داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انتخابات-آمریکا
اگر امروز انتخابات آمریکا برگزار می‌شد؟
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

کمتر از پنج ماه دیگر، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار می‌شود و رئیس جمهور این کشور درگیر دو بحران اساسی یعنی شیوع کرونا و وقوع تظاهرات‌های گسترده علیه نژادپرستی در آمریکاست. نظرسنجی‌های انتخاباتی نشان می‌دهد فضای آمریکا به شدت دوقطبی شده و ممکن است ترامپ پس از نوامبر از کاخ سفید برود.

احتمال کناره‌گیری ترامپ از انتخابات وجود دارد
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰

یک عامل حزب جمهوری‌خواه به شبکه خبری فاکس نیوز گفت، چنانچه دونالد ترامپ به این باور برسد که هیچ شانسی برای پیروزی در انتخابات ندارد، احتمالا از رقابت ریاست جمهوری ۲۰۲۰ کنار می‌کشد.

معنای ریاست جمهوری «بایدن» برای فلسطین
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶

کمک مالی چهار میلیارد دلاری آمریکا به اسرائیل جدا از نقض قوانین بین‌الملل به ویژه استانداردهای حقوق بشر رژیم صهیونیستی، از نظر قوانین داخلی آمریکا نیز غیرقانونی است. آیا جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخاباتی که کمتر از پنج ماه دیگر برگزار می‌شود، این وضع را تغییر می‌دهد؟

ترامپ: اگر جمهوری‌خواهی به من رای ندهد احمق است!
۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۳

رئیس‌جمهور آمریکا شماری از شهروندان حامی حزب جمهوری‌خواه که از او حمایت نمی‌کنند را «احمق» خطاب کرده است.

«جنبش‌های اعتراضی آنلاین» و هواداران موسیقی کره‌ای
۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰

صدها و شاید هزاران کاربر شبکه اجتماعی تیک‌تاک و طرفداران موسیقی کره‌ای در آمریکا برای حضور در تجمع انتخاباتی ترامپ نام‌نویسی کردند اما در مراسم حاضر نشدند تا سالن خالی بماند و به نوعی قدرت‌نمایی کنند. آیا قدرت آنان، معرف نوعی از اعتراض است؟

انتخاب دشوار مردم آمریکا؛ بایدنِ بی رمق در مقابل ترامپِ ضعیف
۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵

روزنامه انگلیسی با توجه به سه بحران بزرگی که آمریکا با آن مواجه است، فقدان حس همدردی و درک شرایط در ترامپ را به دلیل خودمشغولی، نقطه ضعف وی در انتخابات پیش‌رو دانست.

آمریکا یش از برگزاری انتخابات عراق را ترک می‌کند
۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

یک نماینده پارلمان عراق از فراکسیون الفتح از حصول توافق محرمانه بین بغداد و واشنگن درباره زمان خروج نظامیان آمریکایی از عراق خبر داد.

پوشیدن ماسک جدال انتخاباتی میان جو بایدن و ترامپ را داغ کرد
۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۵

ترامپ در روزهای گذشته از پوشیدن ماسک در برابر دوربین‌ها خودداری کرده و اشاره کرده نمی‌خواهد این مسئله را به یک پیروزی نمادین برای رسانه‌ها تبدیل کند.

پیش‌بینی موسسه انگلیسی درباره وضعیت ترامپ در انتخابات
۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۶

نتایج تحقیقات شرکت انگلیسی «آکسفورد اکونومیکس» نشان داد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری، شکست سختی خواهد خورد.

منتظران ایرانی «بایدن» به دنبال سراب
۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰

دموکرات ها بیشترین فشارها و تحریم ها را علیه مردم و کشور ایران تحمیل کرده اند. به گونه ای که آمریکا از آغاز انقلاب ۳۵بار ایران را تحریم کرده که ۲۴بار آن توسط دموکرات‌ها و ۱۱بار بوسیله جمهوری‌خواهان بوده است.