داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ملک-سلمان
تعلل مقامات سعودی برای تصمیم‌گیری درباره مناسک حج
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸

وزارت امور مذهب اندونزی، از مقامات سعودی خواست هرچه سریعتر درباره برگزار شدن مناسک حج سال جاری تصمیم گیری کنند.

جنگ نفتی؛ حماقتی که آل سعود را به مرز فروپاشی رساند
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹

حماقتی که مقامات عربستان با آغاز جنگ نفتی در پی شیوع کرونا مرتکب شدند، به دنبال رکود شدید اقتصادی در این کشور آل سعود را به آستانه نابودی کشانده و مردم بزرگترین قربانی این نابخردی هستند.

سعودی ها نگران وحدت یمنی ها
۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸

درپی اعلام وضعیت فوق‌العاده و خودمختاری در استان‌های جنوبی یمن از سوی شورای انتقالی، وزیران و مسؤولان سعودی برجسته صبح امروز، ‌دوشنبه بازگشت به وضعیت قبل در جنوب یمن را خواستار شدند. آنها در پیام‌های مشابهی ضمن این درخواست تلاش برای اجرای توافقنامه ریاض را خواستار شدند که بین شورای انتقالی جنوب و دولت مستعفی یمن امضا شده است.

آیا شاهد فروپاشی ائتلاف آمریکایی- سعودی هستیم؟
۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱

یک رسانه غربی در مقاله‌ای تحت عنوان «ازدواج مصلحتی»، هشدار داده ائتلاف شکننده میان واشنگتن و ریاض که از زمان جنگ جهانی دوم ایجاد شده، در حال حاضر با خطر فروپاشی روبرو است.

کرونا آخرین میخ بر تابوت حکومت آل سعود؟
۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶

با توجه به سیاست‌های داخلی و خارجی اشتباه عربستان در زمینه جنگ یمن و آغاز جنگ نفتی با روسیه و در سایه پیامدهای شیوع کرونا٬ این ویروس می‌تواند آخرین میخ در تابوت این کشور باشد.

درگیری نفتی عربستان و آمریکا رو به جنگی بزرگ
۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵

به گفته کارشناسان٬ درگیری نفتی میان عربستان و آمریکا در نتیجه اقدامات اخیر ریاض که منجر به کاهش چشمگیر قیمت نفت شده٬ به احتمال زیاد دو طرف را به سمت یک جنگ بزرگ می‌کشاند.

موافقت پادشاه عربستان با تمدید منع آمد و شد تا اطلاع ثانوی
۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

پادشاه عربستان شب گذشته تصمیم گرفت به دلیل میانگین‌های کنونی شیوع کرونا منع آمد و شد را تا اطلاع ثانوی تمدید کند.

کرونا در عربستان؛ حکومت سلطنتی در بحران
۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰

یک سایت آلمانی در یادداشتی به مسئله بحران شیوع ویروس کرونا در میان خاندان سلطنتی عربستان پرداخته و از وضعیت آشفته و نگرانی گسترده در میان خاندان سلطنتی به دلیل شیوع کرونا خبر داده است.

نیویورک تایمز: ۱۵۰ شاهزاده سعودی کرونایی شده‌اند
۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع مطلع، فاش کرد که احتمالا حدود ۱۵۰ شاهزاده سعودی مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند که برای درمان این مبتلایان و دیگر شخصیت‌های بسیار مهم این کشور، بیمارستانی تخصصی اختصاص داده شده است.

بن سلمان؛ کاتالیزور سقوط
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷

با توجه به سیاست‌ خارجی و داخلی محمد بن‌سلمان از زمان روی کار آمدنش در نظام سعودی٬ شواهد نشان می‌دهد که فروپاشی آل سعود به دست او صورت خواهد گرفت.