داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
پایش مستمر پایان‌نامه‌های دانشجویان برای مقابله با تقلب علمی
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱

پایش عملکرد دانشجویان در تهیه پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها یک مساله مستمر است و به صورت مقطعی انجام نشده و به پایان نمی‌رسد. این‌طور نیست که در یک یا دو مرحله برخورد این موضوع حل‌وفصل شود و خاتمه یابد بلکه پایش مستمر ادامه خواهد یافت تا زمانی که حتی یک تخلف هم در این‌باره نداشته باشیم، زیرا معتقدیم این تخلفات به صورت مستقیم بر کیفیت آموزش عالی کشور تاثیرگذار است.

حذف چاپ پایان‌نامه غلط یا درست؟
۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰

شاید این ابهام مطرح شود که سالیانه چندین‌هزار پایان‌نامه و رساله دکتری بدون کوچک‌ترین آورده‌ای چاپ می‌شود و حذف آن اتفاق خاصی در نظام آموزش کشور ایجاد نمی‌کند که باید گفت این استدلال اگر از سوی مسئولان آموزش عالی مطرح شود بسیار خطرناک است.

پایانِ پایان نامه فروشی ؟
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

 پس از سال ها که نظام  فرهنگی وآموزشی کشور نتوانست درباره این معضل و فاجعه مدرک گرایی، از طریق ایجاد فرهنگ و اخلاق علمی مقابله کند، مجلس در شهریور ۹۶ در مصوبه ای لایحه مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی را تصویب کرد که حالا دولت نیز آیین نامه آن را به تایید اعضای کابینه رسانده است.

مؤسسات پایان نامه فروشی پلمپ می‌شوند
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹

۲۵ موسسه متخلف در زمینه خرید و فروش پایان‌نامه به دستور بازپرس شناسایی و در یک عملیات غافلگیر کننده، هر ۲۵ موسسه به صورت همزمان پلمب شدند.