داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار حقوق-بشر
موسوی: حقوق بشر ابزاری در خدمت امیال شیطانی آمریکا است
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز در توئیتی همزمان با هفته حقوق بشر آمریکایی، حقوق بشر را صرفا ابزاری در خدمت امیال شیطانی آمریکا خواند.

اعمال محدودیت آمریکا علیه تعدادی از مقامات چینی
۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۵

پامپئو دلیل اعمال این محدودیت‌ها را اقدامات اخیر چین درباره هنگ‌کنگ اعلام کرده است.

موسوی: قطعنامه وضعیت حقوق بشر علیه ایران غرض ورزانه است
۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷

سخنگوی وزارت امور خارجه تصویب قطعنامه وضعیت حقوق بشر علیه ایران را مبتنی بر نگرش گزینشی، غرض ورزانه، تقابل آمیز و با اهداف سیاسی دانست و آن را محکوم کرد.

پامپئو: شورای حقوق بشر سازمان ملل ریاکار است
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸

وزیر خارجه آمریکا در تلاش برای نادیده گرفته شدن خشونت علیه اقلیت‌های قومی در ایالات متحده، از رای تازه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد انتقاد کرد.

وزارت خارجه ایران: وقت آن رسیده که آمریکا را پاسخگو کنیم
۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴

وزارت امور خارجه ایران عنوان کرد: وقت آن فرارسیده که جهان بر پاسخگو کردن رژیم آمریکا در حوزه حقوق بشر در داخل و خارج این کشور تمرکز کند.

شهردار یک منطقه سوری به دست داعش کشته شد
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹

عناصری مسلح، «به احتمال زیاد»، وابسته به سازمان تروریستی داعش با حمله به ساختمان شهرداری منطقه «الطیانه» شهردار منطقه را کشتند.

علوی: نقض حقوق بشر در آمریکا ریشه دار است
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰

وزیر اطلاعات با بیان اینکه منطق دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی زور است، گفت: اگر بخواهیم تا انتها عقب نشینی نکنیم، باید اولین قدم عقب نشینی را برنداریم و الا زورگویی آنها و عقب نشینی ما انتها نخواهد داشت.

آزادی رئیس مرکز حقوق بشر بحرین پس از ۵ سال
۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۸

«نبیل رجب» رئیس مرکز حقوق بشر بحرین را که به اتهام انتقاد از حملات هوایی عربستان سعودی علیه یمن و انتشار مطالبی در صفحه توییتر به پنج سال حبس محکوم کرده بود، ‌آزاد کرد.

تبعیض نژادی یکی از بزرگترین نمادهای نقض حقوق بشر در آمریکا
۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱

در سال های اخیر، شلیک بی‌دلیل ماموران پلیس به جوانان و نوجوانان سیاه پوست به معضل بزرگی تبدیل شده است. تحقیقات نشان می‌دهد، یک نوجوان سیاه پوست آمریکایی تقریبا 9 بار بیشتر در معرض تفحص ماموران پلیس و شلیک بی‌دلیل آنان قرار دارند.

تخت‌روانچی: آمریکا به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است
۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲

نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: آمریکا با استمرار و تشدید تحریم‌های غیرقانونی در شرایط بحرانی ناشی از همه گیری کرونا، خطوط قرمز تروریسم اقتصادی و پزشکی را رد کرده و به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است.