داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
تبیین پنج استراتژی دولت در بخش مسکن از سوی ربیعی
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰

ربیعی درباره وضعیت بازار مسکن، گفت: مسائل امروز بازار مسکن تابع بازارهای دیگر همچون کالا و ارزو همچنین نقدینگی انباشته شده و تمایل مردم به حفظ سرمایه است.

فعالیت های ساختمانی چند درصد کم شده است؟
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹

میزان فعالیت‌های تولید یا ارائه خدمات ساختمانی در تیر امسال، نسبت به ماه قبل (خرداد) ۱۸ درصد کاهش یافت و عدد شامخ کل به عدد ۵۲.۷۸ درصد رسید.

بساز و بفروش‌های مسکن باید مالیات بدهند
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸

معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به رشد ۳۰ درصدی درآمدهای مالیاتی در ۴ ماهه امسال گفت: براساس قانون مالیات های امسال از بساز و بفروش هایی که مجوز ساخت آنها سال ۹۵ است، مالیات اخذ می شود.

رکورد رشد ماهانه قیمت مسکن در تهران شکسته شد
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰

در خردادماه امسال رشد ماهانه قیمت مسکن به ۱۲/۱ درصد رسید که بالاترین رکورد گرانی مسکن طی یک ماه در کشور محسوب می‌شود.

متوسط قیمت مسکن در تهران ۲۱ میلیون تومان
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶

دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تیرماه پایتخت را ۲۰ میلیون و ۹۸۶ هزار تومان اعلام کرد.

سایه بانک‌ها بر آشفته‎ بازار قیمت مسکن
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳

نایب رییس اتحادیه املاک تهران گفت: در حالی که دولت تلاش می‌کند مسکن از کالای سرمایه‌ای به مصرفی تبدیل شود، چند بانک با هدف افزایش سرمایه خود با ساخت واحدهای لوکس و با متراژ بزرگ و احتکار آن، قیمت‌های خانه در مناطق مختلف شهر را بالا می‌برند.

جزییات کامل طرح مالیات خانه‌های خالی اعلام شد
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰

بررسی طرح اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم حاکی از آن است که از واحدهای مسکونی در مناطق آزاد مالیات دریافت می‌شود، ضمن این‌که پروژه‌های انبوه‌سازی نیز تا یکسال از پرداخت مالیات معاف می‌شوند.

قیمت مسکن در تیر ماه چقدر افزایش یافت؟
۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶

بر اساس آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت مسکن در تهران طی تیر امسال ۱۰ درصد رشد داشته و تعداد معاملات نیز ۲۸ درصد افزایش یافته است.

عضو کمیسیون عمران: آخوندی مقصر اصلی نابسامانی قیمت مسکن است
۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸

حسین پور گفت: عملکرد ضعیف و غیرقابل قبول آقای آخوندی، موجب نابسامانی در بخش مسکن شده است.

مالیات بر خانه‌های خالی گرانی را به همراه نمی‌آورد
۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰

مدیر اندیشکده اقتصاد مقاومتی با تأکید براینکه مالیات بر خانه های خالی منجر به گرانی مسکن یا اجاره نمی‌شود، گفت: قدم بعدی در اصلاح و بهبود بازار مسکن و کوتاه کردن دست سوداگران از آن، تصویب قانون مالیات بر عایدی سرمایه است.