داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
مرحله جدید رقابت توئیتر و فیس‌بوک در حکمرانی سایبری
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹

یک توئیت ترامپ و یک هشدار توئیتر، بحثی قدیمی را بر سر زبان‌ها انداخته است. آیا دولت‌ها می‌توانند در مورد محتوایی که کاربران منتشر می‌کنند، با صاحبان پلتفرم‌های اجتماعی مجادله کنند؟ آیا می‌توانند این محتوا را تغییر بدهند یا حذف کنند؟ آیا این اقدام، ناقض آزادی اینترنت که آمریکا ادعای آن را دارد، نیست. وب‌سایت «ووکس» نگاه کوتاهی دارد به این چالش.

مذاکره با آمریکا در پوشش تبادل زندانیان!
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱

اکنون روند و حواشی مهمتر از متن تبادل مایکل وایت حاکی از آن است که تبادل زندانیان صرفا بهانه ای برای مذاکرات محرمانه و آب شدن یخ روابط میان دو طرف و گسترش حوزه های مذاکراتی به بقیه موضوعات می باشد.

دروغ پمپئو درباره تبادل زندانیان ایران و آمریکا
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰

براساس اطلاعات بدست آمده و برخلاف ادعای وزیر خارجه آمریکا، هیچ مذاکره مستقیمی در جریان تبادل زندانیان انجام نشده است.

میلیاردرهای آمریکا در دوران کرونا ثروتمندتر شدند
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸

علی‌رغم این که بیش از ۴۲ میلیون آمریکایی از آغاز بحران کرونا درخواست بیمه بیکاری ثبت کرده‌اند، در همین ۱۱ هفته، ثروت ثروتمندان آمریکا نیم تریلیون دلار افزایش یافته است.

ترامپ؛ مرکل را حساب نکرد
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹

یک روزنامه آلمانی گزارش داده که رئیس‌جمهور آمریکا، مقامات آلمانی را از دستور خود به منظور کاهش نیرو‌های آمریکایی از این کشور با خبر نکرده است.

توضیحات مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات درباره آزادی مایکل وایت
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷

مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات درباره دلایل آزادی نظامی آمریکایی گفت: برخی سیاسیون آمریکایی در نظر داشتند از فوت مایکل وایت به دلیل بیماری مزمن حداکثر بهره‌برداری سیاسی را علیه جمهوری اسلامی ایران و در قالب یک بمب خبری به عمل آوردند که با آزادی وی؛ این فرصت رفتار غیرانسانی نیز از آنان سلب شد.

آمریکا پیش‌نویس تحریم‌ تسلیحاتی ایران را به روسیه داد
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶

برخلاف تأکید روسیه به مخالفت با هرگونه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران، سفیر آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که پیش‌نویس قطعنامه تمدید این تحریم‌ها را در اختیار مسکو قرار داده است.

میزان محبوبیت ترامپ به پایین‌ترین حد در طول یک سال رسید
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳

طبق نتایج نظرسنجی هیل/ هریس ایکس، همزمان با گسترش اعتراضات در آمریکا میزان محبوبیت رئیس‌جمهور این کشور با کاهشی ۶ درصدی، به ۴۴ درصد رسیده است.

دو سریالی که این روزها پربازدید شده است
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹

گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که مخاطبان دو سریال تلویزیونی «سفید پوستان عزیز» و «زمانی که آن‌ها ما را می‌بینند» افزایش چشمگیری داشته است.

عکس: ترودو به زانو درآمد
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴

نخست وزیر کانادا برا ابراز همدردی با آمریکایی ها به نشانه احترام زانو زد.