داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مسکن
خبرهای تازه برای مستاجران
۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

چند روزی است که تغییرات مختلف از جمله افزایش وام مسکن تا نصف شدن حق کمیسیون مشاوران املاک، خبر از تحولات گسترده در بازار مسکن می دهد.

افزایش ۷۲ درصدی قیمت زمین در بهار ۹۹
۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶

مرکز آمار ایران از افزایش ۷۲ درصدی قیمت زمین طی بهار ۹۹ نسبت به فصل مشابه سال گذشته خبر داد.

پرداخت وام ودیعه مسکن تا پایان دی ۹۹ مهلت دارد
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳

بانک مرکزی اعلام کرد: پرداخت وام به مشاغل و کسب‌وکارها و حوزه های حمل و نقل آسیب دیده از کرونا تا پایان مهرماه و پرداخت وام‌های ودیعه اجاره مسکن تا پایان دی ماه ۹۹، تمدید شد.

کاهش ۱۹ دردصدی ساخت و ساز در تهران
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران، آمار صدور پروانه ساخت و ساز و تعداد واحدهای مسکونی ساخته شده در کل شهر تهران را طی ۶‌ماه نخست سال جاری اعلام کرد.

پیش بینی قیمت مسکن در نیمه دوم امسال
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

برخی کارشناسان اقتصاد مسکن معتقدند با توجه به تحولات اخیر و شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، از شیب قیمت مسکن در ماه‌های پایانی سال کاسته می‌شود.

رشد ۱۹۰۰ درصدی قیمت زمین در دولت روحانی
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰

طی دوره روحانی ارزان‌ترین زمین مسکونی رشد ۱۹۰۰ درصدی، متوسط قیمت رشد ۷۴۳ درصدی و گران‌ترین زمین مناطق شهری کشور نیز رشد ۳۶۵ درصدی داشته است.

اسلامی: وضعیت بازار مسکن به دلیل حجم نقدینگی لجام‌گسیخته در کشور است
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه علت اصلی نوسانات و گرانی قیمت در بازار مسکن حجم نقدینگی لجام‌گسیخته و تلاش برای ایجاد تلاطم توسط سوداگران است تاکید کرد که باید دولت نقدینگی از کف جامعه جمع کند.

وامی برای خرید ۷ متر خانه!
۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰

با توجه به متوسط قیمت مسکن شهر تهران که ۲۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است، با تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی خانه اولی ها می توان ۶ متر و ۹۰ سانتی متر مسکن خریداری کرد.

چند واحد مسکونی مهر هنوز نیمه تمام است؟
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰

در شرایطی که تا پایان سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۲۷۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه‌تمام بود هم اکنون این تعداد به ۵۰ هزار واحد رسیده است.

وعده وزیر راه: حاشیه‌نشینی را سه ساله جمع می‌کنیم
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به درخواست از بنیاد مسکن برای ورود به چالش حاشیه‌نشینی گفت: امیدواریم بتوانیم با طرح‌هایی که داریم، این مشکل سه ساله رفع شود.