داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
برنامه های مهم بانک مرکزی در سال ۹۹ اعلام شد
۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱

رییس بانک مرکزی از مشخص شدن ساز وکار پشتیبانی از طرح بزرگ تأمین ۷۵ هزار میلیارد تومانی برای حمایت از کسب وکارهای آسیب دیده از شیوع کرونا خبر داد.

کسر قسط از مشتریان بانکی غیرقانونی است
۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲

مدیرکل مقررات بانک مرکزی از تاکید دوباره سیاستگذار پولی بر غیرقانونی بودن کسر اقساط وام قرض‌الحسنه از حساب مشتریان و ضامنین خبر داد وگفت: مردم تخلفات را به اداره رسیدگی به شکایات اعلام کنند.

کمک معیشتی ۲۰۰هزار تومانی به ۳میلیون نفر
۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: بر اساس برآورد ما بیماری کرونا ۱۵درصد جامعه شاغل و تولید ناخالص ملی را تحت تأثیر قرار داده است.

کاهش قیمت رسمی یورو و پوند
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز ١١ فروردین، اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۳ ارز از جمله یورو و پوند کاهش یافت.

پیشنهاد ویژه صرافان برای فروش غیرحضوری ارز
۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰

یکاز ارایه طرحی به بانک مرکزی برای انجام فروش ارز در فضای مجازی توسط صرافی‌های مجاز و تحت نظارت دستگاههای نظارتی خبر داد و گفت: مسئولیت دریافت و تحویل ارز تا درب منازل را به عهده می‌گیریم.

لاریجانی بر بخشودگی جرائم بانکی صاحبان مشاغل تاکید کرد
۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱

رییس مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از زحمات و لزوم حفظ حرمت نیروی انتظامی در صیانت از سلامت مردم بر بخشودگی جرائم بانکی صاحبان مشاغل تاکید کرد.

تسهیلات بانکی با نرخ ۱۲ درصد برای پشتیبانی از اقتصاد آسیب‌دیده از کرونا
۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: به بخش های اقتصادی آسیب دیده از کرونا تا سقف ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی با نرخ سود ۱۲ درصد اعطا می شود.

حمایت بورل از درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول
۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدعی شد کشورهای عضو این اتحادیه برای موافقت صندوق بین‌المللی پول با پرداخت وام درخواستی ایران و ونزوئلا تلاش خواهند کرد.

شفاف‌سازی تراکنش‌های بانکی برای حمایت از «جهش تولید»
۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۱

رئیس کل بانک مرکزی نوشت: « جهش تولید » نیازمند برنامه ریزی برای پشتیبانی از بانکها جهت تأمین اعتبار لازم در حمایت از تولیدکنندگان و زنجیره تولید، شفاف سازی تراکنش های بانکی و ممانعت از ورود منابع بانکها به فعالیتهای سفته بازانه و توسعه عملیات بازار باز است.

چرا غرب گرایان به وام صندوق بین‌المللی پول اصرار دارند؟
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸

 درخواست وام از صندوق بین المللی پول که توسط بانک مرکزی و وزیر خارجه در حال پیگیری است از جدیدترین دستمایه های جریان غرب گرا درحوزه اقتصادی و روابط خارجی است.