داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فساد
بایسته های اصلاح از درون در قوه قضائیه
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸

آیت الله رئیسی در مساله اصلاح از درون و مبارزه با فساد در دستگاه قضایی، باید با ایجاد رویه ها و روندهای قانونی بصورت ساختاری هم هزینه ارتکاب فساد را بالا ببرد و در امر پیشگیری از فساد ورود کند و هم درصورت تخلف و فساد با قاطعیت و شفافیت حداکثری برخورد کند تا این مهم محقق شود.

جرج نادر کیست؟
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳

با صدور حکم محکومیت حبس ۱۰ ساله برای جرج نادر که متهم به فساد جنسی شده است، لابی سعودی در آمریکا یکی از مهره های اصلی خود را از دست داد. آیا این رویداد به معنای شکست طرح محمد بن سلمان برای ایجاد تحول در ساختار لابی‌گری سنتی سعودی در آمریکا است؟

اتهامات عباس ایروانی چیست؟
۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷

عباس ایروانی مالک و سهام‌دار اصلی «گروه سرمایه گذاری عظام» است که در حوزه‌های مختلفی مانند تولید قطعات خودرو (گروه قطعات خودرو عظام) و صنعت گردشگری(پارک آبی کیش، مجموعه هزار و یک شهر و .... ) مشغول به فعالیت اقتصادی بوده است.

آیا افشاگران فساد تشویق می‌شوند؟
۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶

ریاست دستگاه قضایی برای شروع و نشان دادن جدیت در وعده داده شده بسیار بجاست که از همین موارد شروع کند و از افشاکنندگان فساد تقدیر به عمل بیاورد. که مایه امیدواری در میان فعالان رسانه ای و مبارزان فساد در کشور خواهد شد.

با شفافیت باید زمینه‌های فساد را از بین برد
۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

در رابطه با پرونده کلاک، حکم قطعی دیوان عالی کشور صادر شده و اراضی به دولت برگشت داده شده است. درباره هفت سنگان قزوین موضوعی مطرح بود که برخی از همکاران قضایی سابق ما زمینی را گرفته‌اند و اختلافی در مورد آن هست. آقایانی که اراضی را گرفته‌اند، دلایل و مدارکی دارند که سیر قانونی طی شده و از آن طرف هم کسانی هستند که معترض هستند و می‌گویند که سیر قانونی طی نشده و استفاده از جایگاه قدرت اتفاق افتاده است. در این رابطه قاضی ویژه تعیین شده و اسناد طرفین ماجرا مورد بررسی قرار گرفته است.

تصاویر جدید از محل کشف جسد قاضی منصوری در رومانی
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹

روز گذشته جسد «غلامرضا منصوری» قاضی ایرانی که قرار بود به‌منظور پاسخگویی به اتهامات خود به ایران بازگردد، در رومانی پیدا شده و هویت جسد نیز به تأیید رسمی رسیده است.

فوت منصوری صدمه‌ای به ابعاد مختلف پرونده وارد نمی‌کند
۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۸

معاون بین‌الملل قوه قضاییه گفت: ابعاد مختلف پرونده‌ای که منصوری درگیر آن بود روشن است و نبود وی صدمه‌ای به ابعاد مختلف پرونده وارد نمی‌کند.

فیلم: جزئیات مرگ قاضی منصوری از تلویزیون رومانی
۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۹

خبر و جزئیات مرگ قاضی منصوری از تلویزیون رومانی

جایگاه رسانه مبارزه با فساد کجاست؟
۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸

تقریبا در تمامی پرونده های دانه درشت ها آنقدر سوژه های جذاب و درس آموزی وجود دارد که سینما و تلویزیون ما می تواند با پرداخت هنرمندانه به آنها هم مخاطب خوبی جذب کند و هم مایه امید مردم و ترس مفسدان گردد.

رئیسی و آزمون پاکسازی قوه قضائیه
۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸

یکی از مهمترین بزنگاه ها و نقاط عطف و امتحان آیت الله رئیسی در قوه قضائیه برخورد با معاون اجرایی سابق ریاست قوه قضائیه باشد، آنجا که نوبت به برخورد در درون قوه قضائیه می رسد.