داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فروش-نفت
دلایل نادران برای مخالفت با طرح فروش اوراق سلف نفتی
۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲

الیاس نادران نماینده مجلس و عضو کمیسیون برنامه و بودجه در چند توئیت دلایل مخالفتش با فروش اوراق سلف نفتی را توضیح داد.

جزییات طرح جایگزین مجلس درباره فروش نفت
۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان اینکه باید طرح فروش نفت از سوی دولت تعدیل شود گفت: در غیر اینصورت باید طرح مجلس با عنوان طرح فروش نفت در بورس آن هم با تخفیف مدنظر قرار گیرد. این امر منطقی‌تر به نظر می رسد.

ارسال ۲ پیش‌نویس درباره فروش اوراق نفتی به دفتر رهبر انقلاب
۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با ابراز ناامیدی از دولت در رابطه با اصلاح ساختار بودجه، از ارسال ۲ پیش‌نویس درباره فروش اوراق سلف نفتی به دفتر رهبر معظم انقلاب خبر داد.

قالیباف: عرضه نفت در بورس قطعا در چارچوبی است که مجلس تعیین کند
۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: رئیس مجلس در جلسه غیرعلنی امروز تاکید کرد که موضوع عرضه نفت در بورس قطعاً در چارچوبی خواهد بود که مجلس تصمیم می‌گیرد.

نامه قالیباف و رئیسی به رهبر انقلاب درباره فروش اوراق سلف نفتی
۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰

نماینده مردم نجف آباد در مجلس گفت: قوای مقننه و قضائیه در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب ضمن اعلام مخالفت خود با تصمیم دولت مبنی بر فروش اوراق سلف نفتی در بورس عنوان کردند که این تصمیم مغایر با تصمیم متخذه در شورای اقتصادی سران سه قوه است.

فیلم: آیا روحانی سران قوا را دور خواهد زد؟
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹

علی رغم تاکید روسای قوای قضائیه و مقننه بر حذف تعهد دولت به بازخرید اوراق سلف موازی نفتی از طرح پیش فروش نفت، همچنان مشخص نیست دولت حاضر به حذف این موضوع از طرح مذکور خواهد شد یا خیر؟

آقای روحانی، واقعا «این دولت و آن دولت نداریم»؟
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶

رئیس جمهور در حالی با هدف توجیه طرح پیش فروش نفت که فشار مالی زیادی به دولت بعدی وارد می کند، تاکید دارد که بگوید تفاوتی بین دولت های مختلف وجود ندارد و این دولت و آن دولت نداریم که نگاهی به اظهارات ایشان در سال های اخیر، نشاندهنده موضوع دیگری است.

جزئیات تازه از توافق سران قوا برای فروش نفت به مردم
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت می تواند با استفاده از ظرفیت بازار سرمایه برای افزایش فروش نفت تراز تجاری کشور را بهبود ببخشد.

سعودی فروش نفت به پاکستان به صورت قرارداد آتی را متوقف کرد
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰

منابع خبری پاکستان می‌گویند که ریاض دیگر حاضر نیست به صورت قرارداد آتی، نفت به پاکستان بفروشد.

۷۵ درصد درآمد فروش روزانه ۶۰۰ هزار بشکه نفت در جیب بخش خصوصی
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲

نکته قابل توجه این است که‌ در حالت عادی ۱۴.۵ درصد از فروش نفت در اختیار شرکت ملی نفت ایران قرار می‌گیرد، اما در طرح‌های ۲۸ مخزن ۷۵ درصد از فروش نفت حاصل از این طرح‌ها در اختیار GC قرار می‌گیرد که در نهایت این موضوع سبب ضعیف جلوه دادن بخش دولتی (به علت نبودن بودجه) و قوی جلوه دادن بخش خصوصی به صورت کاذب است.