داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار پایان-نامه
پایان‌نا‌مه‌ها کاربردی شوند
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴

نایب رئیس کمیسیون آ‌موزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه برای کاربردی کردن پایان‌نامه‌ها نیاز به قانون نداریم، گفت: دولت، مسؤولین مربوطه و نهادهای علمی با صدور دستورالعملی می‌توانند این مراکز را ساماندهی کنند.

تخلفات علمی ۲ هزار دانشجو برای وزارت علوم محرز شد
۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

مدیرکل حقوقی وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری گفت: تخلف علمی ۲ هزار دانشجو در زمینه مقاله و پایان‌نامه نویسی با استعلام از سازمان سنجش آموزش کشور و موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی برای وزارت علوم محرز شده است.

فیلتر شدن ۱۵ سایت فروش پایان نامه و مقاله
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

مدیرکل حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: حداقل در دو مرحله حدود ۱۰ الی ۱۵ سایت فروش پایان نامه و مقاله فیلتر شده و تقاضای فیلتر ۱۰ الی ۱۵ سایت دیگر را نیز ارائه کرده‌ایم.

پایش مستمر پایان‌نامه‌های دانشجویان برای مقابله با تقلب علمی
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱

پایش عملکرد دانشجویان در تهیه پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها یک مساله مستمر است و به صورت مقطعی انجام نشده و به پایان نمی‌رسد. این‌طور نیست که در یک یا دو مرحله برخورد این موضوع حل‌وفصل شود و خاتمه یابد بلکه پایش مستمر ادامه خواهد یافت تا زمانی که حتی یک تخلف هم در این‌باره نداشته باشیم، زیرا معتقدیم این تخلفات به صورت مستقیم بر کیفیت آموزش عالی کشور تاثیرگذار است.

حذف چاپ پایان‌نامه غلط یا درست؟
۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰

شاید این ابهام مطرح شود که سالیانه چندین‌هزار پایان‌نامه و رساله دکتری بدون کوچک‌ترین آورده‌ای چاپ می‌شود و حذف آن اتفاق خاصی در نظام آموزش کشور ایجاد نمی‌کند که باید گفت این استدلال اگر از سوی مسئولان آموزش عالی مطرح شود بسیار خطرناک است.

پایانِ پایان نامه فروشی ؟
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

 پس از سال ها که نظام  فرهنگی وآموزشی کشور نتوانست درباره این معضل و فاجعه مدرک گرایی، از طریق ایجاد فرهنگ و اخلاق علمی مقابله کند، مجلس در شهریور ۹۶ در مصوبه ای لایحه مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی را تصویب کرد که حالا دولت نیز آیین نامه آن را به تایید اعضای کابینه رسانده است.

مؤسسات پایان نامه فروشی پلمپ می‌شوند
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹

۲۵ موسسه متخلف در زمینه خرید و فروش پایان‌نامه به دستور بازپرس شناسایی و در یک عملیات غافلگیر کننده، هر ۲۵ موسسه به صورت همزمان پلمب شدند.