داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار خصوصی-سازی
دردی مشترک؛ کارگرزاده و کارگر
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷

در چند ماه گذشته اعتراضات زیادی از سوی کارگران به وضعیت بد کاری‌شان در گوشه و کنار کشور انجام شده است که «ماجرای اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه» یکی از جدی‌ترین آنهاست اما حالا نمایندگان مجلس شورای اسلامی که رویکرد خود را حمایت از مستضعفان و طبقات محروم جامعه گذاشته‌اند، سراغ آنها رفتند تا مطالبات‌شان را پیگیری کنند؛ اقدامی که بعد از «حضور در غیزانیه» و پیگیری «جلوگیری از کاهش جمعیت» نشان می‌دهد تغییر مسیر مجلس در جهت پیگیری اولویت‌ها و مطالبات اجتماعی مردم جدی است.

سیاست دولت مولد سازی اقتصاد نیست
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۲

فعال بازار کار و کارگری گفت: در عین حال که کارها به مردم واگذار نشده، انحرافاتی نیز دراصل ۴۴قانون اساسی نیز به وجود آمده است، یعنی به جای اینکه شرکت های خوب به مردم واگذار شود و به کسانی داده شده که اهلیت درستی ندارند!  خام

وضعیت غم انگیز هفت تپه محصول خصوصی سازی‌ است
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸

نماینده مردم تهران در مجلس از رایزنی قوه مجلس و قضاییه برای حل مشکل«هفت تپه» خبر داد و گفت: مشخص شده است که خصوصی سازی این شرکت از اساس غیر واقعی بوده است.

حراج‌ دارایی‌های دولت درمان کسری بودجه نیست
۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲

عضو هیئت‌علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه فردوسی گفت: قطعاً زمانی شیوه اخذ مالیات تأثیرات مثبت و عمیقی به‌جا می‌گذارد که اصلاح عدیده‌ای در اخذ مالیات از درآمدهای بالا صورت بگیرد، ضمن اینکه دولت باید با عزم جدی به اخذ مالیات از صاحبان درآمدهای بالا بپردازد.

خصوصی‌بازی بلای هفت‌تپه!
۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴

اعتصاب کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق‌شان همچنان ادامه دارد. واگذاری این شرکت در سال 94 به افرادی فاقد صلاحیت در قالب خصوصی‌سازی، به گواه آمارهای مختلف منجر به تنزل شاخص‌های اقتصادی این شرکت و همچنین نزول فعالیت‌های اقتصادی هزاران نفر از مردم منطقه شده است. تحمیل این خسارت‌ها به مردم منطقه به بی‌تدبیری مسؤولان در خصوصی‌سازی این شرکت بازمی‌گردد.

جزئیات عرضه ETF های بعدی دولت مشخص شد
۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲

معاون سازمان خصوصی سازی جزئیات ETF های بعدی (صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله) که قرار است در بورس عرضه شوند را اعلام کرد.

روحانی: مردم سهام عدالت خود را نفروشند
۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹

حسن روحانی رئیس جمهور در یکصد و چهل و دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با بیان اینکه آزادسازی سهام عدالت اقدام بزرگی بوده که بعد از سال‌ها تلاش دولت اتفاق افتاده است، گفت: امروز مردم صاحب اختیار سهامی شده‌اند که تا قبل از آن با وجود اختصاص سهام، مالکیت روشنی نبود و اختیاری برای مدیریت این سهام نداشتند.

اگر سهام عدالت را نفروشیم چه می‌شود؟
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰

فهیمی گفت: تصور کنید ۱۰ سال قبل ارزش اسمی سهام عدالت یک میلیون تومان بود، آن موقع هم فشار برای فروش این سهام وجود داشت اگر کسی آن موقع سهام خود را فروخته بود الان این سهام ۱۵ میلیون تومان ارزش نداشت.

آزادی سهام عدالت؛ انحصار مدیریت!
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷

حتی اگر تمام دارندگان سهام عدالت، مدیریت مستقیم سهام خود را در اختیار بگیرند؛ باز هم مهم‌ترین هدف خصوصی‌سازی، یعنی تغییر در مدیریت و ساختار تصمیم‌گیری در بنگاه‌های دولتی رقم نخواهد خورد.

هپکو، آیت الله رئیسی و دوچالش اساسی!
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳

مهمتر از ورودهای شخصی ریاست قوه قضاییه که در جای خود لازم و قابل تقدیر است، ایجاد ساختارهای قانونی شفاف با ضمانت اجرای مشخص در جهت تحقق عدالت، به رسمیت شناخته شدن حق اعتراض و آزادی های مشروع و حقوق عامه می باشد.