داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار روسیه
آخرین وضعیت تجارت خارجی کشور
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲

بر اساس اعلام گمرک ایران حجم تجارت خارجی تا پایان اردیبهشت ماه به ۲۱ میلیون تن رسیده است.

آمریکا به تونس هم نیرو اعزام می‌کند
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵

ژنرال «استیفن تاونسند» فرمانده «آفریکم» از احتمال اعزام نیروهای ایالات متحده به تونس خبر داد.

وعده پوتین درباره یک معاهده
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵

رئیس جمهوری روسیه باتوجه به تصمیم آمریکا برای خروج از معاهده آسمان‌های باز اعلام کرد: روسیه موضع خود را در مورد این مساله مشخص می‌کند.

سقوط ۱۲ درصدی اقتصاد روسیه به خاطر کرونا
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸

بنا به گزارش وزارت اقتصاد این کشور، دلیل منفی شدن رشد اقتصادی روسیه تعطیل ماندن فعالیت‌های اقتصادی غیر ضروری در تمام ماه آوریل و اوضاع منفی اقتصادی در جهان، بوده است.

شینزو آبه به رژه پیروزی مسکو نمی‌رود
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷

نخست‌وزیر ژاپن قصد دارد از رفتن به رویدادهای تشریفاتی مسکو به مناسبت هفتاد و پنجمین سالروز پیروزی، خودداری کند. بر اساس اخبار خبرگزاری «کیودو» که به چندین منبع دولتی ارجاع داده، مذاکراتی درباره این موضوع در حال انجام است.

دیپلمات روس: گزینه‌های آمریکا در برابر ایران باج‌‌خواهی است
۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین گفت که به نظر می‌رسد «باج‌خواهی» مناسب‌ترین لغت برای گزینه‌هایی است که آمریکا در برابر ایران مطرح کرده است.

رهگیری بمب‌افکن‌های آمریکایی توسط جنگنده‌های روس
۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۶

بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، پیش از رهگیری بمب‌افکن‌های آمریکایی توسط جنگنده‌های روسی، رادارهای این کشور در مسافت قابل توجهی از مرزها، این بمب‌افکن‌ها را ردیابی کرده بودند.

روسیه اقدام آمریکا علیه ایران را محکوم کرد
۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۴

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: «تصمیم آمریکا برای لغو معافیت‌های هسته‌ای مربوط به برجام مصداق دیگری از سیاست نقض فاحش برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد توسط آمریکا است. روسیه این اقدام را محکوم می‌کند.»

«اتهام‌زنی»، «تهدید» و «تطمیع» در جدیدترین موضع‌گیری یانکی‌ها
۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹

رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا با ادعای موفق بودن کارزار فشار حداکثری علیه ایران، مدعی شد توافق هسته‌ای هم نتوانسته رفتار تهران را میانه‌رو کند.

دستور پوتین برای برگزاری رژه بزرگ نظامی در سراسر روسیه
۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷

رئیس‌جمهور روسیه به وزارت دفاع این کشور دستور داد برای انجام یک رژه بزرگ نظامی در میدان سرخ مسکو و شهرهای دیگر در سراسر این کشور در ماه آتی میلادی آماده شود.