داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار خانه
جهانگیری به استانداران سراسر کشور دستوری جدید صاد کرد
۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۵

معاون اول رییس جمهور با اشاره به تخریب خانه یک زن در بندرعباس، ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه، در دستوری به استانداران تاکید کرد: لازم است کلیه دستگاه های استان قبل از تامین سرپناه مناسب برای افراد ساکن،‌ نباید اقدام به تخریب نمایند.

طرح مجلس برای پیشگیری از تکرار ماجرای تخریب آلونک‌ها
۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲

روح‌الله ایزدخواه نماینده مجلس شورای اسلامی، در اینستاگرام خود خبر از ثبت و پیگیری طرحی در مجلس با عنوان «طرح دو فوریتی فرآیند تخریب منازل غیرمجاز محرومین و تامین مسکن برای آنها» داد.

یک خانه به بانوی هرمزگانی اهدا خواهد شد
۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان: موضوع تخریب خانه را از این خواهر پیگیری کردیم؛ از دستگاه‌های عامل توضیح خواستیم و پرونده تشکیل داده‌ایم.

فیلم: آخوندی باید در مورد لطماتش در حوزه مسکن، پاسخگو باشد
۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

«اقبال شاکری» نماینده مردم تهران، در گفتگو با «نسیم آنلاین»: اقدامات فعلی وزارت راه در حوزه مسکن، ادامه مسکن مهر است. آخوندی مانع خانه‌دار شدن ۱ میلیون خانوار شد. مردم هنوز دعاگوی مسکن مهر هستند. دولت ۷ سال مسکن را رها کرد. قوه‌ قضائیه پیگیر ترک فعل و کم کاری مسئولین است.

ماجرای بندرعباس ناشی ‌از ضعف ایران در مفهوم امنیت تصرف است
۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳

خراسانی گفت: یک مفهومی در مطالعات شهری داریم تحت عنوان امنیت تصرف. بنا بر این مفهوم در خیلی از جاهای دنیا کسی که جایی را تصرف می‌کند، تمام است. به‌لحاظ تصرف امن است. نبود امنیت تصرف باعث پراکندگی حاشیه‌نشینی و همچنین باعث ناپایداری حاشیه‌نشینی می‌شود.

واکنش امام جمعه بندرعباس به تخریب سرپناه یک زن
۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در بیانیه‌ای با محکومیت تخریب آلونک یک شهروند بندرعباسی آورده است: پیشگیری بهتر از درمان است و علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد.

تخریب خانه بانوی بندرعباسی بدون حکم انجام شد
۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۶

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان گفت: دستور تخریب سرپناه این بانو از طرف مقامات قضایی صادر نشده است، لذا با متخلفین و ناقضین حقوق شهروندی بدون هیچ اغماضی برخورد می‌شود.

تهران ۴۰۰ هزار خانه بدون سکنه دارد
۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تراکم‌فروشی خارج از ضابطه سبب ایجاد ۴۰۰ هزار خانه بدون سکنه در تهران شده است، گفت: ساخت و سازها باعث نابودی ۲۵۰۰هکتار از باغات تهران شد.

راهنمای خرید خانه از طریق سامانه آگهی املاک خانه اول
۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۲

آیا می دانستید که دیگر نیازی نیست همانند گذشته برای خرید و فروش خانه یا ملک به تک تک بنگاههای معاملاتی شهرتان سر بزنید؟ ایا می دانستید که وب سایت خانه اول به شما کمک می کند تا به راحتی و آسانی ملک یا زمین تان را رهن یا اجاره بدهید؟ خوشبختانه دیگر شرایط مثل زمان های قدیم نیست که ما ساده ترین کارها را با دردسرهای زیادی پشت سر بگذاریم. یکی از این کارها خرید یا فروش خانه ، رهن یا اجاره است که این روزها به راحتی انجام می شود.

اینفوگرافیک: راهکاری مفید برای کاهش مصرف انرژی خانه و موتورخانه
۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶

با راهکاری مفید برای کاهش مصرف انرژی خانه و موتورخانه آشنا شوید.