داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار حقوق-بشر
تخت‌روانچی: آمریکا به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است
۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲

نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: آمریکا با استمرار و تشدید تحریم‌های غیرقانونی در شرایط بحرانی ناشی از همه گیری کرونا، خطوط قرمز تروریسم اقتصادی و پزشکی را رد کرده و به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است.

حقوق بشر زیر چکمه آمریکایی
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴

این تراژدی تکراری و غمبار سیاه پوستان آمریکایی است. نه این ماجرای تبعیض نژادی ها ماجرای جدیدی است و نه اعتراضات و سرکوب های بعدی اتفاق تازه ای است. مرگ جورج فلوید یاد آور حادثه مشابه دیگری در سال ۲۰۱۴ است. در آن زمان پلیس نیویورک جوان سیاه پوست دیگری با نام اریک گارنر را در حین دستگیری خفه کرد. آخرین جملات او نیز همین بود: نمی توانم نفس بکشم!

فیلم: روحانی: شرورترین حکومت در آمریکا سرکار است
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰

روحانی در جلسه هیئت دولت: ما دو سال است که در برابر بدترین، شرورترین و ناتوان‌ترین دولت آمریکا و البته دو کشور مرتجع جنوبی قرار گرفته‌ایم که نه پدر و نه پسری آنچنان دیده‌ایم.

رفتار بی‌شرمانه رژیم سعودی با زندانیان زن
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶

الجزیره در یک فیلم مستند به نقل از شاهدان عینی در زندان زنان سعودی٬ گزارشی از روش‌های غیرانسانی و بی‌شرمانه نیروهای امنیتی عربستان برای بازجویی از این زنان منتشر کرده است.

شمخانی: نقاب از چهره حامیان اصلی تروریسم برافتاد
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در واکنش به اقدام آلمان علیه حزب الله نوشت: فروشندگان سلاح شیمیایی به صدام مدافع حقوق بشر شده و از ترس دوست کودک‌کش خود، ⁧‫حزب الله‬⁩ را تروریست می‌نامند.

تحریم‌های آمریکا علیه ایران با حقوق بشر در تعارض است
۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱

رؤسای جمهور ایران و اندونزی با اشاره به روابط صمیمانه، برادرانه و روبه گسترش دو کشور بر ضرورت توسعه، تقویت و تحکیم همه جانبه مناسبات و همکاری‌های تهران- جاکارتا در راستای منافع دو ملت تاکید کردند.

جهانپور: آمریکا به فکر راه چاره برای خودش در بحران کرونا باشد
۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶

سخنگوی وزارت بهداشت ایران ضمن تکذیب اتهامات آمریکا اعلام کرد، واشنگتن به جای اتهام‌زنی بهتر است به وضعیت بحران کرونا در کشور خودش بپردازد.

بیگ‌دیتا، کرونا و نقض حریم خصوصی
۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸

شیوع کرونا باعث شده توجهات نسبت به نقش بیگ دیتا در رهگیری و رصد حرکت ویروس با هدف جلوگیری از انتشار آن جلب شود. اما این پتانسیل بیگ دیتا نباید آسیب‌ها و اشکالات آن را بر استفاده‌های آن اولویت بخشد.

شمخانی: ترامپ خطرناک‌تر ازکروناست
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه تحریم اقلام بهداشتی، اقدامی غیرقانونی و ضدحقوق بشری است، تاکید کرد: ترامپ خطرناک‌تر از کرونا است.

آمریکا در حال انتقام‌جویی از طریق یک فاجعه بشری است
۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸

وزیر امور خارجه در پیامی در توئیتر به زبان عربی به شدت از انتقام‌جویی آمریکا از طریق فاجعه بشری شیوع ویروس کرونا انتقاد کرد و نوشت: آمریکا در حال انتقام‌جویی از طریق یک فاجعه بشری است.