داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مسکن
پیش بینی قیمت مسکن در نیمه دوم امسال
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

برخی کارشناسان اقتصاد مسکن معتقدند با توجه به تحولات اخیر و شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، از شیب قیمت مسکن در ماه‌های پایانی سال کاسته می‌شود.

رشد ۱۹۰۰ درصدی قیمت زمین در دولت روحانی
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰

طی دوره روحانی ارزان‌ترین زمین مسکونی رشد ۱۹۰۰ درصدی، متوسط قیمت رشد ۷۴۳ درصدی و گران‌ترین زمین مناطق شهری کشور نیز رشد ۳۶۵ درصدی داشته است.

اسلامی: وضعیت بازار مسکن به دلیل حجم نقدینگی لجام‌گسیخته در کشور است
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه علت اصلی نوسانات و گرانی قیمت در بازار مسکن حجم نقدینگی لجام‌گسیخته و تلاش برای ایجاد تلاطم توسط سوداگران است تاکید کرد که باید دولت نقدینگی از کف جامعه جمع کند.

وامی برای خرید ۷ متر خانه!
۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰

با توجه به متوسط قیمت مسکن شهر تهران که ۲۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است، با تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی خانه اولی ها می توان ۶ متر و ۹۰ سانتی متر مسکن خریداری کرد.

چند واحد مسکونی مهر هنوز نیمه تمام است؟
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰

در شرایطی که تا پایان سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۲۷۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه‌تمام بود هم اکنون این تعداد به ۵۰ هزار واحد رسیده است.

وعده وزیر راه: حاشیه‌نشینی را سه ساله جمع می‌کنیم
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به درخواست از بنیاد مسکن برای ورود به چالش حاشیه‌نشینی گفت: امیدواریم بتوانیم با طرح‌هایی که داریم، این مشکل سه ساله رفع شود.

پرداخت وام ودیعه مسکن سرعت می‌گیرد
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: با توجه به اینکه مشکل نرم افزاری بانک ها حل شده است امیدواریم از این به بعد پرداخت های تسهیلات اجاره مسکن, تسریع شود.

فیلم: سر در ورودی پاستور بنویسید؛ دولت تعطیل است
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵

نسیم آنلاین: «یزدی‌خواه» نماینده تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: وزیر راه‌ و شهرسازی می‌گوید مسکن نخرید تا ارزان شود، سرپرست وزارت صمت می‌گوید قیمت خودرو حباب است، وزیر ارتباطات می‌گوید زورم به اپراتورها نمی‌رسد؛ لطفا سر در ورودی پاستور بنویسید دولت تعطیل است.

ساخت‌وساز در تهران خوابید
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گفت: این روند حکایت از کاهش ۲۱ درصدی ساخت‌وساز در تهران از لحاظ متراژ دارد.

پیشنهادی برای خانه‌دار شدن کارگران
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران معتقد است که بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران واگذاری خانه های اجاره به شرط تملیک است و ساخت مسکن کارگری در جوار شهرک های صنعتی به کاهش تقاضای مسکن و نزول قیمت ها در بازار کمک می کند.