داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار دریای-عمان
گشت زنی ‎شاهزاده انگلیس با نظامیان این کشور در تنگه هرمز
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

شاهزاده ویلیام نوه ملکه انگلیس از نیروهای نظامی این کشور در عمان بازدید و با یکی از تیم‌های گشت‌زنی انگلیسی در تنگه هرمز همراه شد.

۸ دلیل برای شکست پروژه ائتلاف دریایی
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳

برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روز سه‌شنبه خود مدعی شد که ۳۰ کشور جهان برای ائتلاف با آمریکا به‌منظور ایجاد اسکورت دریایی برای کشتی‌های عبوری از خلیج‌فارس، دریای‌عمان و احتمالا تنگه باب‌المندب همراه شده‌اند، بماند که همزمان نیوزیلند به‌عنوان یکی از کشورهایی که گفته می‌شد در این ائتلاف حضور دارد، این خبر را تکذیب کرد.

پاتک ایران و روسیه به ائتلاف دریایی امریکا
۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

همزمان با تلاش برخی کشورهای اروپایی برای تشکیل ائتلاف دریایی در خلیج‌فارس، نیروی دریایی ارتش کشورمان نیز اعلام کرد در تدارک برگزاری رزمایش دریایی مشترک ایران و روسیه در شمال اقیانوس هند و دریای عمان است.

ایران و روسیه رزمایش مشترک دریایی برگزار می‌کنند
۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹

نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تدارک برگزاری رزمایش دریایی مشترک ایران و روسیه در شمال اقیانوس هند و دریای عمان است.

طعنه مسکو به «دروغ» آمریکا با ماجرای پودر سفید
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰

سخنگوی کرملین ضمن رد اتهام‌زنی‌های بی سند به ایران درباره حادثه دو نفتکش در دریای عمان، به «سخنان دروغ» وزیر خارجه وقت آمریکا برای توجیه حمله به عراق در سال 2003 اشاره کرد و گفت: «ما ماجرای پودر سفید را فراموش نکردیم».

اتهام‌ زنی نتانیاهو علیه ایران در مراسم افتتاح شهرک «ترامپ»
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

خست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مراسم افتتاحیه شهرک «بلندی‌های ترامپ» در جولان اشغالی همانند مقامات آمریکایی در ادعایی بی‌اساس ایران را به دست داشتن در حملات به نفتکش‌ها در دریای عمان متهم کرد.

امارات: نگفتیم که ادله کافی برای اتهام‌زنی در حمله به نفتکش‌ها وجود دارد
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷

وزیر خارجه امارات با اشاره به ضرورت همکاری برای تنش‌زدایی در منطقه تأکید کرد که جامعه جهانی بایستی برای تأمین امنیت کشتیرانی بین‌المللی و حمل‌نقل انرژی همکاری کند.

اسرائیل هم در قضیه دو نفتکش متهم است
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷

منابع دیپلمات عربی با بیان اینکه هویت عامل حادثه دو نفتکش در دریای عمان روشن نیست، گفتند، «اسرائیل هم با توجه به امکانات و توانایی‌هایی که دارد، در مظان اتهام است».

بررسی تناقض‌های روایت آمریکایی
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

پس از انفجار و آتش سوزی دو تانکر بزرگ نفتی که ژاپنی و نروژی بودند، آمریکا در دو عرصه رسانه ای و دیپلماتیک تلاش کرد با ارائه یک سناریو، ایران را به عنوان عامل این حادثه معرفی کند اما تناقض های  این روایت ،شواهد و اظهارنظرها و همچنین نشست بی نتیجه شورای امنیت این نقشه آمریکا را که در آب های دریای عمان اجرا شده ، تاکنون نقش بر آب کرده است.

انفجار نفتکش‌ها این بار در دریای عمان
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴

منابع‌‌‌‌‌خبری از وقوع دو انفجار مهیب در داخل دریای عمان خبر دادند