داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
هدف ترامپ سیطره بر چاههای نفت سوریه است نه حمایت از کردها
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

رئیس مطالعات سیاسی اجتماعی دانشگاه لبنان اعلام کرد که بهره برداری مالی و انتخاباتی مهمترین اهداف رئیس جمهوری آمریکا از حضور نظامی در شمال سوریه به شمار می رود.

«نام‌آوران»؛ نام میدان جدید نفتی ایران
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

وزیر نفت نام میدان نفتی تازه کشف شده را که رئیس جمهوری دیروز از آن خبر داد «نام‌آوران» اعلام کرد و گفت: این میدان دومین مخزن بزرگ کشف‌شده در ایران است.

جزئیاتی جدید از میدان نفتی کشف شده/ آینده نفتی ایران تغییر می‌کند؟
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹

حسن روحانی که دیروز راهی یزد شده است، در سخنرانی خود در جمع مردم این شهر خبر از کشف یک میدان مستقل نفتی داد. وی با اشاره به تلاش های بخش اکتشاف شرکت ملی نفت، از سال ۹۵ تا کنون برای کشف این میدان، حجم درجای نفت آن را ۵۳ میلیارد بشکه اعلام کرد.

کشف میدان ۵۳ میلیارد بشکه‌ای نفت در خوزستان
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸

حسن روحانی که امروز راهی یزد شده است، در سخنرانی خود در جمع مردم این شهر خبر از کشف یک میدان مستقل نفتی داد.

چین در واردات نفت رکورد زد
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

آمارهای گمرک چین نشان داد واردات نفت این کشور در ماه اکتبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته یازده و نیم درصد افزایش یافت و رکورد زد.

ترامپ یک عملیات ویژه و گسترده آمریکایی برای میادین نفتی سوریه دارد
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

طبق طرح جدید نفتی ترامپ، نیروهای آمریکایی از بخش‌های گسترده‌ای از سرزمین های سوریه که قبلاً تحت کنترل جنگجویان کرد بودند، حفاظت می کنند.

واقعیت‌های جالب از اقتصاد عربستان
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰

عربستان از بزرگ‌ترین اقتصادهای عربی و منطقه خاورمیانه است، اما با وجود تلاش‌های این کشور برای فاصله گرفتن از نفت، این کشور هنوز دارای یک اقتصاد کاملا نفتی است.

مسکو: مناطق نفتی در سوریه باید تحت کنترل و سلطه دولت سوریه باشد
۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

در واکنش به طرح آمریکا برای گسترش ماموریت نظامی این کشور در سوریه با ادعای «حفاظت» از چاه‌های نفتی سوریه، دولت روسیه اعلام کرد این مناطق باید در کنترل دمشق باشد.

ونزوئلا روزانه ۸۰۰ هزار بشکه نفت صادر می‌کند
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

آمارها نشان می‌دهد که صادرات نفت ونزوئلا در ماه اکتبر امسال برای دومین ماه پیاپی بالای ۸۰۰ هزار بشکه در روز باقی مانده است.

جدی تر شدن احتمال کاهش تولید نفت در نشست آتی اوپک
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶

بررسی ها نشان می دهد که بازار نفت با مازاد عرضه رو به رو است و گزینه تشدید کاهش تولید نفت در نشست آتی اوپک با جدیت بررسی می شود.