داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اینستکس
معاون ظریف: اینستکس برای ما قانع کننده نیست
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه با بیان اینکه اینستکس برای ما قانع کننده نیست، گفت: یکی دو تراکنش مالی از طریق این سازوکار انجام و کالاها وارد ایران شد و امیدواریم در آینده بتوانیم از آن برای خریدهایمان از اروپا استفاده کنیم.

انجام دومین تراکنش مالی با ایران تحت «اینستکس» در راه است
۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷

وزیر خارجه آلمان روز سه‌شنبه و ۲۰ روز پس از اولین تراکنش مالی با ایران تحت سامانه مالی اینستکس، در کنفرانس خبری وعده داد که به زودی دومین تراکنش مالی با ایران تحت اینستکس انجام خواهد شد.

دستور روحانی برای تسهیلات بدون پیچیدگی‌های اداری
۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷

رییس جمهوری بر ارائه تسهیلات قرض الحسنه به خانوارها و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا با تضامین ساده و بدون پیچیدگی‌های اداری تاکید کرد.

مداخلات آمریکا آرامش منطقه را تهدید می‌کند
۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸

رئیس جمهور در تماس تلفنی با نخست وزیر ایتالیا، گفت: دخالت بیگانگان بویژه مداخلات آمریکا که با جنایت و خطرآفرینی همراه است، آرامش منطقه را تهدید می‌کند.

همتی خطاب به IMF: اکنون زمان عمل است
۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۱

همتی خطاب به صندوق بین المللی پول با توضیح اینکه صندوق وام درخواستی ایران را می تواند از طریق اینستکس اتحادیه اروپا یا کانال مالی سوئیس پرداخت کند، گفت: اکنون زمان عمل است.

اینستکس هیچ کمکی به ایران نمی‌کند
۲۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵

یک کارشناس بین‌الملل با بیان اینکه فعالان اقتصادی راه خود را در بازار یافته‌اند، گفت: اینستکس هیچ کمکی به ایران نمی‌کند.

جزئیات اولین تراکنش مالی میان ایران و اروپا به نقل از وال‌استریت ژورنال
۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵

جزئیات اندکی درباره این تراکنش مالی ارائه شده اما افراد نزدیک به این موضوع اعلام کردند که تجهیزات فروخته شده مربوط به درمان بیماری‌های خونی بوده که از یک شرکت آلمانی خریداری شده است.

اینستکس اولین تراکنش خود با ایران را انجام داد
۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱

وزیر خارجه آلمان می‌گوید که فرانسه، انگلیس و آلمان اولین معامله با ایران در چارچوب اینستکس را برای ارسال تجهیزات پزشکی به ایران انجام داده‌اند.

اخذ وام از صندوق بین‌المللی پول، خوب یا بد؟
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

رئیس کل بانک مرکزی روز جمعه ۱۶ اسفندماه نامه‌ای به خانم کریستالینا جئورجیوا رئیس صندوق بین‌المللی پول نوشته و اعلام کرد بر اساس اعلان رسمی آنها برای پشتیبانی از اعضاء از جمله ایران و با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورمان و ضرورت تداوم پرقدرت اقدامات پیشگیری، درمان و مقابله با آثار اقتصادی آن با توجه به میزان سهمیه جمهوری اسلامی ایران در صندوق خواستار بهره‌مندی از تسهیلات تامین مالی سریع، RFI در حدود پنج میلیارد دلار می‌باشیم.

در نشست وین چه گذشت
۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲

روز چهارشنبه هفتم اسفند ماه نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت های ایران و ۱+۴ در شهر وین برگزار و هیأت ایرانی بار دیگر تأکید کرد که بدون برآورده شدن انتظاراتش در حوزه‌های اقتصادی بازگشت کاملش به برجام مقدور نیست.