داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار آمریکا
ترامپ: ترودو را فردی «دو رو» خواند
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰

پس از انتشار فیلمی از غیبت کردن نخست‌وزیر کانادا در نشست‌های ناتو در لندن درباره رئیس‌جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ او را فردی «دو رو» خطاب کرد.

جوکر: نظمی نوین بر بی نظمی در حال خیزش
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰

فیلم جوکر ۲۰۱۹ که به نوعی بیانگر خروش طبقه فرودست علیه ثروتمندان است، سروصدای بسیاری به پا کرده و با استقبال مخاطبان در نقاط مختلف دنیا مواجه شده است. این فیلم را به واسطه محتوا و درونمایه آن اثری متفاوت از سینمای هالیوود قلمداد کرده اند. سینمایی که در طول سال های گذشته به عنوان موتور محرک لیبرال دموکراسی در دنیا و مبلغ ارزش های آن بوده است.

مجلس سنای آمریکا قصد تحریم نفت و گاز روسیه را دارد
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷

مجلس سنای آمریکا به بهانه دخالت ادعایی مسکو در انتخابات این کشور، قصد دارد تحریم‌های سخت‌تری را بر حوزه‌های نفتی و گازی این روسیه اعمال کند.

آیا غرب مکرون را به آغوش روسیه هُل می‌دهد؟
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹

اظهارات رئیس جمهور فرانسه درباره لزوم گسترش روابط با روسیه در شرایطی که ماکرون از سوی رهبران غربی مورد هجمه قرار گرفته، حاوی پیام های مهمی است.

مرد ایرلندی بهترین فیلم سال شد
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲

«هیات ملی نقد» آمریکا سه‌شنبه‌شب برترین‌های سال ۲۰۱۹ را انتخاب و «مرد ایرلندی» را به‌عنوان بهترین فیلم سال انتخاب کرد.

موگرینی رفت، سلفی‌بگیران هم خواهند رفت؟!
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

مردادماه سال ۹۶ و در حاشیه برگزاری مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری دوره دوازدهم، انتشار تصاویری از تقلای برخی نمایندگان فراکسیون امید برای گرفتن سلفی با موگرینی آن هم در صحن پارلمان جنجال‌ساز شد. این موضوع که به‌سرعت در رسانه‌های بیگانه نیز بازتاب یافت، موجی از بهت و خشم افکار عمومی را به دنبال داشت تا جایی که در روزهای بعد از آن بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی با هشتگ «سلفی حقارت» اعتراض خود را به این اقدام حقارت‌آمیز نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس نشان دادند.

راهزنی نفتی ترامپ در سوریه
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴

تلاش دولت ترامپ برای اشغال و کنترل منابع نفتی سوریه به بهانه مبارزه با تروریسم، توجه بسیاری از ناظران سیاسی را به این موضوع جلب کرده که مستأجر کاخ سفید در پوشش مبارزه با تروریسم به‌دنبال سود تجاری حداکثری و کنترل نفت خاورمیانه است، موضوعی که ترامپ بار دیگر بر آن تاکید کرد و گفت؛ آمریکا نفت سوریه را دارد و هر کاری بخواهد می‌تواند با آن انجام دهد.

ریچارد هاس: دوران پساآمریکایی در حال ظهور است
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

رئیس شورای روابط خارجی آمریکا اعلام کرد در خاورمیانه (غرب آسیا و شمال آفریقا)، اروپا و آسیا، دنیایی پساآمریکایی در حال ظهور است.

نگرانی دوباره ترامپ از خاموشی اینترنت در ایران
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۳

دولت آمریکا که تا به حال بیشترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرده است از خاموشی اینترنت در ایران نگران است.

هشدار پوتین درباره عملیات نظامی آمریکا در فضا
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴

ولادیمیر پوتین با انتقاد از نظامی کردن فضا توسط آمریکا گفت احتمالا روسیه نیز به دنبال توسعه نیروی فضایی شود.