داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار حقوق-بشر
حال شیخ زکزاکی در زندان نیجریه وخیم است
۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵

دفتر شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه از وخامت حال وی در زندان خبر داد.

شیخ زکزاکی، شهید زنده جهان اسلام است
۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۸

یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه شیخ زکزاکی در حقیقت شهیده زنده جهان اسلام است، گفت: امیدواریم صدای شخصیت‌ها به گوش رهبران نیجریه برسد و آنها موافقت کنند که شیخ زکزاکی به یکی از کشور اسلامی منتقل و روند درمان وی پیگیری شود.

تصاویر: آوارگان سوری در سرما
۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

هزاران غیرنظامی اهل ادلب سوریه به دلیل نبود اردوگاه، کمبود جا و زیرساخت برای برپایی چادر در یافتن سرپناه با مشکل مواجه اند. سازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد که در دو هفته اخیر بیش از ۲۳۵ هزار تن آواره شده اند. دفتر هماهنگی کمک‌های بشری ملل متحد گفته است که این مردم در دو هفته اخیر از ۱۲ تا ۲۵ دسامبر از شهر‌های جنوبی ادلب و معره النعمان آواره شده اند. این آوارگان اغلب عازم مراکز شهر‌های شمالی اریحا، سراقب و مرکز ولایت ادلب هستند و همچنین شماری از آن‌ها به کمپ‌های آوارگان در امتداد مرز سوریه با

دانشجویان پزشکی برای کمک به درمان شیخ زکزاکی اعلام آمادگی کردند
۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: دانشجویان بسیجی پزشکی آمادگی دارند به صورت داوطلبانه و بدون هیچ حمایت و چشم داشتی برای درمان شیخ زکزاکی به نیجریه یا هر کشوری تعیین شود، اعزام شوند.

برخورد نیرو‌های آمریکا و روسیه در سوریه
۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه حاکی از آن است که نیرو‌های آمریکایی و روسی در منطقه شمال شرق سوریه در شهر تل التمر با یکدیگر برخورد‌هایی داشته‌اند.

۲۹ فعال در اعتراضات عراق ترور شدند
۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳

یک کمیته مرتبط با پارلمان عراق اعلام کرد که طی دو ماه اعتراضات خیابانی، ۲۹ فعال ترور شده‌اند که بیست‌وشش نفرشان جان خود را از دست داده‌اند.

آیا حمایت از حیوانات به عمر مجلس دهم قد می‌دهد؟
۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

یک فعال محیط زیست با اشاره به نگارش یک طرح و یک لایحه درخصوص حمایت از حیوانات در مجلس و دولت گفت: فعالان حقوق حیوانات نگرانند که بررسی این طرح و لایحه به عمر مجلس قد ندهد.

FATF و دوگانه‌سازی‌های دروغین
۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲

جریان حامی FATF برای افزایش فشار در راستای تصویب درخواست‌های FATF دست به دوگانه‌سازی‌های دروغین FATF و معیشت زده است. در آخرین نسخه از این دوگانه‌سازی‌ها ادعا شده است در صورت اجرا نشدن درخواست های FATF، واردات اقلام غذایی و دارویی با مشکل مواجه خواهد شد.

کره شمالی: آمریکا با عواقب سختی روبرو خواهد شد
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

پیونگ یانگ هشدار داد چنانچه آمریکا بخواهد با استناد به اتهام‌های حقوق‌ بشری، کره شمالی را به چالش بکشد، با عواقب سختی روبرو خواهد شد.

مدعیان حقوق بشر صدای «بیماران خاص» را نمی‌شنوند
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

رئیس مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت گفت: مدعیان حقوق بشر امروز با جان بیماران خاص بازی می‌کنند و شرایط دشواری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای تامین داروی آن‌ها ایجاد کرده‌اند،