داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ژاپن
منتظر اعتراف آمریکا به شکست سیاست‌هایش می‌مانیم
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ما پول بلوکه شده‌ای در چین نداریم. روابط ایران و چین یک روابط منطقی است و گفت‌وگوهای مستمری بین مقامات دو کشور در جریان است.

حضور بیگانگان موجب تشدید مشکلات در منطقه می شود
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۱

وزیر خارجه کشورمان بر نقش فعال و سازنده ایران در ایجاد صلح و ثبات در منطقه تاکید کرد و گفت:حضور نیروهای بیگانه نه تنها کمکی نمی کند بلکه موجب پیچیدگی و تشدید مشکلات در منطقه می شود.

ادعای جدید پامپئو: هند، استرالیا و ژاپن نیازمند ما برای مقابله با چین هستند
۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴

وزیر خارجه آمریکا در ادامه اظهارنظرها علیه چین، این بار در یک مصاحبه درباره نشست اخیر چهار جانبه با وزرای خارجه هند، استرالیا و ژاپن در توکیو اعلام کرد، این کشورها به واشنگتن برای مقابله با تهدیدات پکن نیاز دارند.

ژاپن ۳ ناو به دریای چین جنوبی فرستاد
۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴

بنا بر اعلام وزارت دفاع ژاپن، نیروی دفاع دریایی این کشور ۹ اکتبر (۱۸ مهر) در دریای چین جنوبی تمرینات ضد زیردریایی انجام داده و سه ناو، از جمله یک ناو هلیکوپتربر و یک زیردریایی به این منطقه اعزام کرده است.

توافق سئول و توکیو بر سر پایان دادن به مناقشات تجاری
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

کره جنوبی و ژاپن در توافقی اعلام کردند که تعاملات تجاری خود را از سر می‌گیرند.

وزیر امور خارجه چین اکتبر به ژاپن می‌رود
۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴

شبکه تلویزیونی «ان‌اچ‌کی» ژاپن گزارش داد، «وانگ یی می»، وزیر امور خارجه چین به زودی در اکتبر برای مذاکراتی با همتای ژاپنی خود، "توشیمیتسو موتگی" و "یوشیهیده سوگا"، نخست‌وزیر این کشور، به ژاپن می‌رود.

پمپئو به دیدار نخست‌وزیر جدید ژاپن می‌رود
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵

نخست‌وزیر جدید ژاپن در تدارک دیدار با وزیر خارجه آمریکا است که ماه میلادی آتی برای صحبت در باب مسائل ایندوپاسیفیک، سفری به توکیو خواهد داشت.

امیدوارم همکاری ایران و ژاپن در عرصه‌ اقتصادی گسترش یابد
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳

رئیس‌جمهور ابراز امیدواری کرد که روابط دوستانه ایران و ژاپن و همکاری‌های مشترک در حوزه‌های مختلف به ویژه در عرصه‌های اقتصادی و تجاری، بیش از پیش گسترش یابد.

سوگا رسماً نخست‌وزیر ژاپن شد
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴

مجلس عوام ژاپن به گزینه منتخب حزب حاکم رای مساعد داد؛ به این ترتیب، همزمان با استعفای کابینه قدیمی، «یوشیهید سوگا» مقام نخست‌وزیری این کشور را به عهده گرفت.

سوگا جایگزین شینزو شد
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵

«یوشیهیده سوگا» رئیس حزب حاکم ژاپن و جانشین «آبه شینزو» شد.