داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بانک-مرکزی
سال ۱۳۹۸ برای بانک توسعه تعاون سالی پرکار بود
۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰

بانک توسعه تعاون طی سال ۱۳۹۸ در مجموع ۱۲ هزار و ۶۸۲ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است که از این میزان، ۳۵ درصد آن معادل ۴/۵هزار میلیارد تومان به سه استان تهران، خراسان رضوی و فارس پرداخت شده است.

راه جدید برای افزایش سود سپرده بانکی
۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱

اطلاعات دریافتی خبرنگار تسنیم بیانگر آن است که بانک مرکزی به بانک‌ها اجازه افزایش سهم گواهی سپرده ۱۸ درصدی در ترکیب سپرده‌های خود را صادر کرده؛ این یعنی بخشی از سپرده‌های جدید با سود ۱۸ درصد افتتاح خواهند شد.

۵ پیشنهاد ۲۵ پژوهشگر مالی و اقتصادی برای کاهش مخاطرات بورس
۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴

۲۵ پژوهشگر مالی و اقتصادی در نامه‌ای خطاب به دولت و بانک مرکزی، با اشاره به مخاطرات فعلی بازار سهام، ۵ اقدام فوری را جهت کنترل وضع جاری پیشنهاد دادند.

روایت سیف از شب تولد ارز ۴۲۰۰ تومانی
۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶

رئیس کل سابق بانک مرکزی با اشاره به جلسه تصمیم گیری درباره دلار ۴۲۰۰ تومانی، گفت: «آقای رئیس جمهور گفت نظر من همان ۳۸۰۰ تومان است ...به هیچ وجه از ۴,۲۰۰ تومان بالاتر نرود».

سیاست ارزی کشور شفاف و واقع بینانه نیست
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸

حسن سبحانی بیان کرد: عدم اتخاذ سیاست ارزی واقع بینانه و شفاف نکردن مناسبات مختوم به نحوه شکل گیری ارزش پول کشور در قبال پول خارجی برای مردم ناشی از انحراف در تعارض منافع و افتادن در چنبره فساد ناشی از آن است.

جزئیات یازدهمین جلسه دادگاه ۲۱ متهم کلان ارزی
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴

یازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی صبح امروز به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

«سلطان یورو» متولد خواهد شد؟
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵

عبدالناصر همتی در حالی از تصمیم برای انتشارگواهی سپرده یورویی خبر داده که فشار دولت به این بانک در سال ۹۶ برای پیش فروش ارز به جایی نرسید و این اقدام می تواند منجر به تولد«سلطان یورو»شود!

وزارت صمت بعد از خروج آمریکا از برجام نتوانست جلوی تهدیدات را بگیرد
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹

رئیس کل اسبق بانک مرکزی معتقد است برجام نتوانست در نهایت مشکلات روابط بانکی کشور با بانک‌های خارجی را حل کند و می‌گوید فرد متخصصی را برای حضور در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای پیشنهاد کرده که مورد پذیرش قرار نگرفته است.

ربیعی: به زودی منحنی ارز و سکه هم سر به زیر خواهد شد
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰

سخنگوی دولت با بیان اینکه به زودی منحنی ارز و سکه هم سر به زیر خواهد شد، گفت: امروز با هزار سختی در صمت، بانک مرکزی، نفت و نیرو ایستاده‌ایم تا کشور بچرخد و تیر تحریم‌گران به سنگ بخورد.

نقدینگی کشور به ۲۶۵۱ هزار میلیارد تومان رسید
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷

حجم نقدینگی در هفته منتهی به ۱۳۹۹.۳.۲۹ به ۲۶۵۱۴.۶ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به پایان سال قبل ۷.۳ درصد رشد نشان می‌دهد.