داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
شهادت ۱۲ عزادار حسینی در نیجریه
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

شمار شهدای حمله نیروهای دولتی نیجریه به عزاداری مردم شهر کادونا در عاشورای حسینی به ۱۲ نفر رسید.

چرا غلاف «خنجر یمنی» خالی نبود
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳

اگر آمریکا با دلار و سلاح نفوذ و متحد می‌خرد (و البته به راحتی نیز می‌فروشد)، جمهوری اسلامی در قلب‌ها نفوذ می‌کند. چنین نفوذ و متحدانی قابل خرید و فروش نیستند.

بازگشت به زندان؛ زکزاکی عزت را معامله نکرد
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

شیخ زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه پس از اینکه نتوانست به‌خاطر کارشکنی‌های متعدد دولت نیجریه و تیم پزشکی مستقر در هند، تحت درمان قرار بگیرد روز گذشته به کشورش بازگشت تا براساس خواسته‌های او در کشور دیگری مورد درمان قرار گیرد؛ بازگشتی که پس از زمان زیادی انتظار در فرودگاه ابوجا، خبرنگاران اجازه دیدار با شیخ زکزاکی را در فرودگاه نیافتند و نیروهای امنیتی، او را از در پشتی فرودگاه خارج و به محلی نامعلومی(زندان) منتقل کردند.

تحرکات آمریکا علیه زکزاکی؛ اوتیماتوم هند به شیخ!
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵

شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه از فشارهای سفارت آمریکا در هند بر بیمارستان‌ها برای جلوگیری از پذیرش وی و همسرش برای درمان خبر داد.

آخرین وضعیت درمان شیخ زکزاکی در هند
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۰

حجت‌الاسلام حسینی گفت: رهبر شیعیان نیجریه جهت درمان در بیمارستان آپلو در دهلی نو بستری شده است و وضعیت قابل قبولی دارد.

ایران برای هرگونه مساعدت به «شیخ زکزاکی» آماده است
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹

سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز خرسندی از عزیمت شیخ زکزاکی و همسرش برای درمان به هندوستان، گفت: ایران ضمن حمایت از این روند آمادگی خود را برای هرگونه مساعدت اعلام می‌کند.

اعزام شیخ زکزاکی تا ساعاتی دیگر به هندوستان
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵

برخی منابع خبری از عزیمت شیخ ابراهیم زکزاکی و همسر او به هندوستان برای درمان تا ساعاتی دیگر خبر می‌دهند.

هشدار پزشکان ۷ کشور جهان در مورد شرایط بحرانی شیخ زکزاکی
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴

دهها پزشک از هفت کشور جهان در نامه‌ای خطاب به دولت نیجریه، وضعیت بد جسمانی شیخ زکزاکی را یادآور شده و تأکید کرده‌اند که وی باید هرچه زودتر در یک مرکز تخصصی تحت درمان قرار گیرد.

عید قربان را به‌یاد شیخ زکزاکی برگزار کنیم
۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳

برنامه جهان‌آرا، با موضوع بررسی وضعیت شیخ زکزاکی و شیعیان‌ نیجریه با حضور مرضیه هاشمی، خبرنگار ارشد شبکه پرس تی‌وی ، مسعود شجره، رییس کمیسیون حقوق بشر اسلامی و حسین کمیلی از فعّالان فرهنگی برگزار شد.

آزادی مشروط شیخ زکزاکی تنها برای درمان
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه پس از ۱۳۰۰ روز اسارت و عدم‌رسیدگی به روند سلامت جسمانی‌اش در این کشور، روز گذشته از سوی دادگاه ابوجا اجازه خروج مشروط از نیجریه را دریافت کرد تا برای ادامه درمان به بیمارستانی مشخص در هند اعزام شود؛ غفلتی که سبب شد مسلمانان نیجریه و چهره‌های مختلف سیاسی جهان ماه‌ها نسبت به عدم‌رسیدگی وضعیت سلامتی شیخ زکزاکی، اعتراضات و تحصن‌های متعددی از خود نشان دهند.