داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار صادرات-نفت-خام
سهم ایران از اکتشاف نفت و گاز جهان چند درصد است؟
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶

شرکت ملی نفت ایران نوشت: ایران در سال ۲۰۱۹ در مجموع ۴.۹۷ میلیارد بشکه نفت قابل استحصال کشف کرده که این عدد معادل ۲۵ درصد اکتشافات نفت و گاز جهان در سال ۲۰۱۹ است.

آمریکا تحریم‌های نفتی ونزوئلا را بیشتر می‌کند
۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳

یک رسانه آمریکایی از مقدمه‌چینی دولت واشنگتن برای تشدید تحریم‌های نفتی ونزوئلا و توقف باقی‌مانده صادرات نفت خام این کشور خبر داد.

۷۵ درصد درآمد فروش روزانه ۶۰۰ هزار بشکه نفت در جیب بخش خصوصی
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲

نکته قابل توجه این است که‌ در حالت عادی ۱۴.۵ درصد از فروش نفت در اختیار شرکت ملی نفت ایران قرار می‌گیرد، اما در طرح‌های ۲۸ مخزن ۷۵ درصد از فروش نفت حاصل از این طرح‌ها در اختیار GC قرار می‌گیرد که در نهایت این موضوع سبب ضعیف جلوه دادن بخش دولتی (به علت نبودن بودجه) و قوی جلوه دادن بخش خصوصی به صورت کاذب است.

آمریکا به عربستان نفت صادر کرد!
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹

آمریکا در ژوئن یک محموله نفت به عربستان سعودی فرستاد که نخستین محموله صادراتی به عربستان سعودی از زمان لغو ممنوعیت صادرات در سال ۲۰۱۵ بود.

مدیریت حمله به همکاری ایران و چین بر عهده «سیا» است
۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱

امیر تفرشی تحلیل گر مسائل سیاسی با بیان اینکه مدیریت حمله به همکاری های ایران و چین بر عهده کاخ سفید و سازمان سیا است گفت: این همکاری باعث برگشتن دوباره ایران به عرصه و شکستن خط تحریم و انزوای ایران است. بنابراین آمریکا از این توافق نگران است.

میزان ورودی صندوق توسعه ملی در سال ۹۸ چقدر بود؟
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲

حداکثر میزان ورودی صندوق توسعه ملی در سال ۹۸ حدود ۱ میلیارد دلار بوده و عملا سهم این صندوق از درآمدهای صادراتی نفت و گاز در سال گذشته که قرار بود ۲۰ درصد باشد به حداکثر ۸.۱ درصد رسیده است.

نماینده موقت ایران در اوپک انتخاب شد
۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲

پس از درگذشت حسین‌کاظم‌پوراردبیلی⁩ نماینده ایران در اوپک امیر حسین زمانی نیا به عنوان نماینده موقت ایران در این سازمان انتخاب شد.

هفت راهبرد رهبرانقلاب که سلاح تحریم نفت را بی‌اثر می‌کرد
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴

اگر دولت و مجلس به ابلاغیه سال ۹۲ رهبر انقلاب توجه کافی داشتند، امروز درآمدهای کشور در بخش انرژی در مقابل تحریم‌ها و سیاست‌گذاری‌های مغرضانه کشورهای غربی مصون بود.

درآمد نفتی عراق نصف شد
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳

کل صادرات نفت عراق در ماه آوریل به طور متوسط ۳.۴۳۸ میلیون بشکه در روز بود و درآمد نفتی این کشور به کمتر از نصف و ۱.۴۲ میلیارد دلار رسیده است.

سایه کرونا بر بازار نفت!
۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷

بهای معاملات آتی نفت روز جمعه تحت تاثیر نگرانی‌ها از انتشار ویروس کرونا در چین و آسیب دیدن تقاضا برای نفت، به شدت کاهش پیدا کرد.