داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار جنگ-یمن
مخالفت «الحراک الثوری» در جنوب یمن با توافق ریاض
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰

گروه موسوم به «الحراک الثوری لتحریر و استقلال الجنوب»(جنبش انقلابی برای آزادسازی و استقلال جنوب یمن) مخالفت خود با توافقنامه ریاض امضا شده بین دولت هادی و گروه متحد امارات را اعلام کرد.

افشای اسناد محرمانه از تلاش‌ عربستان برای تجزیه یمن
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶

شبکه ماهواره‌ای الجزیره اسناد محرمانه‌ای از دولت سعودی افشا کرده که بیانگر تلاش طولانی مدت عربستان حتی قبل از آغاز جنگ ویرانگر آن ضد یمن٬ برای تجزیه این کشور است.

آمریکا در حال متلاشی شدن است
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۳

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: اسرائیل و عربستان و آمریکا، مردم شریف و مقاوم یمن را به آتش می کشند و آل سعود در این کشور جنایت می کند.

آیت‌الله جنتی: امیدوارم شر آل‌سعود به خودشان بازگردد
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰

دبیر شورای نگهبان گفت: امیدوارم هرچه زودتر شر آل‌سعود به خودشان برگردد و با نابودی این رژیم، اوضاع مردم یمن سامان یابد.

رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱

امروز نه فقط الگوی فرهنگی غرب ــ که از آغاز هم با وقاحت و رسوائی پا به میدان گذاشت ــ بلکه حتی الگوی سیاسی و اقتصادی آن یعنی دموکراسی پولْ‌محور و سرمایه‌داری طبقاتی و تبعیض‌آمیز، هم ناکارآمدی و فسادانگیزی خود را نشان داده است.

درخواست چین برای پایان جنگ یمن
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴

نماینده چین در سازمان ملل امروز (چهارشنبه) خواستار پایان دادن به اقدامات متجاوزانه در یمن و حل و فصل سیاسی بحران این کشور شد.

«مارتین گریفیتس» بر لزوم برقراری آتش‌بس فوری در یمن تأکید کرد
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن بدون اشاره به تجاوزگری‌های عربستان سعودی در یمن بر لزوم برقراری آتش بس فوری در این کشور تأکید کرد.

درباره نامه احمدی‌نژاد به بن‌سلمان؛ عرض ادب به جلاد!
۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵

محمود احمدی‌نژاد به‌تازگی در نامه به بن سلمان ولیعهد آل سعود خواستار مذاکره با طرف‌های درگیر در جنگ یمن شده است. ادبیات بکار رفته در این نامه مورد انتقاد کاربران شبکه های اجتماعی واقع شده است. گزارش تسنیم درباره رفتارهای اخیر احمدی‌نژاد را می‌خوانید.

آغاز روند جان باختن مردم در یمن بر اثر قحطی
۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸

سازمان ملل اعلام کرد: نگرانی‌ها درباره وقوع قحطی در یمن رو به افزایش بوده و روند جان باختن مردم این کشور بر اثر قحطی آغاز شده است.

صادارت تسلیحات انگلیسی به ائتلاف سعودی ضد یمن
۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲

یک گروه ضد جنگ انگلیسی اعلام کرد که دولت این کشور در طول جنگ یمن ۱۶ میلیارد دلار تسلیحات به کشور های عضو ائتلاف تحت سرکردگی عربستان سعودی ضد یمن، صادر کرده است.