داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار آمریکا
هریس معاون بایدن؟
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷

با نزدیک شدن به زمان اعلام تصمیم جو بایدن نامزد احتمالی دموکرات ها در انتخابات ۲۰۲۰ برای معرفی معاون خود، احتمال گزینش کامالا هریس به عنوان معتمد و متحد قدیمی او قوت گرفته است.

سخنگوی طالبان: ما داعش را از افغانستان بیرون کردیم
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲

ما بودیم که داعش را از جلال‌آباد و ننگرهار و کنر بیرون کردیم. همان موقع، صدها نفر از اعضای داعش تسلیم دولت شدند. زمانی که ما با داعش مبارزه می‌کردیم، دولت از نیروهای این گروه حمایت لجستیکی می‌کرد. به همین دلیل بود که این نیروها تسلیم دولت شدند، نه ما. ما حملات اخیر را به‌شدت محکوم کرده‌ و اعلام کرده‌‌ایم که این حملات در داخل دولت کابل طرح‌ریزی می‌شود. در مورد این حملات باید تحقیقات بی‌طرفانه انجام شود و مسببان به مردم ما و به جهانیان معرفی شوند.

پمپئو به دست و پای کشورهای دیگر افتاد!
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲

وزیر خارجه آمریکا خواستار همراهی دیگر کشور‌ها با این کشور در تصویب قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران شد.

نتانیاهو، آمریکا در اجرا نشدن طرح الحاق مقصر است
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی است اگر ممانعت آمریکا با الحاق کرانه باختری به اراضی تحت اشغال تل‌آویو نبود، این طرح تاکنون اجرا شده بود.

اروپا در آزمون برجام مردود شد
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه گفت: تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، جنبه روانی و تبلیغاتی دارد.

مداخله بایدن در انتخابات بلاروس؛ «به حق تظاهرات احترام بگذارید»
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴

نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با تکرار اتهاماتی علیه انتخابات ریاست‌جمهوری بلاروس، از دولت این کشور خواست به حق مردم برای تظاهرات احترام بگذارد.

لبنان به کدام سو می‌رود؟
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰

یک روزنامه لبنانی در اشاره به استعفای دولت لبنان نوشت، آمریکا، فرانسه و عربستان سعودی توافق کرده‌اند که دولتی بی‌طرف در لبنان تشکیل شود و نخست‌وزیری آن بر عهده «نواف سلام» باشد.

شیخک‌های آمریکایی در خلیج فارس گوشمالی لازمند
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵

امروز شورای امنیت سازمان ملل پیشنهاد آمریکا درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را به بحث و رای می‌گذارد. این پیشنهاد با مفاد تعهداتی که در برجام آمده است در تناقض است. چین و روسیه به‌عنوان دو کشور دارای حق وتو پیشاپیش اعلام کرده‌اند که این پیشنهاد را وتو خواهند کرد. بنابراین از هم اکنون می‌توان نتیجه گرفت که طرح پیشنهادی آمریکا با شکست روبه‌رو می‌شود. طبیعی است که این نکته از نگاه مقامات آمریکایی هم پنهان نمانده است. بیانیه شورای همکاری خلیج ‌فارس در همین بستر قابل ارزیابی است.

ترامپ: پوتین فاکتور مهمی است
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵

رئیس جمهور آمریکا چنان به احیای جایگاه خود در کاخ سفید اطمینان دارد که نشست گروه ۷ را به بعد از انتخابات موکول و پشاپیش میهمانان خود را هم دعوت کرده است.

پمپئو، انتخابات بلاروس را زیر سوال برد
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲

وزیر امور خارجه آمریکا با دخالت در امور داخلی بلاروس، انتخابات ریاست جمهوری در این کشور را غیرعادلانه عنوان و نگرانی شدید خود را در این باره ابراز کرد.