داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
مخالف افزایش تسهیلات خرید مسکن هستیم
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

حسن محتشم ضمن بیان اینکه بالا بردن تسهیلات خرید مسکن موجب رشد قیمت‌ها خواهد شد، گفت: مخالف افزایش تسهیلات خرید مسکن هستیم

ذوالقدر: هزاران نفر بر اثر سیل در جاسک بی‌خانمان شدند
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳

نماینده مردم میناب، رودان، جاسک و بشاگرد در مجلس گفت: سیل در جاسک عجیب است و مردم بی‌خانمان نمی‌دانند به چه نحوی با سرمای زمستان سر کنند.

نرخ اخذ مالیات بر خانه‌های خالی مناسب نیست
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

اگرچه برخی کارشناسان معتقدند تصویب مالیات‌ستانی از خانه‌های خالی در بودجه ۹۹ توسط کمیسیون تلفیق، اقدامی بی‌فایده است، اما برخی دیگر آن را تأکیدی بر قانون موجود و زمینه ساز اجرای آن می‌دانند.

حکم خمس خانه‌ دومی که اجاره داده می‌شود، چیست؟
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰

بعضی با خرید یک خانه و اجاره دادن آن، گذران زندگی می‌کنند. آیا به خانه دوم خمس تعلق می‌گیرد؟

بازار اجاره خانه در حال بالانس قیمت
۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

با وجود آن‌که بعد از پایان شهریورماه نرخ‌های پیشنهادی در بازار اجاره مسکن نسبت به ماه‌های قبل ۵ تا ۱۵ درصد کاهش یافته، شواهد گویای آن است که در بعضی واحدهای مرغوب در مناطق پرتقاضا قیمت‌های اجاره نسبت به سال قبل ۵۰ تا ۷۰ درصد بالا رفته و این یعنی اجاره بها آرام آرام از رشد سالیانه قیمت مسکن پیشی می‌گیرد؛ چرا که قیمت مسکن نسبت به سال قبل ۴۰ درصد بالا رفته است.

فاصله قیمت گرانترین و ارزان‌ترین مسکن معامله شده در ایران ۵۹۸ برابر است
۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

براساس داده‌های مرکز آمار ایران در تابستان سال جاری حداقل قیمت هر مترمربع زیربنای مسکونی در ایران حدود ۱۰۶ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت هر مترمربع از گرانترین املاک نیز حدود ۶۳ میلیون و ۸۸۹ هزار تومان بوده است، یعنی تفاوت ۵۹۸ برابری بین گرانترین و ارزان‌ترین خانه‌های معامله شده.

ایرانی‌ها چقدر خانه در ترکیه دارند؟
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷

خرید خانه توسط اتباع خارجی در ترکیه ۵۴ درصد بیشتر شده که در این بین ایرانی‌ها دومین گروه بزرگ خریدار خانه در ترکیه معرفی شدند.

آپارتمان های کوچک در تهران
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴

معاون شهردار تهران با بیان اینکه در تلاشیم تا موانع ساخت آپارتمان های ۲۵ تا ۴۰ متری را از سر راه برداریم، گفت: این ایده در تمام کلانشهر های دنیا در حال اجراست و بیشت راز آنکه یه تصمیم باشد یک ضرورت است.

بهترین زمان خرید مسکن چه زمانی است؟
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹

طبق نظر کارشناسان، بازه رکودی بازار مسکن که معمولا ۱۰ تا ۱۵ فصل طول می‌کشد مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه است و هم‌اکنون در این دوره قرار داریم.

قیمت خانه‌های لوکس در شهرهای مختلف آمریکا
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

ایالت کالیفرنیا بیش از سایر ایالت‌های آمریکا میزبان خانه‌های گران قیمت است.