داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انتخابات-آمریکا
برجام اقتصاد کشور را شرطی کرد
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه بنای سیاست های تحریمی امروز ترامپ در دولت اوباما گذاشته شد، گفت: در سال‌های گذشته در قالب برنامه برجام سیاست‌های اقتصادی به سمت شرطی شدن سوق داده شد.

سورپرایز اکتبر ترامپ یا فرار از آمریکا؟
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱

در حالی که تمامی نظرسنجی ها و حتی ارزیابی کمپین انتخاباتی ترامپ، از پیشتازی جوبایدن حکایت می کند باید منتظر ماند و دید ترامپ در این روزهای آخر خواهد توانست برگه برنده ای رو کند و تحولات انتخابات 2020 را با یک چرخش و اتفاق غیرمنتظره روبرو کند یا به گفته خودش به زودی خاک آمریکا را ترک خواهد کرد؟

ایزدی: عده‌ای با دل‌بستن به انتخابات آمریکا کشور را معطل کرده‌اند
۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸

عضو هیات علمی دانشگاه تهران در جمع اعضای جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران گفت: عده‌ای با دل بستن به بایدن و انتخابات آمریکا هم خودشان را معطل کرده‌اند هم کشور را.

۴ نکته پیرامون اولین مناظره انتخاباتی آمریکا
۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸

اولین مناظره انتخابات 2020 آمریکا بیشتر جنبه سرگرمی و سیرک داشت. آنچه در مناظره غلبه داشت، طعنه، بددهنی، ناسزا بود و هیچکدام از طرفین به مباحث اساسی درون آمریکا و برنامه های خود برای حل آنها اشاره نکردند. جوبایدن به ترامپ می گفت خفه شو و ترامپ هم به رقیب انتخاباتی اش می گفت احمق!

نانسی پلوسی: به نتیجه انتخابات آمریکا احترام بگذارید
۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸

«نانسی پلوسی»، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از اظهارات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در مناظره انتخاباتی سه‌شنبه شب درباره سلامت انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر انتقاد کرد.

سندرز: ترامپ گلف بازی می‌کند، مردم به سوی گرسنگی می‌روند
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰

سناتور ایالت ورمونت از گلف بازی کردن مداوم رئیس جمهور آمریکا بی‌توجه به وضعیت معیشتی فعلی مردم این کشور انتقاد کرد.

تحلیل‌گر عراقی: ریاض برای گشایش روابط با بغداد چشم به انتخابات آمریکا دارد
۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰

تحلیل‌گر سیاسی مستقل عراق گفت که ریاض برای گشایش در روابط با بغداد امروز و فردا می‌کند و در انتظار نتایج انتخابات آمریکا است.

دموکرات، جمهوریخواه؛ دو روی یک سکه
۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱

جوبایدن و حزب دموکرات آمریکا در مواجه با ایران و برجام دقیقا همان راهبرد ترامپ یعنی گسترش، تقویت و طولانی مدت کردن برجام را پیگیری می کنند. اساسا ایجاد دوگانه کاذب دموکرات-جمهوریخواه سرابی بیش نیست.

اگر امروز انتخابات آمریکا برگزار می‌شد؟
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

کمتر از پنج ماه دیگر، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار می‌شود و رئیس جمهور این کشور درگیر دو بحران اساسی یعنی شیوع کرونا و وقوع تظاهرات‌های گسترده علیه نژادپرستی در آمریکاست. نظرسنجی‌های انتخاباتی نشان می‌دهد فضای آمریکا به شدت دوقطبی شده و ممکن است ترامپ پس از نوامبر از کاخ سفید برود.

احتمال کناره‌گیری ترامپ از انتخابات وجود دارد
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰

یک عامل حزب جمهوری‌خواه به شبکه خبری فاکس نیوز گفت، چنانچه دونالد ترامپ به این باور برسد که هیچ شانسی برای پیروزی در انتخابات ندارد، احتمالا از رقابت ریاست جمهوری ۲۰۲۰ کنار می‌کشد.