داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انتخابات-2020-آمریکا
چالش‌های انتخابات الکترونیکی آمریکا
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲

به نظر می‌رسد امنیت انتخابات آمریکا بیش از هر زمان دیگری در خطر باشد. هر چه به نوامبر ۲۰۲۰ نزدیک‌تر می‌شویم، ایالت‌ها و نواحی مختلف برنامه‌های خود برای تأمین امنیت انتخابات را به‌روزرسانی می‌کنند، اما کنگره آمریکا بعد از سه سال هنوز نتوانسته یک برنامه یکپارچه برای این منظور تهیه و تدوین کند.

کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا، رئیس جمهور مکزیک را نمی‌شناسند!
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳

یمی کلوبوچار و تام استایر، در جریان یک مصاحبه خبری اشتباهی مرتکب شدند که به سوژه داغ فضای رسانه‌ای ایالات متحده تبدیل شد.

درس پسربچه آمریکایی به کاندیداهای ریاست جمهوری
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰

یک پسربچه 8 آمریکایی به نام «کئونی چینگ» در واشنگتن توانست با فروش جاسوئیچی بدهی ناهار خود و هم‌مدرسه‌ای‌هایش و شش مدرسه دیگر را بپردازد.

استفاده تبلیغاتی از حجاب در تبلیغات انتخاباتی دموکرات‌ها
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵

«نیدا علام» در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا از طرفداران برنی سندرز بود، اما تصویر او در یک توئیت انتخاباتی هیلاری کلینتون فراگیر شد. «صبیره محمود» هم از زنان مسلمانی است که از طرفداران سندرز است، اما امسال تصویر او در میان طرفداران جو بایدن منتشر شده است.

واقعیت استیضاح ترامپ هنگام برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ مشخص می‌شود
۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

علی‌رغم کارشکنی‌ها در سنا، مردم آمریکا خواهان بررسی مدارک تازه و شنیدن صحبت‌های شاهدان در جلسه استیضاح دونالد ترامپ هستند.

روابط روسیه و آمریکا در سال ۲۰۲۰ بهبود نخواهد یافت
۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴

سناتور روس معتقد است، با توجه به اعمال تحریم علیه خط لوله گاز «جریان شمالی -۲» و مبارزات انتخاباتی در آمریکا، بعید است بتوان انتظار داشت که در سال ۲۰۲۰ هم تغییری در جهت بهبودی روابط مسکو-واشنگتن بوجود آید.

تنفس مصنوعی در ژاپن!
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲

روحانی برای نجات خود و دولت و بطور خاص برگ برنده جریان غرب گرا در انتخابات پیش رو نیاز به یک توافق موقت دارد و ترامپ هم برای پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ یک عکس یادگاری با رئیس جمهور ایران برای او کافیست

سندرز در دو قدمی بایدن
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

نتایج یک نظرسنجی تازه در آمریکا نشان می‌دهد که «جو بایدن» همچنان پیشتاز نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا است، اما «برنی سندرز» تنها دو درصد با وی اختلاف دارد.

مقام آمریکایی: ترامپ آماده گفتگوی بدون قید و شرط با ایران است
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

یک مقام آمریکایی بار دیگر ادعاهای دیگر مقامات این کشور مبنی بر آمادگی رئیس‌جمهور آمریکا برای گفتگوی بدون پیش‌شرط با ایران را تکرار کرد.

چرا آمریکایی‌ها دنبال «بی‌دولتی» در خاورمیانه هستند؟
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸

منطقه پیرامونی ایران بیش از هر زمان دیگری گرفتار آشوب و سردرگمی سیاسی است. عراق، لبنان و افغانستان مثال‌های عمده و اصلی آشفتگی سیاسی در محیط پیرامونی ایران هستند. «بی‌دولتی» انگار سبک جدیدی است که در منطقه در حال باب شدن است؛ در عراق، «عادل عبدالمهدی» استعفا کرده است، در لبنان «سعد حریری» بیش از یک ماه است پست نخست‌وزیری را ترک کرده و با وجود تلاش‌های بسیار گروه‌های سیاسی حاضر نشده برگردد و در افغانستان که عملا دو دولت بر سر کارند.