داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مسکن
۵ پیشنهاد برای حل معضل مسکن
۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰

مشکلات بخش مسکن با همت نمایندگان مجلس یازدهم قابل اصلاح بوده و آنها می‌توانند با اقدام عاجل، بی‌عملی دولت و کم‌کاری نمایندگان سابق را جبران کنند.

متعادل کردن بازار مسکن با گرفتن مالیات از خانه‌های خالی
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸

سوداگران و دلال ها نقش تعیین‌کننده‌ای در بازار مسکن ایران دارند؛ همین موضوع در زمان‌های مختلف موجب ایجاد تورم افسارگسیخته در بازار مسکن شده‌است. اخذ مالیات از خانه‌های خالی، به وسیله ایجاد سامانه ملی املاک، راهکار پیشنهادی دولت برای به تعادل رساندن بازار مسکن است.

خبر خوش برای بانشستگانِ بی‌ خانه
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰

هیات وزیران آیین‌نامه اجرایی بند (ز) تبصره (۱۶) قانون بودجه، موضوع پرداخت تسهیلات مسکن به بازنشستگان را تصویب کرد.

مجلس انقلابی به چه معناست؟ / نقدی بر شعارزدگی منتخبین مجلس یازدهم
۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵

همواره سخن گفتن از ترکیب های جذاب اما مبهم در عالم سیاست ایران رایج بوده اما تنها در موارد اندکی مراد و منظور بیان کنندگان این ترکیب‌ها مشخص بوده است. ترکیب «مجلس انقلابی» از همین نوع ترکیب ها است.

رشد ۴۳ درصدی قیمت زمین در تهران
۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۱

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده در تهران نسبت به فصل قبل ١١,١ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ٤٣.١ درصد افزایش داشته ‌است.

افزایش ۲۳ درصدی جمعیت مستاجر کشور طی ۳۰ سال اخیر
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۰

طبق داده‌های مرکز آمار ایران در سرشماری رسمی سال ۱۳۶۵ فقط ۱۷ درصد از جمعیت کشور مستاجر و ۸۳ درصد خانوارها ساکن واحدهای مسکونی ملکی بودند که این میزان طی ۳۰ سال اخیر با کاهش ۲۳ درصدی از جمعیت خانوارهای دارای مسکن ملکی، تعداد خانوارهای مستاجر کشور را به طور قابل توجهی افزایش داده است.

افزایش قیمت مسکن به سود دولت است؟
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸

ذی‌نفع شدن دولت در بازار املاک و مستغلات به سبب پیش‌بینی درآمد از محل فروش و واگذاری اموال دولت در بودجه ۹۹، منجر به بروز ابهام در زمینه عزم دولت برای سامان دادن به بازار مسکن با استفاده از ابزارهایی نظیر مالیات‌های تنظیمی شده است.

حضور ۱۰ تا ۱۵ درصدی دانش آموزان در مدارس بعد از بازگشایی
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳

حاجی میرزایی: اما باید اطمینان پیدا می‌کردیم همه دانش آموزان به آموزش دسترسی پیدا کرده‌اند بنابراین از دیروز مدارس بازگشایی شد. خبری که از سراسر مدارس دریافت کردیم بین ۹۵ تا ۱۰۰ درصد معلمان در مدارس حاضر بودند و دانش آموزان هم بین ۱۰ تا ۱۵ درصد حضور یافتند که در مناطق روستایی آمار بیشتر بود.

تاثیر زلزله تهران بر معاملات مسکن تهران
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به کاهش معاملات مسکن در تهران به دلیل وقوع زلزله،گفت: این احتمال وجود دارد بسیاری از سرمایه‌گذاران از خرید مسکن منصرف شوند.

قیمت مسکن در تهران کاهش یافت
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵

بررسی جدیدترین آمار رسمی از بازار مسکن حاکی از آن است که طی فروردین ۹۹ قیمت مسکن در تهران نسبت به اسفندماه ۹۸ کاهش یافته است.