داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار جنگ
ابعاد جنگ هیبریدی آمریکا علیه ایران + فیلم
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶

جنگ‌های هیبریدی یا ترکیبی، به شیوه نبردی گفته می‌شود که در آن تمام ابزارها و روش‌های ترکیبی نظامی نوین جایگزین نبرد‌های سنتی خواهد شد. نیروی هیبریدی در این نبردها توانایی فوق العاده‌ای بر اثر گذاری در جامعه دارند،  در ایران از جنگ هیبریدی با عنوان جنگی ترکیبی یاد می‌شود. 

انزوای ایران؛ خوابی که تعبیر نشد
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

روزنامه «پراودا» چاپ مسکو با اشاره به ترور سردار «سلیمانی» نوشت: برخلاف تفسیرهای موجود، دونالد ترامپ و اطرفیانش در برابر رویدادها، واکنشی نداشته بلکه وضعیت و واکنش خود نسبت به آن را از قبل طراحی کرده بودند.

هشدار پوتین؛ درگیری‌ در خاورمیانه می‌تواند در جهان گسترش یابد
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵

رئیس‌جمهور روسیه هشدار داد درگیری‌های خاورمیانه به‌راحتی می‌توانند در سطح جهان گسترش یابند و این وظیفه پنج کشور عضو دایم شورای امنیت است که از آن جلوگیری کنند.

پرونده جنگ بسته شد
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: پرونده جنگ بسته شد چون مردم ایستادند و نترسیدند.

ابراز اطمینان دموکرات‌ها از تصویب قطعنامه محدود کردن اختیارات جنگی ترامپ
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵

دموکرات‌های مجلس سنای آمریکا بر این باورند که آراء کافی را برای تصویب قطعنامه مربوط به محدود کردن قدرت و اختیارات جنگی ترامپ علیه ایران در اختیار دارند.

چه کسانی گرای تهدید و جنگ به ترامپ می دهند؟
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

هر اتفاق و انشقاقی که منجر شود مجددا تصویر یک ایران ضعیف را به خارج از کشور مخابره کند، آمریکا را برای اقدامات بعدی تحریک و تشجیع می کند و همین گونه است که ترامپ رسما در توییتی به زبان فارسی از مزدوران داخلی خود حمایت رسمی می کند. این عمله های داخلی ترامپ باید بدانند، کار آنها چیزی جز زمینه سازی برای اقدامات بعدی آمریکا در فشار، تحریم، تهدید و جنگ نمی باشد و در تمامی فشارها به مردم ایران شریک ترامپ هستند.

هشدار آبه نسبت به درگیری نظامی در منطقه در تقابل با ایران
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

یک منبع دولتی در ژاپن از جزئیات دیدار نخست وزیر این کشور با ولیعهد عربستان در ریاض سخن گفت.

کاهش اختیارات جنگی ترامپ؛ نمادین یا واقعی؟
۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹

آنچه در مورد قطعنامه اخیر قابل بررسی است آن است که این قطعنامه که به «قطعنامه هم زمان» معروف است، صرفا جنبه نمادین داشته و غیرالزام آور است و حتی اگر در مجلس سنا نیز تصویب شود نیازی به امضای رئیس جمهور آمریکا نداشته و هیچ محدودیتی برای ترامپ ایجاد نمی کند و صرفاً جنبه اعلام نظر کنگره در این مورد را دارد.

ابراز نگرانی راب از وقوع جنگی گسترده در خاورمیانه
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱

وزیر خارجه انگلیس با بیان اینکه به دنبال کاهش تنشها در خاورمیانه هستیم درباره وقوع یک جنگ گسترده هشدار داد.

وبگاه سربازگیری آمریکا به دلیل هراس از درگیری با ایران مختل شد
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶

آژانس سربازگیری ارتش آمریکا اعلام کرد به علت افزایش درخواست بررسی وضعیت و هراس از درگیری با ایران، وبگاه اینترنتی این سازمان از دسترس خارج شده است.