داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار جنگ
نگاهی به راهبردِ «دفاع رو به جلوی جمهوری اسلامی»
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷

شکست‌های راهبردی آمریکا در منطقه نتیجه‌ی سیاست‌های ترکیه یا روسیه نبوده است بلکه این ایران و «محور مقاومت» است که آن را به شکست کشانده است بدون اینکه آسیبی متوجه ایران شود.

ترامپ: وقت آن رسیده تا از این جنگ‌های مسخره خارج شویم
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

دونالد ترامپ در یک سری توئیت به عقب نشینی آمریکا از مناطق شمالی سوریه و چراغ سبز به ترکیه برای آغاز عملیات در این منطقه واکنش نشان داد.

آیا آمریکا در انتظار جنگ داخلی است؟
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

یک مورخ در مطلبی تحت عنوان «شباهت ترسناک» به بررسی شرایط فعلی آمریکا با دوران پیش از جنگ داخلی این کشور در قرن نوزدهم میلادی پرداخته است.

سناریو‌های ارتش اسرائیل از رویارویی نظامی با ایران
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱

ژنرال عالیرتبه رژیم صهیونیستی نسبت به جدی شدن احتمال نبرد با ایران هشدار داد: «عواقب و مشکلات این جنگ از همه عملیات‌های پیشین بیش‌تر است!»

جنگ روادیدی آمریکا علیه روسیه
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

معاون وزیر خارجه روسیه با انتقاد از بی‌توجهی دبیرخانه سازمان ملل به اقدام تحریک‌آمیز آمریکا در عدم صدور روادید به نمایندگان خارجی، یادآور شد که واشنگتن یک رکورد منفی دیگر در بی‌اعتبار کردن خود در عرصه بین‌المللی برجای گذاشت.

چرا شهید چمران بدون بیهوشی عمل شد؟
۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸

جمله تاثیرگذار شهید چمران هنگام جراحی بدون بیهوشی/ روایت دکتر جلیل کلانتر هرمزی از مجروحیت شهید چمران و تلاش ستون پنجم برای ترور وی را ببینید.

روایت فرمانده ارتش از تماس تلفنی امام (ره) در بحبوحه حصر آبادان
۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴

همه باید بدانند که حضرت امام خمینی(ره) از ثانیه‌ها و رویداد‌های جبهه‌ها در طول دفاع مقدس اطلاع کافی داشتند.

آینده‌پژوهی دفاع مقدس، راهبرد مدیریت جنگ اقتصادی
۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰

هنوز ملت ایران حلاوت و شیرینی روزهای آغازین انقلاب اسلامی را با گوشت و پوست خود احساس نکرده بود که استکبار جهانی سناریوهای خود را یکی پس از دیگری برای به زانو درآوردن و از بین بردن انقلاب مردم ایران اسلامی تحمیل کرد. یکی از این سناریوهای مهم و قابل دسترس از نظر دشمن تحمیل یک جنگ تمام عیار نظامی علیه ملت ایران بود.

نقض کنندگان برجام همگی پشتیبان صدام بودند
۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه به دشمنان خود بارها اعلام کردیم که با قاطعیت در مقابل تجاوزها می ایستیم، گفت: نتیجه تجاوز به ایران انهدام و اسارت است.

عراق نمی‌تواند ابزاری برای تجاوز به کشورهای همسایه باشد
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰

نخست وزیر عراق ضمن هشدار نسبت به آغاز یک جنگ دیگر در منطقه خاورمیانه، اعلام کرد که بغداد در تلاش است که مانع از وقوع چنین جنگی شود.