داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فیس-بوک
فیسبوک پُست کرونایی ترامپ را حذف کرد
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹

شبکه اجتماعی «فیس‌بوک» پیام رئیس‌جمهور آمریکا درباره ویروس کرونا را به دلیل اشاعه اطلاعات نادرست حذف کرد.

محدودیت‌های جدید شبکه‌های اجتماعی در پارلمان ترکیه تصویب شد
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴

پارلمان ترکیه امروز (چهارشنبه) با تصویب لایحه‌ای محدودیت‌های جدیدی را برای شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر و فیس‌بوک ایجاد کرد.

آیا فیس‌بوک بر تیک‌تاک پیروز می‌شود؟
۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲

دوشنبه گذشته، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد دولت آمریکا در حال بررسی مسدودسازی شبکه اجتماعی تیک‌تاک است که آمریکا گمان می‌کند مثل شرکت‌های زد.تی.ای و هوآوی تهدیدی برای امنیت ملّی آمریکا به شمار می‌آیند. اما دلیل این اقدام آمریکا چیست؟

ضرر مالی میلیاردی برای فیس‌بوک نژادپرست
۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

پس از آنکه شرکت‌های بزرگ جهان تبلیغات خود را از شبکه اجتماعی فیس‌بوک به علت حمایت این شبکه از نژاد پرستی حذف کردند، این شرکت دچار ضرر ۷.۲ میلیارد دلاری شده است

جوابیه دفتر «رحیم‌پور» به دروغ‌پراکنی‌های اخیر
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳

دفتر طرحی برای فردا که نشر آثار حسن رحیم پور ازغدی است، اطلاعیه‌ای درباره اخباری پیرامون سخنان منتسب به رحیم‌پور منتشر کرده است.

عبرت‌های محدودسازی شبکه‌های اجتماعی توسط ترامپ
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷

محدودیت اخیر روی شبکه‌های اجتماعی در آمریکا در حالی رخ می دهد که این شبکه‌ها در کشور ما بدون هیچگونه مجوزی فعالیت می‌کنند و به دلیل نبود حاکمیت سایبری قوانینی نیز برای آنها ایجاد نشده است.

الگوریتم‌های فیس‌بوک باعث تفرقه‌انگیزی می‌شود
۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۶

گزارشی داخلی در فیس بوک الگوریتم هایی را رصد کرده که از «قابلیت جذب مغز انسان به تفرقه افکنی» سواستفاده و این شبکه اجتماعی را به یک مکان دوقطبی تبدیل می کند.

باز هم فیس‌بوک به کمک اسرائیل آمد
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳

 فیس‌بوک صفحات بیش از ۵۰ روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای فلسطینی را غیرفعال کرد. فیس‌بوک در واکنش به درخواست بررسی این روزنامه‌نگاران اعلام کرده است: «عدم رعایت استانداردهای فیس‌بوک باعث شده است صفحه شما تعلیق شود. ما این تصمیم را گرفته‌ایم و دیگر نمی‌توان آن را برگرداند»

تاریخچه گاف‌های ادامه‌دار فیس‌بوک در حوزه حریم شخصی
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹

مارک زاکربرگ هیچ‌گاه اهمیت حریم شخصی را نفهمیده است. از نخستین روزهای آغاز به کار فیس‌بوک، زاکربرگ محیطی آسوده را فراهم کرد تا همه هر آنچه بخواهند با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند.

افزایش تلفات تیراندازی در مرکز خرید تایلند به ۲۰ نفر
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴

قربانیان تیراندازی یک سرباز در مرکز خریدی در شرق تایلند به ۲۰ نفر رسیده افزایش یافت. همچنین تعداد زخمی‌ها نیز دست کم ۲۱ نفر اعلام شده است.