داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بانک-مرکزی
لایحه حذف چهار صفر از واحد پول ملی اصلاح شد
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵

با تصویب لایحه حذف چهار صفر، بانک مرکزی موظف است ظرف مدت دو سال مقدمات اجرایی قانون مزبور را با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی فراهم آورد.

اقتصاد مقاومتی؛راهکار مؤثر کاهش پایدار تورم
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

رئیس کل بانک مرکزی با تأکید بر اینکه اقتصاد ایران دچار دشواری‌های مزمن است که خود را در تورم بالا و رشد اقتصادی پایین نمایان می‌کند، گفت: بانک مرکزی به مدیریت متفاوت بازار ارز روی آورد.

اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی علیه سوریه وضع کرد
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶

اتحادیه اروپا امروز تحریم‌های جدیدی علیه افراد و نهادهای در ارتباط با نظام سوریه اعمال کرد.

فیلم: گزارش یازده ماهه بانک مرکزی در سال ۹۸
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵

گزارش عبدالناصر همتی از عملکرد یازده ماهه بانک مرکزی در سال ۹۸

موج سواری کاسبان FATF از افزایش قیمت ارز
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹

در هفته های اخیر افراد و گروه هایی تلاش دارند با ایجاد جو روانی بر التهابات ارزی دامن بزنند که در سال های ۹۶ و ۹۷ هم مرتبا سیگنال افزایش قیمت ارز را می‌دادند.

اعلام شماره حساب و نماینده مالی نامزدها به فرمانداری‌ها ضروری است
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳

بر اساس اطلاعیه شماره ۱۴ ستاد انتخابات کشور، اعلام شماره حساب و نماینده مالی هر یک از نامزدها به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه ضروری است.

بانک مرکزی در مهار تورم و نرخ ارز موفقیت نسبی کسب کرده است
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۱

رئیس کل بانک مرکزی گفت: علیرغم فشار تحریمی، پیش‌بینی‌های بدبینانه از طوفان تورم و رشد افسار گسیخته نرخ ارز، بانک مرکزی در یک سال گذشته تا حدود زیادی در مهار تورم و نرخ ارز موفقیت داشته است.

رشد پایه پولی بیش از نقدینگی شد
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۰

در پایان آذرماه ۹۸ حجم نقدنیگی با ۲۸.۲ درصد افزایش به ۲۲۶۲ هزار و ۳۱۰ میلیارد تومان رسید و حجم پایه پولی با ۲۸.۳ درصد رشد به ۳۱۴ هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان رسیده است.

نیمی از توان ما صرف خنثی کردن توطئه رانت‌خواران داخلی می‌شود
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹

رئیس بانک مرکزی با بیان اینکه ۵۰ درصد توان ما صرف خنثی کردن توطئه رانت خواران داخلی می‌شود، گفت: با اقدامات و شفاف سازی سعی کردیم از رانت، پولشویی و ثروت اندوزی فرصت طلبان جلوگیری کنیم.

فیلم: چرا بانک مرکزی را از ارائه آمارهای اقتصادی منع کردند؟
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

سید شمس الدین حسینی، بیان کرد: بانک مرکزی از ارائه آمار تورم منع شده، آمار رشد اقتصادی منتشر نمی‌شود، و شاخص‌های بازتوزیع درآمد با تاخیرهای طولانی اعلام می‌شود! این چه وضعی است!؟ پژوهشگران و برنامه‌ریزان با چه اعداد و ارقامی برای کشور برنامه‌ریزی می‌کنند؟! برای اولین بار در اقتصاد ایران سرعت گردش نقدینگی منفی شده است!