داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ایران
شیخک‌های آمریکایی در خلیج فارس گوشمالی لازمند
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵

امروز شورای امنیت سازمان ملل پیشنهاد آمریکا درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را به بحث و رای می‌گذارد. این پیشنهاد با مفاد تعهداتی که در برجام آمده است در تناقض است. چین و روسیه به‌عنوان دو کشور دارای حق وتو پیشاپیش اعلام کرده‌اند که این پیشنهاد را وتو خواهند کرد. بنابراین از هم اکنون می‌توان نتیجه گرفت که طرح پیشنهادی آمریکا با شکست روبه‌رو می‌شود. طبیعی است که این نکته از نگاه مقامات آمریکایی هم پنهان نمانده است. بیانیه شورای همکاری خلیج ‌فارس در همین بستر قابل ارزیابی است.

ربیعی: در واکنش به تمدید تحریم تسلیحاتی ایران مسامحه نخواهیم کرد
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۵

سخنگوی دولت در واکشن به تلاش‌های آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران آماده اثبات این موضوع است که کمترین مسامحه ای در ارائه پاسخی متناسب و قاطع به هرگونه اقدام تحریک آمیز و غیرقانونی نشان نخواهد داد.

شکست گروه اقدام علیه ایران!
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵

یکی از مهمترین نمادهای این شکست، ارسال علنی با چراغ روشن ۵ نفتکش ایرانی به ونزوئلا و شکستن دیوار تحریم ها بود. و همین است که گاردین درباره خروج برایان هوک می نویسد: «بلندپروازی‌های هوک بدون دستاورد پایان یافت.»

موسوی: همواره کنار لبنان هستیم
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲

سخنگوی وزارت خارجه درباره احتمال سفر مقامات ایرانی به لبنان گفت: سفر یکی از مقامات بلند پایه کشور در دستور کار است و ظرف روزهای آینده اعلام می شود.

ترامپ: اگر دوباره رئیس جمهور شوم ظرف ۴ هفته با ایران توافق می‌کنم!
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰

رئیس جمهور آمریکا در جمع هوادارانش وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به توافق با ایران دست می‌یابد.

ذوق پامپئو از نامه شورای همکاری خلیج فارس
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵

وزیر خارجه آمریکا از نامه شورای همکاری خلیج فارس به اعضای شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شدیدا استقبال کرد.

شورای همکاری خلیج فارس: تحریم تسلیحاتی ایران تمدید شود
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

شورای همکاری خلیج فارس به زعامت دولت سعودی، در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل، خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد.

ظریف دفتر یادبود جان‌باختگان انفجار بیروت را امضا کرد
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹

وزیر امور خارجه کشورمان با حضور در سفارت لبنان در تهران، دفتر یادبود جان‌باختگان انفجار بیروت را امضا کرد.

مصباحی مقدم: FATF به کلی منتفی است
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵

عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: اگر پذیرش FATF را به مصلحت کشور می‌دیدیم آن را تصویب می‌کردیم اما معتقدیم FATF چیزی جز خسارت برای ملت ایران به دنبال ندارد.

توئیت پمپئو علیه برنامه راهبردی ایران-چین
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴

وزیر خارجه آمریکا بدون اشاره به قراردادهای تسلیحاتی واشنگتن-عربستان، مدعی شد برنامه راهبردی ایران-چین راه را برای فروش تسلیحات به ایران باز کرده و ثبات خاورمیانه را تضعیف می‌کند.