داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سند-۲۰۳۰
العلای مدینه، پاتوق حرمت‌شکنی‌های بن‌سلمان
۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶

اواخر هفته گذشته، انتشار یک ویدیوی تبلیغات مد و فشن در عربستان سعودی جنجال به پا کرد. ویدیویی که با تم ابتذال جنسی، چند مدل زن غربی را در صحراهای مدینه منوره در حال تبلیغ لباس نشان می‌داد. این اقدام که در امتداد اصلاحات بن‌سلمان، ولیعهد پادشاه سعودی صورت گرفته، ظرف روزهای اخیر مجددا اعتراض‌ها به مجوز دادن برای فیلمبرداری از این دست تبلیغات در منطقه مقدس مسلمانان را دامن زده است.

۵۰ هزار دانشجوی ایرانی در خارج از کشور تحصیل می‌کنند
۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

در سال جاری میلادی ۵۰/۴ هزار دانشجوی ایرانی در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند که از این ۵۰/۴ هزار دانشجو، ۷۸ درصد آنها در ۱۴ کشوری که در این نمودار آمده تحصیل می‌کنند.

قهرمان تریبون‌های یک طرفه!
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹

سه شنبه گذشته نشست تخصصی لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت‌ها، فرصت‌ها و چالش‌ها به میزبانی جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان و کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. این نشست با حضور شهیندخت مولاوردی معاون سابق زنان و خانواده رئیس جمهور و ریاست جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان برگزار شد.

طرحی برای کاهش ۲۰ درصدی ازدواج در ایران
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰

این طرح که مهر ماه ۹۷  یک فوریت آن در صحن علنی مجلس تصویب شد خواهان حداقل سن قانونی ازدواج برای دختران ۱۶ و برای پسران ۱۸ سال شده است. اظهارات متناقضی از موافقان این طرح طی یک سال گذشته در موارد مختلف، از جمله در مورد سن قانونی ازدواج شنیده شده است.

دولت در اجرای سند تحول بنیادین عزمی نداشت
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸

برنامه نسل امروز با موضوع آموزش یا پرورش با حضور رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، یک معلم و فعال فرهنگی و وزیر اسبق آموزش و پرورش روی آنتن شبکه پنج رفت.

خواسته نمایندگان مجلس از آذری جهرمی؛‌ لطفا شفاف سازی کنید
۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷

چندی پیش محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مصاحبه‌ای خارجی اعلام کرد: «مفتخرم اعلام کنم که ما در ایران در حال اجرای بخش‌هایی از سند ۲۰۳۰ هستیم».

چاه کن سند ۲۰۳۰ در ته چاه افتاد
۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱

با وجود تلاشهای برخی از مسئولین در اجرایی شدن سند ۲۰۳۰ به بهانه کاهش آسیب به کودکان‌ونوجوانان، تحقیقات غربی از افزایش آمار روابط نامشروع نوجوانان بر اثر آموزش‌های جنسی در این سند خبر می‌دهد.

بطحائی برکنار شد؛ زیرا مخالف ۲۰۳۰ بود
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸

محمدمهدی زاهدی با حضور در برنامه دست‌خط گفت کنارگذشته شدن و استعفای بطحائی وزیر آموزش و پرورش به دلیل قصد وی بر حذف سند ۲۰۳۰ بود.

۲۰۳۰ اندلسیزه کردن ایران را به عهده دارد
۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲

در ابعاد نظامی هیچ‌وقت صلیبیون نتوانستند پیروزی بزرگی را کسب کنند. اما بعد از نفوذ فرهنگی اروپایی‌ها به درون سرزمین اسلامی این موضوع سهل و آسان شد. اروپایی‌ها با ایجاد فاحشه‌خوان‌ها، مدارس فرهنگی و تربیتی خودشان، رونق اقتصاد ضد اسلامی توانستند، فحشا، فساد، تجاوز و ربا را در آندلس به تدریج حاکم کنند و زمانی که درصدد حمله به سرزمین‌های اسلامی برآمدند، همه جوان‌های اسلامی در بستر فساد و غرق ربا بودند.

اجرای سند ۲۰۳۰ توسط انتشارات معروف کمک آموزشی
۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲

نشر «ز» واحد و کودک انتشارات «گ» با انتشار کتابی به آموزش انواع رقص به کودکان پرداخته است.