داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار قیمت-مسکن
بازار اجاره مسکن در آرامش
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴

در اولین ماه پاییز، بازار اجاره مسکن به لحاظ حجم عرضه و تقاضا نسبت به تابستان با افت مواجه شد؛ در عین حال که گزارشهای میدانی از افت ۵ تا ۱۰ درصدی نرخها نسبت به تابستان حکایت دارد، آمارها نشان می دهد سیاست نرخگذاری برای اجاره بها توفیق چندانی نداشته است.

تورم سالانه اجاره بها بالای ۴۰ درصد است
۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷

براساس آمار متوسط هزینه اجاره بها برای خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته اند، در فصل تابستان ١٣٩٩ بارشد بیش از ۴۱ درصدی روبرو بوده است.

مسئول افزایش قیمت ۵۰۰ درصدی مسکن کیست؟
۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹

عضو هیئت رئیسه مجلس، گفت: با افزایش بی رویه قیمت، خرید خانه برای جوانان آرزو شده و اجاره و رهن نیز بسیار دشوار شده، دولت باید پاسخ دهد مسئول افزایش قیمت ۵۰۰ درصدی مسکن کیست؟

پیش بینی قیمت مسکن در نیمه دوم امسال
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

برخی کارشناسان اقتصاد مسکن معتقدند با توجه به تحولات اخیر و شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، از شیب قیمت مسکن در ماه‌های پایانی سال کاسته می‌شود.

عطش خرید مسکن کم شده است
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱

یک کارشناس مسکن با بیان اینکه تا پایان سال جهش قیمت ملک نخواهیم داشت، گفت: ثبات بازار ارز در هفته های اخیر به کاهش معاملات مسکن منجر شده است.

پیش‌بینی ثبات قیمت‌ها در بازار اجاره تا پایان امسال
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶

نائب رییس اول اتحادیه املاک استان تهران، گفت: از زمستان سال ۹۸ تاکنون شاهد افزایش تمدید قراردادهای اجاره هستیم و پیش‌بینی می‌شود با پایان پیک جابجایی‌ها(شهریور ماه) بازار اجاره در نیمه دوم سال با ثبات نسبی همراه باشد.

دلال بازی در بازار مسکن مهر
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: دلال‌بازی برخی افراد باعث شده است که قیمت خانه در شهرهای جدید افزایش یابد که هفته آینده این موضوع با حضور وزیر راه و شهرسازی بررسی می‌شود.

قیمت خانه به زودی سقوط می‌کند
۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴

نائب رئیس کمیسیون عمران با بیان اینکه نشست‌های متعددی بین مجلس و دولت با هدف تولید بیشتر مسکن برگزار می‌شود گفت: این اقدامات به زودی آثار خود را در بازار نشان داده و قیمت‌ها نزولی خواهد شد.

مالیات خانه‌های خالی بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی ۲ برابر می‌شود
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای خانه های خالی در تملک دستگاه های دولتی و بانک‌ها ضرایب مالیاتی دو برابر در نظر گرفته شده است.

جزییات وام ودیعه مسکن
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان این که نرخ تسهیلات یک ساله وام ودیعه مسکن ۱۳ درصد و تسهیلات سه ساله ۱۲ درصد است گفت در طرح یک ساله، اقساط وام در تهران ۵۴۲ هزار تومان است.