داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار آژانس-انرژی-اتمی
لندن: قویاََ از برجام حمایت می‌کنیم
۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹

نماینده دولت انگلیس طی سخنرانی در کنفرانس عمومی آژانس اتمی، ضمن تکرار حمایت این کشور از توافق هسته‌ای ایران، خواستار بازگشت تهران به پایبندی به تعهدات برجامی شد.

صالحی: آژانس با چالش‌های بسیار جدی روبرو است
۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲

جهان در حال تحمل شرایط کاملاً جدی و منحصر به فرد ناشی از بیماری همه گیر کرونا می‌باشد که عملاً بسیاری از مجامع و سازمان‌ها از جمله آژانس را ملزم ساخته تا روش کار خود را تغییر دهند. با توجه به این موضوع، برای اینجانب مایه خرسندی است که از طریق آنلاین به شصت و چهارمین نشست کنفرانس عمومی آژانس پیوسته‌ام.

تنها راه مقابله با فعال سازی مکانیسم ماشه
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸

باتوجه به احتمال بازگشت تحریم های شورای امنیت، در بستر ادراک آمریکا مبنی بر عدم واکنش جدی از سوی ایران و همچنین اکتفاکردن طرف های برجام به مواضع رسانه ای، تنها راه برای تغییر محاسبات آمریکایی ها، اعلام و اعمال تهدید معتبر توقف نظارت ها و بازرسی و همچنین خروج از برجام در صورت فعال سازی مکانیسم ماشه است.

فرش قرمز برای جاسوسان آژانس
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴

با این عقب نشینی ایران عملا وارد پازل بازی سیاسی آژانس شد که قسمتی از پازل راهبرد فشارحداکثری آمریکا علیه ایران است. این پروسه بازرسی ها و طرح ادعاهای بی اساس نهایتا منجر به بازرسی (بخوانید جاسوسی) از تمامی اماکن نظامی ایران خواهد شد.

کلاهبرداری ‌آژانس انرژی اتمی در تهران
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶

«گزارش محرمانه مدیرکل آژانس انرژی اتمی جمعه‌شب به وقت ایران در اختیار کشورهای عضو آژانس قرار گرفت و همانند گزارش‌های پیشین به ‌رغم محرمانه بودن این گزارش، بندهای مهمی از آن در رسانه‌های غربی منتشر شد.

تشریح گزارش اخیر آژانس از زبان کمالوندی
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴

سخنگوی سازمان انرژی اتمی می‌گوید، ایران به طور طبیعی انتظار دارد با رفع ابهامات و سوالات آژانس در رابطه با دو موضوع پادمانی، دیگر شاهد انتشار موازی گزارش پادمانی هم زمان با گزارش برجامی نباشد. او همچنین با اشاره به پروژه‌های اجرا شده و برنامه‌های در دست اجرای سازمان، پیشرفت‌های هسته‌ای کشور را بسیار امیدوار کننده ارزیابی می‌کند.

گروسی: تاریخ بازرسی از دو محل در ایران نزدیک است
۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در جمع خبرنگاران از قریب الوقوع بودن زمان بازرسی از دو محل جدید در ایران خبر داد.

رافائل گروسی به دیدار ظریف رفت
۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دقایقی قبل با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تهران دیدار کرد.

صالحی: قرار شد آژانس مستقل کار کند
۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان پس از یک و نیم ساعت مذاکره پشت درهای بسته، در نشستی خبری نتایج این گفت‌وگوها را تشریح کردند.

مدیرکل آژانس انرژی اتمی با گروسی دیدار کرد
۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از ظهر امروز با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار و گفت و گو کرد.