داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار صادرات-نفت-خام
میزان ورودی صندوق توسعه ملی در سال ۹۸ چقدر بود؟
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲

حداکثر میزان ورودی صندوق توسعه ملی در سال ۹۸ حدود ۱ میلیارد دلار بوده و عملا سهم این صندوق از درآمدهای صادراتی نفت و گاز در سال گذشته که قرار بود ۲۰ درصد باشد به حداکثر ۸.۱ درصد رسیده است.

نماینده موقت ایران در اوپک انتخاب شد
۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲

پس از درگذشت حسین‌کاظم‌پوراردبیلی⁩ نماینده ایران در اوپک امیر حسین زمانی نیا به عنوان نماینده موقت ایران در این سازمان انتخاب شد.

هفت راهبرد رهبرانقلاب که سلاح تحریم نفت را بی‌اثر می‌کرد
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴

اگر دولت و مجلس به ابلاغیه سال ۹۲ رهبر انقلاب توجه کافی داشتند، امروز درآمدهای کشور در بخش انرژی در مقابل تحریم‌ها و سیاست‌گذاری‌های مغرضانه کشورهای غربی مصون بود.

درآمد نفتی عراق نصف شد
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳

کل صادرات نفت عراق در ماه آوریل به طور متوسط ۳.۴۳۸ میلیون بشکه در روز بود و درآمد نفتی این کشور به کمتر از نصف و ۱.۴۲ میلیارد دلار رسیده است.

سایه کرونا بر بازار نفت!
۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷

بهای معاملات آتی نفت روز جمعه تحت تاثیر نگرانی‌ها از انتشار ویروس کرونا در چین و آسیب دیدن تقاضا برای نفت، به شدت کاهش پیدا کرد.

سفارت آمریکا در لیبی خواستار صادرات مجدد نفت از لیبی شد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

سفارت آمریکا در طرابلس خواستار ازسرگیری فوری صادرات نفت از لیبی و فعالیت سازمان ملی نفت این کشور شد.

مبادی مجاز صادرات فرآورده‌های نفتی اعلام شد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

وزیر نفت منشاء‌های مجاز برای صادرات همه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها را به ستاد مبارزه با قاچقا کلا و ارز و ابلاغ کرد.

ونزوئلا در شرایط تحریم هم ۴ برابر ایران نفت صادر می‌کند
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵

ونزوئلا در شرایط تحریم ۸۰۰ هزار بشکه نفت صادر می‌کند و به اذعان کارشناسان، ایران نیز می تواند با اصلاح قیمت گذاری نفت در بورس، صادرات نفت را به مقدار قابل قبولی برساند.

سقف فروش نفت در بودجه را یک میلیون بشکه تعیین کردیم که امید آفرینی کنیم!
۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴

سخنگوی ستاد بودجه گفت:اینکه در بودجه بگوییم در مقابل تحریم‌­ها تسلیم شدیم و پذیرفتیم که بیشتر از ۳۰۰ هزار بشکه نمی­‌توانیم به صورت رسمی صادرات داشته باشیم، در راستای امیدآفرینی به مردم نیست.

خبری از اصلاحات ساختاری بودجه نیست
۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه دولت از مجوز شورای سران قوا برای برداشت 45 هزار میلیارد تومانی از صندوق توسعه ملی با هدف جبران کسری بودجه امسال به صورت کامل استفاده کرده است، گفت: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با خنده همه تبصره‌های لایحه بودجه را تصویب می‌کند و می‌رود.