داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار قاچاق-کالا
جزئیات مصوبه مجلس درباره معیارهای قاچاق ارز
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مصداق‌ها و معیارهای قاچاق ارز را مشخص کردند.

قاچاق کالا با رونق تولید و جهش تولید سازگاری ندارد
۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴

حجت الاسلام رییسی گفت: پرونده‌های مهم و قاچاق سازمان یافته به هیچ عنوان نباید دچار اطاله دادرسی شود و باید با رسیدگی سریع نتایج آن ظاهر شود.

وضعیت فعلی مبارزه با قاچاق کالا مثبت نیست
۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ارزیابی بنده از وضعیت فعلی مبارزه با قاچاق کالا مثبت نیست. اگر دستگاه‌های متولی به وظایف خود درست عمل می‌کردند، منابع مالی زیادی نصیب کشور می‌شد. در این صورت اصلا نیازی به سهمیه‌بندی بنزین برای افزایش درآمد هم نبود.

قاچاق، بلای جان بازار لوازم خانگی
۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸

انصاری گفت: هم اکنون بزرگترین چالش ما بحث قاچاق لوازم خانگی است، این روند خلاف به تنهایی اقتصاد کشور را دچار مشکل می‌کند.

رئیسی: «حیف» بیت المال هم مانند «میل» آن باید رسیدگی شود
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹

رئیس قوه قضاییه گفت: ما معتقدیم «حیف» بیت المال همانند «میل» بیت المال باید مورد رسیدگی قرار گیرد زیرا خسارت برخی حیفها و ترک فعلها از برخی میلها و فعلها بیشتر است. گاه یک غفلت بیشتر از یک اقدام خسارت می زند.

هادی سلیمی زاده: به راحتی می توان در کشور قاچاق کرد
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

یک کارشناس اقتصادی گفت: بر اساس ادعای گمرک بیش از ۱۳۸ هزار میلیارد تومان برآورد قاچاق کشور است که البته بر طبق تحقیقات میزان قاچاق کشور بیش از ۶۰۰ هزار میلیارد تومان است. از این مقدار ۱۷ هزار میلیارد تومان آن کشف می شود. اما از این مقدار نیز، محکومیت برای هزار میلیارد تومانش صادر می شود.

اتاق بازرگانی مسبب ۲۸ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی است
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شرایط موجود صدور و استفاده از کارت های بازرگانی را ناشی از اقدامات اتاق بازرگانی دانست و گفت: ۲۸ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی وجود دارد که همه و همه بخاطر صدور کارت‌های یکبار مصرف و یا همان کارت‌های اجاره ای بازرگانی است

رشد ۲ برابری پرونده‌های قاچاق در کشور
۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق با بیان اینکه در ۵ ماهه امسال ۴۸ هزار و ۶۵ فقره پرونده متشکله مظنون به قاچاق داشتیم، گفت:سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و هرمزگان بیشترین تعداد پرونده را داشتند.

مافیای پوشاک زیرذره بین استانداری تهران
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

معاون استاندار تهران با بیان اینکه هر حوزه برای خود یک مافیا دارد، گفت: قاچاق کالا، مواد اولیه و پوشاک مافیای خود را دارند که باید برای این موضوع فکری کرد.

آخرین وضعیت سامانه‌های مبارزه با قاچاق
۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق با بیان اینکه روند پیشرفت سامانه‌های مبارزه با قاچاق کند است، گفت: در جلسه‌ای با حضور رئیس جمهور مقرر شد تمام سامانه‌ها تا پایان امسال نهایی شوند.