام‌فروشی نداشته است. اخیرا و با تصویب قانونی در مجلس به منظور حمایت از ساخت پتروپالایشگاه‌ها، امید برای پایان خام‌فروشی قوت گرفت اما آیین‌نامه اجرایی وزارت نفت برای این قانون، دستیابی به این هدف را به چالش می‌کشد.

۳ راهکار برای جبران کاهش درآمدهای نفتی، اگر دولت بخواهد!
۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

با تمرکز بر ظرفیت اقتصادی کشورهای همسایه، صادرات مواد پتروشیمی و استفاده از توان صادراتی معادن می‌توان کاهش درآمدهای نفتی کشور را جبران و مشکل کسری بودجه دولت را هم حل کرد.

زنگ خطری برای مدیران بازنشسته‌ هلدینگ خلیج فارس
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰

هلدینگ خلیج فارس، بزرگترین هلدینگ کشور در حوزه پتروشیمی است که سهام عمده آن در اختیار دولت قرار دارد. این مجموعه تجاری-اقتصادی به پاتوق بازنشستگان صنعت نفت تبدیل شده است.

فرجام نافرجام پتروشیمی بوعلی سینا
۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱

بیش از سه سال از آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا می گذرد و به گفته یک مقام آگاه این پتروشیمی با وجود دریافت ٩۴ میلیون دلار از خسارت ١٢٠ میلیون دلاری، هنوز عملیات بازسازی را آغاز نکرده است.

سفر خانوادگی مدیران دولتی به جزیره کیش!
۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰

این روزها در شرایطی که خبرهای مربوط به کسری بودجه دولت و پرداخت کمک معیشتی به ۶۰ میلیون نفر به وفور در همه رسانه‌ها یافت می‌شود، مدیران هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس که اکثر سهام آن در اختیار دولت است، برای حضور در یک گردهمایی با اعضای خانواده به جزیره کیش سفر کردند.