داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
وزیر امور خارجه چین اکتبر به ژاپن می‌رود
۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴

شبکه تلویزیونی «ان‌اچ‌کی» ژاپن گزارش داد، «وانگ یی می»، وزیر امور خارجه چین به زودی در اکتبر برای مذاکراتی با همتای ژاپنی خود، "توشیمیتسو موتگی" و "یوشیهیده سوگا"، نخست‌وزیر این کشور، به ژاپن می‌رود.

پمپئو به دیدار نخست‌وزیر جدید ژاپن می‌رود
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵

نخست‌وزیر جدید ژاپن در تدارک دیدار با وزیر خارجه آمریکا است که ماه میلادی آتی برای صحبت در باب مسائل ایندوپاسیفیک، سفری به توکیو خواهد داشت.

امیدوارم همکاری ایران و ژاپن در عرصه‌ اقتصادی گسترش یابد
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳

رئیس‌جمهور ابراز امیدواری کرد که روابط دوستانه ایران و ژاپن و همکاری‌های مشترک در حوزه‌های مختلف به ویژه در عرصه‌های اقتصادی و تجاری، بیش از پیش گسترش یابد.

سوگا رسماً نخست‌وزیر ژاپن شد
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴

مجلس عوام ژاپن به گزینه منتخب حزب حاکم رای مساعد داد؛ به این ترتیب، همزمان با استعفای کابینه قدیمی، «یوشیهید سوگا» مقام نخست‌وزیری این کشور را به عهده گرفت.

سوگا جایگزین شینزو شد
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵

«یوشیهیده سوگا» رئیس حزب حاکم ژاپن و جانشین «آبه شینزو» شد.

جایگزین شینزو کیست؟
۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

به دنبال استعفای «آبه شینزو»، نتایج نظرسنجی رسانه‌های ژاپنی نشان می‌دهد که محبوب‌ترین گزینه برای نخست‌وزیری ژاپن، وزیر دفاع اسبق این کشور است.

آبه از قدرت کنار رفت
۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴

به دنبال انتشار اخباری درباره استعفای نخست وزیر ژاپن، «آبه شینزو» در یک نشست خبری رسما اعلام کرد، به دلیل مشکلات بیماری از قدرت کناره گیری می‌کنم.

آبه باز هم راهی بیمارستان شد
۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹

یک مقام ارشد کابینه ژاپن اعلام کرد «شینزو آبه» برای دومین بار طی چند روز گذشته برای انجام آزمایش راهی بیمارستان شده است.

کاهش رضایت از کابینه دولت ژاپن
۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۹

نظرسنجی در سطح ملی در ژاپن نشان داد میزان رضایت از «آبه شینزو» نخست‌وزیر این کشور در پی افزایش انتقادات از عملکرد دولت وی در مقابله با همه‌گیری کرونا، کاهش یافته است.

آبه راهی بیمارستان شد
۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

رسانه‌های ژاپنی از حضور «آبه شینزو» نخست‌وزیر این کشور در یک بیمارستان برای انجام معاینه خبر دادند اما منابع خبری وابسته به دولت اعلام کردند که موضوع مهم و نگران‌کننده‌ای نیست.