داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار جمهوری-اسلامی-ایران
جمهوری اسلامی؛ حکومتی بی بدیل اما مظلوم
۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳

جمهوری اسلامی ایران تلفیق حاکمیت الهی و مقبولیت بشر است، یعنی بعد از حکومت برخی انبیاء الهی و بویژه پیامبر خاتم(ص) و حکومت امیر المومنین(ع) تحقق مشروعیت الهی و پذیرش مردمی در تاریخ سابقه ای ندارد.

دوگانه «انقلاب اسلامی»، «جمهوری اسلامی» نداریم
۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳

انقلابِ اسلامی، سلسله‌ای از مراحل تکاملی را باید طی کند: «وقوعِ انقلابِ اسلامی»، «شکل‌گیریِ نظامِ اسلامی»، «استقرارِ دولتِ اسلامی»، «برپاییِ جامعه اسلامی»، «ایجادِ تمدنِ اسلامی». در این چشم‌انداز، دیگر با دوگانه «انقلابِ اسلامی» و «نظامِ جمهوریِ اسلامی» روبرو نیستیم، بلکه طرّحی متفاوت درافکنده شده که در آن، به انقلاب به‌عنوانِ یک «شدنِ مستمر و متوقف‌نشدنی» نگاه شده که در بسترِ تاریخ، همچنان پیش می‌رود و خویش را می‌گستراند

مردم نیاز به آزادی، ‎استقلال و جمهوری اسلامی را فراموش نمی‌کنند
۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲

معاون اول رئیس جمهور در توئیتی نوشت: مردم ما از ۱۲ فروردین ۵۸ تاکنون و حتی در دشوارترین ایام، هرگز نیاز به ‎آزادی، ‎استقلال و جمهوری اسلامی را از یاد نبرده و نمی‌برند.

سر گردنه که کُشتی نمی‌گیرند!
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

هریک از نیرو‌های حاضر در جبهه فراگیر انقلاب به تنهایی شبیه یک نهر هستند که طرف مقابل به آسانی می‌توان از آن رد شود ولی اگر با یکدیگر پیوند بخورند -لیست واحد بدهند- به رودخانه خروشانی تبدیل خواهند شد که عبور از آن ناممکن است!

آلمان فشار آمریکا را تحمل نکرد
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲

به دنبال فشارهای واشنگتن به برلین درباره عدم حضور در مراسم پیروزی انقلاب اسلامی ایران، رئیس‌جمهور آلمان در سال جاری به مناسبت سالگرد تاسیس جمهوری اسلامی ایران پیام تبریک ارسال نمی‌کند.

امیر سرلشکر موسوی: سر سوزنی در برابر زورگویان کوتاه نخواهیم آمد
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

فرمانده کل ارتش گفت: ما در هیچ شرایطی در برابر زورگویان از حقوق خودمان سر سوزنی کوتاه نمی آییم و تردیدی نداریم که پیروز خواهیم شد و آن روز دور نیست.

راهبرد فشار حداکثری آمریکا شکست خورد
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: قطار «فشار حداکثری» در «ایستگاه ناکامی» متوقف شده و سرنشینان آن چاره ای جز تغییر ریل به سمت اجرای تعهدات و احترام به حقوق قانونی ایران ندارند.

ایران هزینه های زیادی داده تا به حرف رهبری برسد
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ما هزینه‌های زیادی را پرداخت کردیم، تا مردم جهان و سیاستمداران به حرف مقام معظم رهبری برسند که آمریکا غیرقابل اعتماد است.

تحریم ظریف رسواگر ادعاهای آمریکا است
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳

محمدجواد ظریف با وجود وجهه و تعامل مثبت نزد غربی ها درنهایت توسط وزارت خزانه داری آمریکا در لیست تحریم ها قرار گرفت.

چرخش امارات به سمت ایران؟
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

سفر هیأت نظامی گارد ساحلی امارات پس از وقفه‌ای 6 ساله به ایران در حالی است که تحلیلگران و رسانه‌‌های منطقه این سفر را به منزله چرخش ابوظبی به سمت تهران پس از اتفاقات اخیر در خلیج‌فارس ارزیابی می‌کنند.