داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار نفت
کرملین: روسیه خواستار پایان یافتن سازوکار اوپک پلاس نیست
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با بیان اینکه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور خواستار پایان یافتن سازوکار اوپک پلاس نیست، اظهار داشت: ما به دنبال مذاکرات سازنده در این فرمت هستیم.

ترامپ: از اعمال تعرفه نفتی ابایی ندارم!
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹

رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید چنانچه روسیه و عربستان با کاهش سقف تولید، قیمت بازار نفت را متعادل نکنند؛ او هم گزینه اعمال تعرفه بر محصولات نفتی را انتخاب خواهد کرد.

شکل گیری زنجیره علم تا عمل در خدمت جهش تولید
۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱

شکل گیری زنجیره علم تا عمل در سال جهش تولید با کمک دانشگاهیان علوم اقتصاد و صنایع میتواند موجب تحول عظیم در بحث اقتصاد و تولید و خودکفایی باشد. با قدم گذاردن در راه تولید می توان به یک اقتصاد پویا، مقاوم و سالم رسید و غول تحریم را به آسانی در هم شکست.

امارات به جنگ نفتی عربستان و روسیه پیوست
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

امارات متحده عربی نیز به پیروی از عربستان سعودی از افزایش میزان تولید نفت خبر داد.

چشم اردوغان به نفت سوریه؟
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲

ترکیه که به بهانه مقابله با گروه های تروریستی و دورکردن آنان از مرزهایش، نیروی نظامی به استان ادلب در شمال غرب سوریه اعزام کرده است، اما عملا از تروریست های تکفیری در مقابل ارتش سوریه حمایت می کند، گویا این بار به فکر برداشت غیر قانونی از منابع نفتی سوریه افتاده است.

نیم نگاه اردوغان به میدان‌های نفتی «دیرالزور»
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸

رئیس‌جمهور ترکیه تصریح کرده که به همتای روس خود پیشنهاد داده است که آنکارا و مسکو به طور مشترک مدیریت و اداره میدان‌های نفتی «دیرالزور» سوریه را برعهده بگیرند.

بن سلمان به طور همزمان آتش جنگ قدرت و نفت را روشن کرد
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲

روزنامه «رای الیوم» نوست: عربستان به طور همزمان آتش دو جنگ را شعله ور کرد که اولی جنگ داخلی علیه شاهزادگان « کودتاگر» و دومی جنگ نفتی جهانی علیه روسیه است.

پیمان همکاری سه ساله اوپک و روسیه شکست خورد
۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴

اعضای اوپک نتوانستند در نشست روز جمعه خود با تولیدکنندگان غیر عضو به توافقی بر سر کاهش میزان کنونی عرضه جهانی نفت برسند.

زنگنه: آمریکا دشواری‌های زیادی برای مردم ایران ایجاد می‌کند
۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴

وزیر نفت گفت: آمریکا دشواری‌های زیادی برای مردم ایران، به‌ویژه مردم فقیر ایران، ایجاد می‌کند.

سقوط ۱۰ درصدی قیمت نفت با عدم توافق اوپک و روسیه
۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

به دنبال این که متحدان اوپک پیشنهاد کاهش تولید بیشتر نفت را رد کردند، قیمت نفت به پایین‌ترین سطح چند سال اخیر خود سقوط کرد.