داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار معیشت-مردم
حسن روحانی: حفظ سلامت و جان مردم اولویت اول دولت است
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷

رئیس‌جمهور گفت: در وضعیت فعلی، با امکانات موجود، دلیلی برای محدودیت در تامین کالاهای ضروری و دارو وجود ندارد.

اکثر فعالان فرهنگ مشکل معیشتی دارند
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: دولت با محدودیت های فراوانی در بخش بودجه روبرو است اما تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا اجازه ندهد که یأس و ناامیدی بر جامعه مستولی شود.

رونق بازار بخاری‌های دست دوم
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰

بازار خرید و فروش بخاری‌های دست دوم در حالی گرم شده است که نمایندگی‌ها و فروشندگان پکیج‌های دیواری از کم شدن کالا و افزایش قیمت پکیج در بازار می‌گویند.

دولتی‌ها فقط می‌خواهند جیبشان را پُر کنند
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، گفت: ۲۰ تا ۳۰ درصد مشکلات اقتصادی به دلیل تحریم است و ما در داخل کشور خودتحریمی داریم و دولتی‌ها نمی‌خواهند کار کنند.

صف طولانی کاندیداهای۱۴۰۰
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷

 انبوه مشکلات اقتصادی و دشواری‌های سیاسی داخلی و خارجی پیش روی مدیران و تصمیم‌گیران، وضعیت مدیریت کشور را نیازمند ناخداهایی کارآزموده و مجرب می‌کند تا کشتی بحران‌زده ایران را در میانه طوفان‌های ویرانگر امروز، اگر به مقصد نمی‌رساند؛ لااقل به صخره نکوبد. اما مگر این انبوه کاندیدا که برای اداره همه وزارتخانه‌های کشور کفایت می‌کند، مشکلات را نمی‌دانند؟

جهانگیری: دولت مصمم به بهبود معیشت مردم است
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷

معاون اول رئیس جمهوری گفت دولت مصمم به صیانت از اشتغال کارگران و بهبود معیشت مردم است.

فیلم: سفره مردم کوچکتر می‌شود!
۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱

دکتر علیرضا فتحی بیان کرد: براساس اصل ۵۲ قانون اساسی و بند "ت" ماده ۷ قانون برنامه ششم توسعه، تحمیل بار اضافی بر بودجه جز از طریق لایحه دولت و تصویب مجلس امکان پذیر نیست. تامین نقدینگی طرح تامین کالاهای اساسی از طریق فروش اموال مازاد با توجه به وضعیت بورس دور از انتظار است. آثار تورمی این طرح بدون در نظر گرفتن منابع مالی قابل اتکا منجر به تورم و کوچک شدن سفره مردم می شود. بهتر است از هر اقدامی که کسری بودجه را تشدید می‌کند خودداری کنیم.

دلخوشی مردم یک یارانه نقدی بود...
۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳

مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران در توئیتی نوشت: شرایط اقتصادی روز به‌روز وخیم‌تر می‌شود. فشار بر طبقات محروم غم‌انگیز است. ارزش یارانه نقدی دریافتی یک نفر در ماه برابر با قیمت یک شانه تخم مرغ شده ‌است. پیش از این آنها دلخوش به همین یارانه بودند. چاره‌ای باید.

مردم امروز در شرایط سخت معیشتی هستند
۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶

معاون اول رئیس جمهور گفت: مردم امروز در شرایط سخت معیشتی و فشارهای ناشی از تحریم و کرونا قرار دارند و دولت مصمم است با رهنمودهای علما و مراجع تقلید بر این مشکلات فائق آید.

دستمزد کارگران تنها ۳۸ درصد هزینه معیشت را جواب می‌دهد
۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شورای اسلامی کار با اشاره به اینکه دستمزد تنها ۳۸ درصد سبد معیشت را پوشش می دهد گفت: کارگران برای جبران ۶۲ درصدی هزینه های خود باید کارهای کاذب کنند.