داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بانک-مرکزی
ماجرای مقاومت بانک مرکزی درباره تخصیص منابع به وزارت بهداشت
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴

از آنجا که ارزهای صندوق توسعه ملی غیرقابل دسترس است، تبدیل منابع ارزی صندوق به ریال منجر به چاپ پول، افزایش پایه پولی و در نهایت بالا رفتن نقدینگی و تورم بیش‌تر در جامعه خواهد شد. به همین دلیل، بانک مرکزی در برابر اجرای سریع درخواست وزارت بهداشت مقاومت می‌کند.

همتی: کالاهای اساسی ۲۴ ساعته ترخیص می‌شود
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲

رئیس ‌کل بانک مرکزی گفت: واردکنندگان کالاهایی که الان در گمرک هستند (شامل مواد اولیه و قطعات خط تولید) اگر ثبت‌سفارش‌هایشان را به بانک مرکزی اعلام کنند، بانک مرکزی ظرف ۲۴ ساعت تخصیص را انجام می‌دهد.

پرداخت وام ودیعه مسکن تا پایان دی ۹۹ مهلت دارد
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳

بانک مرکزی اعلام کرد: پرداخت وام به مشاغل و کسب‌وکارها و حوزه های حمل و نقل آسیب دیده از کرونا تا پایان مهرماه و پرداخت وام‌های ودیعه اجاره مسکن تا پایان دی ماه ۹۹، تمدید شد.

فیلم: حدود ۲۰ میلیارد دلار در کشور احتکار شده است!
۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴

دکتر حجت‌اله عبدالملکی، ضمن بیان این مطلب که دولت آقای روحانی از سال‌های ۹۴ تا ۹۶ حدود ۳۵ میلیارد دلار ارز مداخله‌‎ای به بازار تزریق کرده است تا قیمت ارز گران نشود گفت: برآوردها می‌گوید اکنون چیزی حدود ۲۰ میلیارد دلار، دلارِ نقد در کشور وجود دارد که احتکار شده است!

قیمت خرید تضمینی گندم ۴ هزار تومان تعیین شد
۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲

قیمت خرید تضمینی گندم برای سال زراعی آینده، در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به منظور تداوم خودکفایی و ارائه به صرفه‌تر نان به مردم، ۴ هزار تومان تعیین شد.

نیکزاد: دهک کم درآمد جامعه در این دولت به خدا سپرده شده اند
۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶

دهک درآمدی اول و دوم هم که از لحاظ درآمدی در رده های پایین قرار دارند واقعاً در این دولت به خدا سپرده شده اند، امکان خانه‌دار شدن برای آنها وجود ندارد.

تامین ارز در اولویت اقدامات بانک مرکزی باشد
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴

رئیس‌جمهور گفت: تامین ارز مورد نیاز سال ۹۹ و ذخیره‌سازی استراتژیک مصوب کماکان باید در اولویت اقدامات بانک مرکزی باشد.

رشد اقتصادی منفی شد
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹

گرچه همچنان اختلاف آماری بانک مرکزی و مرکز آمار در رابطه با اعلام نرخ رشد اقتصادی پابرجاست اما آنچه برای بهار از سوی هر دو اعلام شده این بار نشان دهنده رشد منفی در هر دو بخش با نفت و بدون نفت است؛ در آمار سال گذشته در مورد منفی و مثبت بودن رشد هم اختلاف وجود داشت.

تعداد چک‌های برگشتی کم شد
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳

بالغ بر ٨٧٤ هزار فقره چک به ارزشی حدود ١٩٥ هزارمیلیارد ریال در تیرماه ١٣٩٩ در کل کشور برگشت داده شده است که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد ۰.۸ درصد کاهش و از نظر مبلـغ ۴.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

آغاز سیاست‌گذاری نوین پولی در بانک مرکزی
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴

رئیس کل بانک مرکزی گفت: نتایج پژوهش های علمی پژوهشکده باید به گونه ای باشد که کاربردی وآثار آن در سیاستگذاری های بانک مرکزی برای مردم ملموس باشد.