داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار عبدالناصر-همتی
جهانگیری: گزارش هزینه‌کرد یک میلیارد یورو برای کرونا اعلام می‌شود
۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴

معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به این پرسش که سرنوشت دستور شما به آقایان همتی و نوبخت درباره گزارش هزینه کرد یک میلیارد یورو برای مقابله با کرونا چه شد؟، گفت: گزارش این موضوع می‌آید و نتیجه آن اعلام می‌شود.

همتی از نرخ سود سپرده قانونی گفت
۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳

رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: نظر به پایش روند متغیرهای اقتصادی، از اول مهرماه با هدف کاهش ضریب فزاینده و کنترل بیشتر رشد نقدینگی، نرخ سود سپرده قانونی به وضعیت اولیه آن بازگردانده شد.

همتی: سه هفته آینده فشارها به ایران به اوج خود خواهد رسید
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱

رئیس کل بانک مرکزی گفت: طی سه هفته آینده فشارها به ایران به اوج خود خواهد رسید و من همواره تأکید کرده‌ام که بازار ارز پرریسک‌ترین بازار است و هرچه مردم خودشان تشخیص دادند انجام بدهند؛ هر لحظه ممکن است اتفاقی در این بازار بیفتد.

سفر همتی و جزئیات دیدارش با رئیس‌کل بانک مرکزی عراق
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷

رئیس‌کل بانک مرکزی عراق در دیدار با همتی، همتای ایرانی خود در بغداد گفت که مقامات عراقی بر حل‌وفصل مسائل بانکی میان دو کشور تأکید دارند و به‌زودی با سازوکارهای اتخاذشده، این مشکلات رفع خواهد شد.

رشد پایه پولی در ۶ ماهه نخست چقدر شد؟
۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: گزارش‌های اولیه اداره آمار اقتصادی حاکی از رشد ۵.۴ درصدی پایه پولی و رشد ۱۵.۵ درصدی نقدینگی در پایان شش‌ماهه اول امسال نسبت به پایان سال ۹۸ است.

عبدالناصر همتی از وضعیت اقتصادی کشور به مجمع تشخیص گزارش داد
۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۱

مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر روز چهارشنبه، نهم مهرماه به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور اعضا تشکیل شد.

همتی: کالاهای اساسی ۲۴ ساعته ترخیص می‌شود
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲

رئیس ‌کل بانک مرکزی گفت: واردکنندگان کالاهایی که الان در گمرک هستند (شامل مواد اولیه و قطعات خط تولید) اگر ثبت‌سفارش‌هایشان را به بانک مرکزی اعلام کنند، بانک مرکزی ظرف ۲۴ ساعت تخصیص را انجام می‌دهد.

آغاز سیاست‌گذاری نوین پولی در بانک مرکزی
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴

رئیس کل بانک مرکزی گفت: نتایج پژوهش های علمی پژوهشکده باید به گونه ای باشد که کاربردی وآثار آن در سیاستگذاری های بانک مرکزی برای مردم ملموس باشد.

نیم میلیارد یورو هدیه ناقابل دولت به ۴ درصدی‌ها!
۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹

علی‌رغم توصیه‌های مکرر رهبری مبنی بر عدم واردات کالاهای لوکس و برخلاف تصمیم اولیه دولت، واردات گوشی‌های گرانقیمت ادامه دارد و سالانه بیش از نیم میلیارد یورو از منابع ارزی را می‌بلعد.

دو و نیم میلیارد دلار ارز به کشور بازگشت
۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹

همتی گفت: تاکنون دو و نیم میلیارد دلار ارز صادرات در فرصت تعیین شده به کشور بازگردانده شده است.