داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فقر
فیلم: رابرت دنیرو از چهره واقعی امریکا پرده برداشت
۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲

«رابرت دنیرو» بازیگر مطرح و سرشناس آمریکایی، با بازتاب ویدئویی از حضور بی‌خانمان‌ها در خیابان‌ها، نوشت «آمریکا این است»

وضع «گرسنگی» در انگلیس به مرز بحران رسید
۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰

به موازات افزایش رکود اقتصادی تا مرز انفجار، میزان تقاضای بانک‌های غذایی نیز به شدت افزایش یافته و تا 300 درصد جهش داشته است. پویش مارکوس راشفورد برای تأمین وعده‌های غذایی مدارس، یک واقعیت را بیش از همه آشکار کرد: مردم بریتانیا از ابتدایی‌ترین حقوق خود به شکل عامدانه‌ای خبر ندارند و در نتیجه محروم مانده‌اند.

افزایش درصد افراد زیر خط فقر، در دولت روحانی
۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳

حسن روحانی در انتخابات 96 وعده داد فقر مطلق را ریشه کن خواهد کرد؛ اما طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس درصد افراد جامعه زیر خط فقر، از ۱۵.۱ در سال 90 به ۱۸.۴ در سال 97 رسیده و در سال 98 و 99 نیز، در حال افزایش است.

استان سیستان‌وبلوچستان رکوردار شکاف طبقاتی در کشور
۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۴

بررسی آمارهای مرکز آمار ایران نشان می‌دهد شاخص ضریب جینی مناطق شهری استان سیستان ‌و بلوچستان بالاترین رقم ضریب جینی در ایران بوده و به رقم ۴۶۵/. رسیده است.

فقر نتیجه سیاست‌های تبعیضی و فشل اقتصادی دولت است
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵

با اینکه در اواخر خردادماه سال 99 هستیم اما دولت در شرایط کرونایی نیز برنامه‌ریزی درستی برای اقتصاد فعلی کرونایی و اقتصاد کاملاً تحریم شده ی جنگی ندارد. دولت بارها و بارها عنوان کرده که برای مقابله با شرایط سخت اقتصادی و معیشتی برنامه‌های مختلفی دارد اما این برنامه‌ها و بسته‌های حمایتی هیچ‌گاه محقق نشده است.

فیلم: تعارض منافع پزشکان...!
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲

نسیم آنلاین: چالش‌های جدی سر راه کمیسیون بهداشت و درمان چیست؟

سیاست‌های دولت دولت فقر زاست نه فقر زدا
۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹

غلامرضا مصباحی مقدم معتقد است تنها ۲۰ درصد اقتصاد کشور متاثر از عوامل خارجی است و ۸۰ درصد مابقی وابسته به منابع و توانمند‌ی های داخلی کشور است. بنابراین مرتبط کردن مشکلات کشور به تحریم ها ارائه آدرس غلط به جامعه است.

عدالتخواهی ساختاری یا ادامه رویکرد خیریه ای؟
۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳

اولین قدم، تلاش برای ایجاد فضایی شفاف است که در آن امکان استفاده افراد از رانت‌های سیاسی و اقتصادی وجود نداشته‌باشد. اگر چه ایجاد چنین شفافیتی در قالب یک ساختار سالم امکان‌پذیر است، ولی تا آن زمان، فشار‌های رسانه‌ای عدالتخواهانه و روشنگری‌های نخبگان جامعه با همراهی افکار عمومی، مهم‌ترین راهکار پیش روی عاملان اجتماعی است.

تبعیض نژادی یکی از بزرگترین نمادهای نقض حقوق بشر در آمریکا
۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱

در سال های اخیر، شلیک بی‌دلیل ماموران پلیس به جوانان و نوجوانان سیاه پوست به معضل بزرگی تبدیل شده است. تحقیقات نشان می‌دهد، یک نوجوان سیاه پوست آمریکایی تقریبا 9 بار بیشتر در معرض تفحص ماموران پلیس و شلیک بی‌دلیل آنان قرار دارند.

روحانی جامعه را به سمت فقر هدایت می‌کند
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳

عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران: گسترش فساد اقتصادی، عدم توزیع مناسب منابع ثروت و درآمدی بین همه اقشار جامعه و عدم توجه دولت و مسوولین به موضوع مهم شایسته‌ سالاری و عدم ایجاد بسترهای امن برای سرمایه گذاری اقتصادی موجب افزایش خط فقر در کشور شده است.