داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فیس-بوک
احتمال محدود شدن دسترسی کاربران به شبکه های اجتماعی؛ آزادی‌بیان آمریکایی
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰

مدیر امور جهانی فیس‌بوک از برنامه‌ریزی این شبکه اجتماعی برای مدیریت شرایط حاد بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داده است.

کدام شبکه‌های اجتماعی بیشترین تبلیغات را دارند؟
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳

تبلیغات جزء جدایی‌ناپذیر اینترنت هستند. بسیاری از خدمات اینترنتی تنها و تنها به دلیل دریافت هزینه تبلیغات روی پلتفرم‌های اینترنتی سوار شده‌اند. براساس یک تحقیق از وب‌سایت تحقیقاتی «ویسل‌اوت» (WhistleOut) اینستاگرام و فیس‌بوک نسبت به سایر شبکه‌های اجتماعی بیشترین تبلیغات را به کاربرانشان عرضه می‌کنند.

۵شرکتی که بیشترین سود را از شیوع کرونا داشته‌اند
۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴

در حالی که اقتصاد کشورهای جهان به شکلی تکان‌دهنده از کرونا صدمه دیده‌اند و مشاغل و صنایعی مثل حمل و نقل هوایی و گردشگری ضررهای هنگفتی تجربه می‌کنند، شرکت‌های بزرگ فناورانه جهان روی سودند و کار و بارشان سکه است. سود برخی برندها و شرکت‌ها مثل فروشگاه‌های زنجیره‌ای آمازون از همان ابتدا آغاز شد اما برخی شرکت‌ها پس از دوران کوتاهی ضرر، اکنون با رونق چشمگیری روبرو شده‌اند.

حساب ویژه ترامپ روی کمک انتخاباتی فیس‌بوک
۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹

فروش دیتای کاربران فیس‌بوک به شرکتی که با کمپین سیاسی ترامپ در انتخابات 2016 همکاری داشت، سبب شد به تعبیر هیلاری کلینتون یک «هک بزرگ» اتفاق بیفتد و دموکرات‌ها نتوانند به کاخ سفید راه یابند. اگرچه کنگره آمریکا بارها و بارها زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک را مورد مؤاخذه قرار داد، در نهایت این فیس‌بوک است که در آستانه انتخابات 2020 آمریکا، با سازوکارهای ویژه‌ای به دنبال انتشار تبلیغات سیاسی در این پلتفرم است.

فیسبوک پُست کرونایی ترامپ را حذف کرد
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹

شبکه اجتماعی «فیس‌بوک» پیام رئیس‌جمهور آمریکا درباره ویروس کرونا را به دلیل اشاعه اطلاعات نادرست حذف کرد.

محدودیت‌های جدید شبکه‌های اجتماعی در پارلمان ترکیه تصویب شد
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴

پارلمان ترکیه امروز (چهارشنبه) با تصویب لایحه‌ای محدودیت‌های جدیدی را برای شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر و فیس‌بوک ایجاد کرد.

آیا فیس‌بوک بر تیک‌تاک پیروز می‌شود؟
۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲

دوشنبه گذشته، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد دولت آمریکا در حال بررسی مسدودسازی شبکه اجتماعی تیک‌تاک است که آمریکا گمان می‌کند مثل شرکت‌های زد.تی.ای و هوآوی تهدیدی برای امنیت ملّی آمریکا به شمار می‌آیند. اما دلیل این اقدام آمریکا چیست؟

ضرر مالی میلیاردی برای فیس‌بوک نژادپرست
۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

پس از آنکه شرکت‌های بزرگ جهان تبلیغات خود را از شبکه اجتماعی فیس‌بوک به علت حمایت این شبکه از نژاد پرستی حذف کردند، این شرکت دچار ضرر ۷.۲ میلیارد دلاری شده است

جوابیه دفتر «رحیم‌پور» به دروغ‌پراکنی‌های اخیر
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳

دفتر طرحی برای فردا که نشر آثار حسن رحیم پور ازغدی است، اطلاعیه‌ای درباره اخباری پیرامون سخنان منتسب به رحیم‌پور منتشر کرده است.

عبرت‌های محدودسازی شبکه‌های اجتماعی توسط ترامپ
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷

محدودیت اخیر روی شبکه‌های اجتماعی در آمریکا در حالی رخ می دهد که این شبکه‌ها در کشور ما بدون هیچگونه مجوزی فعالیت می‌کنند و به دلیل نبود حاکمیت سایبری قوانینی نیز برای آنها ایجاد نشده است.