داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار دریای-عمان
فیلم: مقابله مستقیم سپاه با آمریکا
۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸

دوشنبه هجدهم فروردین نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس اقدام به سد کردن راه کشتی شهید سیاوشی کرد اما نیروی دریایی سپاه در پاسخ به رفتارهای غیر قانونی آمریکا آنها را مجبور به کنار کشیدن از مسیر کردند.

جزئیات رویارویی سپاه با آمریکا در خلیج فارس
۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۷

نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه‌ای با جعلی و هالیوودی خواندن روایت آمریکایی از ماجرای ۲۷ فروردین در خلیج فارس، تأکید کرد: مستندات خلاف ادعای آنهاست و هرگونه خطای محاسباتی را پاسخ قاطع می‌دهیم.

ناو تاکانامی عازم دریای عمان شد
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

ژاپن بی‌آنکه به ائتلاف دریایی آمریکا بپیوندد، ناوشکن «تاکانامی» را با هدف جمع‌آوری اطلاعات و حراست از کشتی‌های تجاری این کشور در آب‌های منطقه، راهی دریای عمان کرد.

ژاپن ۲ هواپیمای شناسایی به منطقه اعزام کرد
۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰

توکیو در ماموریتی یک ساله و با هدف تضمین امنیت آبراه‌های تجاری، ۲ فروند هواپیمای شناسایی را به محدوده دریای عمان و خلیج عدن اعزام کرد.

پکن: آغاز رزمایش مشترک ایران،روسیه و چین از روز جمعه
۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

سخنگوی وزارت دفاع چین تأیید کرد که پکن، مسکو و تهران از فردا تا روز دوشنبه هفته آینده، رزمایش دریایی مشترکی را در دریای عمان برگزار خواهند کرد.

گشت زنی ‎شاهزاده انگلیس با نظامیان این کشور در تنگه هرمز
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

شاهزاده ویلیام نوه ملکه انگلیس از نیروهای نظامی این کشور در عمان بازدید و با یکی از تیم‌های گشت‌زنی انگلیسی در تنگه هرمز همراه شد.

۸ دلیل برای شکست پروژه ائتلاف دریایی
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳

برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روز سه‌شنبه خود مدعی شد که ۳۰ کشور جهان برای ائتلاف با آمریکا به‌منظور ایجاد اسکورت دریایی برای کشتی‌های عبوری از خلیج‌فارس، دریای‌عمان و احتمالا تنگه باب‌المندب همراه شده‌اند، بماند که همزمان نیوزیلند به‌عنوان یکی از کشورهایی که گفته می‌شد در این ائتلاف حضور دارد، این خبر را تکذیب کرد.

پاتک ایران و روسیه به ائتلاف دریایی امریکا
۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

همزمان با تلاش برخی کشورهای اروپایی برای تشکیل ائتلاف دریایی در خلیج‌فارس، نیروی دریایی ارتش کشورمان نیز اعلام کرد در تدارک برگزاری رزمایش دریایی مشترک ایران و روسیه در شمال اقیانوس هند و دریای عمان است.

ایران و روسیه رزمایش مشترک دریایی برگزار می‌کنند
۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹

نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تدارک برگزاری رزمایش دریایی مشترک ایران و روسیه در شمال اقیانوس هند و دریای عمان است.

طعنه مسکو به «دروغ» آمریکا با ماجرای پودر سفید
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰

سخنگوی کرملین ضمن رد اتهام‌زنی‌های بی سند به ایران درباره حادثه دو نفتکش در دریای عمان، به «سخنان دروغ» وزیر خارجه وقت آمریکا برای توجیه حمله به عراق در سال 2003 اشاره کرد و گفت: «ما ماجرای پودر سفید را فراموش نکردیم».