داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انتخابات-2020-آمریکا
رویترز: صدها مقام دولت جورج بوش حامی بایدن
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵

خبرگزاری رویترز گزارش داد که صدها مقام دولت جمهوریخواه «جورج بوش» با تشکیل یک کمیته قصد دارند از «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات آینده حمایت کنند.

اگر امروز انتخابات آمریکا برگزار می‌شد؟
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

کمتر از پنج ماه دیگر، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار می‌شود و رئیس جمهور این کشور درگیر دو بحران اساسی یعنی شیوع کرونا و وقوع تظاهرات‌های گسترده علیه نژادپرستی در آمریکاست. نظرسنجی‌های انتخاباتی نشان می‌دهد فضای آمریکا به شدت دوقطبی شده و ممکن است ترامپ پس از نوامبر از کاخ سفید برود.

بایدن: ترامپ تسلیم کرونا شده است
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در یک سخنرانی گفت، رئیس جمهور فعلی این کشور در میدان مبارزه با ویروس کرونا تسلیم شده و پرچم سفید تکان داده است.

بایدن «زوال عقل» دارد
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳

نتیجه یک نظرسنجی در آمریکا نشان می‌دهد که حدود ۴۰ درصد از مردم اعتقاد دارند، جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری این کشور دچار زوال عقل است.

احتمال کناره‌گیری ترامپ از انتخابات وجود دارد
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰

یک عامل حزب جمهوری‌خواه به شبکه خبری فاکس نیوز گفت، چنانچه دونالد ترامپ به این باور برسد که هیچ شانسی برای پیروزی در انتخابات ندارد، احتمالا از رقابت ریاست جمهوری ۲۰۲۰ کنار می‌کشد.

معنای ریاست جمهوری «بایدن» برای فلسطین
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶

کمک مالی چهار میلیارد دلاری آمریکا به اسرائیل جدا از نقض قوانین بین‌الملل به ویژه استانداردهای حقوق بشر رژیم صهیونیستی، از نظر قوانین داخلی آمریکا نیز غیرقانونی است. آیا جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخاباتی که کمتر از پنج ماه دیگر برگزار می‌شود، این وضع را تغییر می‌دهد؟

ترامپ: اگر جمهوری‌خواهی به من رای ندهد احمق است!
۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۳

رئیس‌جمهور آمریکا شماری از شهروندان حامی حزب جمهوری‌خواه که از او حمایت نمی‌کنند را «احمق» خطاب کرده است.

«جنبش‌های اعتراضی آنلاین» و هواداران موسیقی کره‌ای
۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰

صدها و شاید هزاران کاربر شبکه اجتماعی تیک‌تاک و طرفداران موسیقی کره‌ای در آمریکا برای حضور در تجمع انتخاباتی ترامپ نام‌نویسی کردند اما در مراسم حاضر نشدند تا سالن خالی بماند و به نوعی قدرت‌نمایی کنند. آیا قدرت آنان، معرف نوعی از اعتراض است؟

انتخاب دشوار مردم آمریکا؛ بایدنِ بی رمق در مقابل ترامپِ ضعیف
۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵

روزنامه انگلیسی با توجه به سه بحران بزرگی که آمریکا با آن مواجه است، فقدان حس همدردی و درک شرایط در ترامپ را به دلیل خودمشغولی، نقطه ضعف وی در انتخابات پیش‌رو دانست.

پولیتیکو: ترامپ شکست خود را قبول کرده است
۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷

نشریه پولیتیکو در گزارشی نوشت به نظر می‌رسد مجموعه اتفاقات اخیر، رئیس‌جمهور آمریکا را به این نتیجه رسانده است که امید زیادی به انتخاب مجدد نداشته باشد.