داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار آسیب-های-اجتماعی
فیلم: از ژاپن چه تصوری دارید؟
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

زندگی سخت بی‌خانمان‌های ژاپن، روی دیگر سکه‌ای است که تابحال آن را ندیده‌اید.

درماندگی ارتباطی باعث کاهش علاقه بین زوجین می شود
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲

یک رفتارشناس گفت: درماندگی ارتباطی، مهمترین عامل اختلافات خانوادگی و طلاق های عاطفی در بین زوج های جوان است.

۱۰ پیشنهاد ایده حکمرانی برای مجلس یازدهم
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳

با اینکه معمار کبیر انقلاب مجلس را در رأس امورم ی‌دانست، اما قرائن نشان می‌دهد این نهاد طی ادوار گذشته در حد واندازه و آنطور باید عمل نکرده است. به‌ویژه در دوران جاری مجلس شورای اسلامی، شاهد یکی از ضعیف‌ترین پارلمان‌های تاریخ جمهوری اسلامی بوده‌ایم. اما شرط لازم برای ورود به مجلس آینده ارائه برنامه عملی حداقل در این ۱۰ حوزه است.

عامل اصلی «خودکشی» در ایران چیست؟
۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

عوامل زیادی در میزان حس رضایتمندی افراد در جامعه و همچنین شیوع افسردگی دخیل هستند. عواملی که در راس آن‌ها شرایط اجتماعی و وضعیت اقتصادی خانوارها در جامعه است. این عوامل در حالی از سوی کارشناسان و پژوهشگران این حوزه مطرح می‌شوند که اخیرا برخی مسوولان متولی علت شیوع افسردگی در ایران را برگزاری مراسم عزاداری برای ائمه معصومین ؟ع؟اعلام کرده‌اند. آمارهای جهانی اما نشان می‌دهد میزان افسردگی و خودکشی دقیقا در کشورهایی بیشترین نرخ را دارند که مسلمان نبوده و بالطبع این‌چنین مراسماتی را هم برگزار نمی‌کنند

کاهش آمار روزه داران و شرکت کنندگان در نمازجمعه/ افزایش حضور در مراسمات و اماکن مقدس مذهبی
۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱

به بیان رئیس ایسپا یک سری شاخص‌ها مانند شرکت در مراسم‌های مذهبی و عزاداری و زیارت اماکن مقدس میزان مثبت و گاهاً افزایشی وجود داشته است. اما یک سری شاخص‌ها از ابتدا کم بوده و الان هم کم است. شرکت در نماز جماعت آمار خوبی را نشان نمی‌دهد، مثلاً در سال ۷۹، ۲۰ درصد مردم گفتند در نماز جماعت شرکت می‌کنند و این آمار هنوز هم همین مقدار است. یا شرکت در نماز جمعه از سال ۷۹ تا به امروز میزان ۱۰ درصد است.

جشن تعیین جنسیت تازه‌ترین حرکت خانواده‌های نوکیسه
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰

بعد از جشن از پوشک گرفتن، راه افتادن و... این بار شاهد برگزاری جشن جنسیت هستیم. یک متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی درباره جشن تعیین جنسیت بیشتر توضیح می‌دهد.