داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بازار-مسکن
بورس املاک قیمت مسکن را منصفانه می‌کند؟
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵

خدابخش گفت: اگر شفافیت بر هر کالایی اعم از املاک و مستغلات که حاصل قیمت‌های ناشی از عرضه و تقاضاست به درستی شکل بگیرد می‌تواند سبب تعیین قیمت‌های عاقلانه و منصفانه شود.

افزایش ۱۲۱ درصدی قیمت مسکن در تهران
۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷

بررسی آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی حاکی از آن است که از مهرماه ۹۷ تا خرداد ۹۹ قیمت مسکن در تهران ۱۲۱ درصد افزایش یافته است.

تفاوت ۳۳.۷ میلیون تومانی متوسط قیمت مسکن بین منطقه ۱ و ۱۸ تهران
۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰

براساس گزارش دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه درباره معاملات خردادماه شهر تهران، بالاترین قیمت های معامله شده هر مترمربع واحد آپارتمانی در منطقه یک با ۴۲ میلیون و ۴۹۹ هزار تومان و پایین ترین قیمت ها هم در منطقه ‍۱۸ با ۸ میلیون و ۸۰۸ هزار تومان بوده است.

عباس آخوندی؛ دولت در بخش مسکن ناهماهنگ بود
۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱

وزیر سابق راه و شهرسازی دولت روحانی با روایت داستانی طولانی و ملال‌آور، می‌گوید رئیس‌جمهور با او همراهی نداشت و نهایتاً هم هیچ یک از طرح‌هایش به سرانجام نرسید.(!)

۵ پیشنهاد برای حل معضل مسکن
۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰

مشکلات بخش مسکن با همت نمایندگان مجلس یازدهم قابل اصلاح بوده و آنها می‌توانند با اقدام عاجل، بی‌عملی دولت و کم‌کاری نمایندگان سابق را جبران کنند.

قیمت مسکن در تهران کاهش یافت
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵

بررسی جدیدترین آمار رسمی از بازار مسکن حاکی از آن است که طی فروردین ۹۹ قیمت مسکن در تهران نسبت به اسفندماه ۹۸ کاهش یافته است.

بازارگرمی وزارت راه با اخبار ساخت‌وساز
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷

در حالی که طی روزهای اخیر وزارت راه مرتبا اخباری در خصوص افتتاح، بهره‌برداری از پروژه‌های مسکنی و آغاز ساخت پروژه‌های جدید منتشر می‌کند، اوراق تسهیلات مسکن نیز روند صعودی در پیش گرفته است.

راهکارهای متنوع خروج از رکود در بخش مسکن
۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰

یک کارشناس مسکن درباره راهکارهای مقابله با آثار کاهش تقاضاهای مصرفی در بازار مسکن گفت: استفاده از ظرفیت پیش فروش ساختمان، بکارگیری منابع حاصل از بازگشت اقساط مسکن مهر و رونق نوسازی مسکن روستایی ضروری است.

تاثیر کاهش سود بانکی بر بازار مسکن
۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰

کاهش جذابیت سپرده‌گذاری در بانک‌ها معمولا با انتقال بخشی از نقدینگی به بازارهای مسکن، بورس و ارز همراه می‌شود

وعده‌های بی‌سرانجام حمایت از مستاجران
۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲

در حالی طی یک دهه اخیر دولت‌ها وعده‌هایی برای ساماندهی بازار اجاره مسکن داده‌اند که هیچکدام از این وعده‌ها از جمله تعیین سقف اجاره دولت دهم و کمیته سقف دولت یازدهم محقق نشده است.