داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-آموزش-و-پرورش
بازگشایی مدارس در گسترش کرونا اثر نداشته است
۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶

حاجی میرزایی گفت: با توجه به گزارش‌های موجود در آموزش و پرورش بازگشایی مدارس تاثیر تعیین کننده‌ای در گسترش کرونا نداشته است.

حاجی‌میرزایی: اجباری بر حضور دانش‌آموزان در مدارس نیست
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: وزیر آموزش و پرورش در جلسه امروز کمیسیون تاکید کرد که حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری است و آموزش و پرورش موظف است خدمات آموزشی را به دانش آموزان ارائه کند.

عدالت آموزشی و تعارض منافع در آموزش و پرورش
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱

سخنان رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر تذکر مکرر به موضوع عدالت آموزشی، بار دیگر معضل تعارض منافع در نظام آموزشی را در ذهن ­ها تداعی کرد. ریشه آفت­ زده ­ای که درخت آموزش کشور را به شاخه و برگهای فاسدی مبتلا کرده است که ضرورت تحول جدی در آموزش و پرورش کشور را گوشزد می ­کند.

بسته ماندن مدارس خطر ابتلای دانش آموزان به کرونا را کاهش نمی دهد
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲

حاجی میرزایی گفت: شواهد کافی برای آنکه نشان دهد بسته ماندن مدارس توانسته باشد خطر ابتلا دانش آموزان را کاهش دهد در دست نیست.

جزئیات نحوه خرید سیم‌کارت‌های‌ دانش‌آموزی
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷

بنابر اعلام مدیرکل دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش، سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی به‌زودی در مراکز اپراتورها قابل دریافت خواهد بود.

ساعات کلاس‌های مدرسه کوتاه است
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بازگشایی و برگزاری حضوری کلاس های درس گفت: دقیقا در چارچوب پروتکل های وزارت بهداشت اقدام می کنیم و در حوزه سلامت تابع هستیم و کوچکترین اجتهادی نمی کنیم و عدولی از مقررات ابلاغی نخواهیم داشت.

تصمیمی برای بازگشایی کامل مدارس گرفته نشده است
۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: به گونه‌ای به مردم القاء می‌شود که انگار تصمیم‌گیری شده و قرار است مدارس کاملا بازگشایی شود در حالی که فعلا ترکیب حضوری و مجازی مطرح است و تاکنون هیچ تصمیمی برای بازگشایی کامل مدارس اتخاذ نشده است.

تشکیل کلاسها با ۱۰ دانش آموز مجاز است
۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱

وزیر آموزش‌وپرورش بر برنامه‌ریزی متنوع و منعطف آموزش‌وپرورش برای استمرار آموزش در شرایط کنونی خبرداد و بر ارائه آموزش از طریق چهار شبکه تلویزیونی از ۱۵ شهریورماه و بارگذاری محتوای آموزشی تمام پایه‌ها در شبکه شاد و در دسترس معلمان و دانش آموزان تأکید کرد.

رایزنی برای افزایش سهم شبکه شاد از پهنای باند اینترنت کشور
۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰

رئیس مرکز هماهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کرونا فرایند یاددهی ـ یادگیری را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: بررسی دسترسی دانش آموزان به آموزش با کیفیت مهمترین راهبرد پروژه مهر است.

ابلاغ شیوه‌نامه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴

وزارت آموزش‌وپرورش به مناسب آغاز سال تحصیلی و با توجه به ادامه‌دار بودن شرایط کرونا در کشور، شیوه‌نامه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را به ادارات کل استان ابلاغ کرد.