داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار خصوصی-سازی
«عدالت»؛ سوسیالیسم نیست
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲

در اندیشه‌ی رهبر انقلاب اسلامی عدالت و پیشرفت دو ارزشی هستند که باید در کنار یکدیگر مورد توجه و اهتمام قرار گیرند. هر یک از این دو بدون دیگری ناقص است: «بدون عدالت، پیشرفت مفهومی ندارد و بدون پیشرفت هم عدالت مفهوم درستی پیدا نمیکند؛ باید هم پیشرفت باشد و هم عدالت.»

جلیلی: سوء مدیریت فعلی آذرآب را به مرز تعطیلی کشانده است
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سه بار حمله نظامی رژیم بعث به آذرآب نتوانست آن را تعطیل کند، اما سوء مدیریت فعلی آن را به مرز تعطیلی کشانده است.

تغییر مدیر پالایشگاه شازند در آستانه تلاش‌ها برای خصوصی سازی
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

علیرضا امین جای خود را در پالایشگاه امام خمینی شازند به غلامحسین رمضان پور مدیر عملیات پیشین پالایشگاه بندر عباس خواهد داد .

چرا شریعتمداری به آذرآب نرفت؟
۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷

گلایه‌های کارگر شرکت آذرآب خطاب به وزیر کار: این که ما اینجا جلوی شما نشسته‌ایم با اینکه شما به کارخانه تشریف بیاورید و از نزدیک وضعیت نابسامان آن را ببینید تفاوت دارد.

ارسال گزارش استنکاف دولت به قوه قضائیه در صورت عدم واگذاری سرخابی‌ها
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳

رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس گفت: اگر واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در سالجاری صورت نگیرد، گزارش می‌دهیم و استنکاف دولت از اجرای قانون را به قوه قضائیه می‌فرستیم.

خصوصی‌سازی صنعت خودرو، علاج یا درد مضاعف؟
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس مطرح است که به‌دنبال واگذاری صنعت خودرو به بخش خصوصی است. اما خصوصی‌سازی در شرایط فعلی صنعت خودرو نمی‌تواند راهکار معقولی باشد و لازم است این طرح اصلاح شود.

روایت دو اقتصاددان از ریشه های شکست خصوصی سازی
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳

سید احسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در نشست بررسی خروج از بحران خصوصی سازی با انتقاد از سیاست گذاری و عملکرد خصوصی سازی تاکنون گفت: حتی کشورهایی که خصوصی‌سازی از آن ها شروع شده در زمانی که بحران اقتصاد کلان روی می‌دهد، ترمز واگذاری‌ها را می‌کشند.

حدیث مکرر گرانی
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳

مساله روشن است دولت باز بی‌پول شده است و دولت پر خرج ما هم هروقت بی‌پول می‌شود، همین را بلد است که قیمت کالاهای در اختیار خود را بالا ببرد و پولی بدست بیاورد و امروز را فردا کند. دیروز با افزایش نرخ ارز بخشی از مشکلات پولیش را حل کرد و امروز که ارز کشش بیشتری نداشت با چوب حراج زدن به بخشی از اموالش به نام خصوصی‌سازی، و فردا با گران کردن سوخت.

بازگشت شرکت ملی نفتکش ایران از بخش خصوصی به بخش دولتی
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲

کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت از پیگیری‌ها برای انتقال سهام شرکت ملی نفتکش ایران از بخش خصوصی به بخش دولتی، خبر داد.

تلاش وزارت اقتصاد برای یک واگذاری سوال برانگیز!
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

شرکت ملی انفورماتیک چهار شرکت بزرگ زیرمجموعه دارد. معروف ترین آن ها، دو شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت (شاپرک) و مدیریت امن الکترونیکی کاشف است که وظیفه اصلی آن‌ها کنترل و نظارت بر شبکه پرداخت کشور است. به نظر می‌رسد این دو شرکت وظایف کاملا حاکمیتی دارند و اکثر وظایف آن ها باید حفظ شود.