داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
تعویق ازمون سراسری قطعی است
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه تعویق ازمون سراسری قطعی است با این حال اظهارداشت: نتایج جلسه‌ای که عصر امروز در وزارت بهداشت برگزار شد باید در ستاد ملی کرونا مطرح و تصویب شود.

آغاز ترم آینده دانشجویان از اول آبان
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴

وزیر علوم با تاکید بر این‌که دانشگاه‌ها فعالیت‌های آموزشی خود را از ۱۵ شهریورماه آغاز خواهند کرد و دانشجویان جدیدالورود نیز از اوایل آبان‌ماه می‌توانند ثبت نام کنند،گفت: با توجه به شرایط موجود، به احتمال زیاد آموزش ترم آینده دانشجویان جدیدالورود "مجازی" خواهد بود، اما ما طرحی را در دست داریم که براساس آن با تنظیم تعداد واحدهای دانشجویان جدیدالورود این افراد بتوانند مدتی را به صورت حضوری در دانشگاه‌ها حاضر باشند که البته تصمیم‌گیری در این خصوص برعهده دانشگاه‌ها خواهد بود.

وزیر علوم: پذیرش بدون آزمون دانشگاه داریم
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با وجود فعال شدن پذیرش‌های بدون آزمون، داوطلبان ضرورتی برای شرکت در آزمون سراسری ندارند.

بازگشایی مدارس از نیمه شهریور قطعی است
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۷

حاجی‌میرزایی گفت:‌ بر آموزش حضوری تاکید جدی داریم به همین دلیل طرح زوج و فرد کردن دانش آموزان را در کلاس‌های درس اجرا خواهیم کرد.

یک میلیون و ۲۰۰ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی بیکارند
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸

در بهار امسال با کاهش فرصت‌های شغلی ناشی از پیامدهای ویروس کرونا و بیکار شدن بخشی از شاغلان کشور، ۳۰۲ هزار و ۳۸۶ نفر از فارغ‌التحصیلان دلسردانه از تقاضای کار کنار کشیده و به جمعیت غیرفعال کشور افزوده شده‌اند.

توضیح درباره برگزاری مراسم محرم در دانشگاه‌ها
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰

غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست خبری مجازی با خبرنگاران اعلام کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا، ۲ جشنواره اصلی دانشجویی رویش و حرکت به صورت مجازی برگزار می‌شود.

افزایش ۶۰ درصدی کلاس های مجازی در ترم آینده
۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷

معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به افزایش ۶۰ درصدی کلاس های مجازی در ترم آینده دانشگاه ها گفت: نگران پهنای باند اینترنت برای پوشش کلاسهای مجازی هستیم.

اینفوگرافیک: سریعترین نویسندگان مقالات دانشگاهی
۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹

سریعترین نویسندگان مقالات دانشگاهی را بشناسید.

وزیر علوم: دانشگاه تعطیل نیست
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷

وزیر علوم تأکید کرد: حضور کارکنان و اعضای هیئت علمی در دانشگاه مستمر است و در این زمینه دانشگاهها نیز شامل مقررات دستگاه‌های دولتی هستند.

برنامه کامل دانشگاه‌ها برای بازگشایی در دوران کرونا
۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۹

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برنامه آموزشی فصل تابستان ۱۳۹۹ و نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور ابلاغ کرد.