داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
آیا دست مفسدین لبنانی کوتاه می‌شود؟
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷

قرائن موجود نشان دهنده مخالفت پارلمان با برگزاری انتخابات زود هنگام است. «سعد حریری» اما بر خلاف «سمیر جعجع» تمایل چندانی به برگزاری انتخابات زود هنگام ندارد. حزب الله نیز به عنوان قوی‌ترین جریان سیاسی که دامنش از مفاسد اقتصادی سیاستمداران این کشور پاک و از پایگاه مردمی بالایی برخوردار است در روند آتی تحولات لبنان می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد.

اگر کاری نکنیم با این دست فرمان، سقوط در پیش است
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰

احمد توکلی نوشت: اگر ساقط کردن کشور در چند سال دیگر برای جبران ندانم کاری، راحت طلبی و فساد نامش گشایش است، پس فلاکت چیست؟ خوش بین که باشیم می گوییم نه میدانند، نه می توانند و نه می‌خواهند.

وزارت اطلاعات بر روی مبارزه با فساد در فوتبال دست گذاشت
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان تأکید کرد این وزارتخانه هیچ خط قرمزی برای مبارزه با فساد در ورزش ندارد.

ماجرای فساد ترودو و خیریه We
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

رسوایی جاستین ترودو و خانواده وی بر سر خیریه ای در کانادا به نام We جنجال برانگیز شد.

طرح قیر رایگان باعث فساد آفرین ست
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰

سخنگوی دولت گفت: تجربیات گذشته نشان داد که دادن قیر مجانی باعث فساد و عدم شفافیت شده است و نتیجه چندانی عاید توسعه کشور نکرده است و به همین دلیل شورای نگهبان همواره بر این موضوع حساسیت داشت.

دو فوریت نمایندگان به طرح فسادزای قیر رایگان!
۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳

رانت، قاچاق، فساد در واگذاری و توزیع، اختلال در بورس و کاهش کیفیت قیر و از دست رفتن فرصت رقابت از جمله مواردی است که با اجرای این طرح در شبکه تولید مواد اولیه، پیمانکاران، کارفرمایان و شهرداری ها و دهیارهای ایجاد خواهد شد.

جایگاه تشویق در قوه قضائیه کجاست؟
۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷

بر مسئولین دستگاه قضائی واجب است در کنار برخورد با قضات متخلف، به تشویق قضات و عوامل شجاع درون دستگاه قضائی بپردازند. که هم می تواند الگویی باشد برای بقیه قضات و هم ایجاد انگیزه و امید را در سیستم قضایی افزایش می دهد و نهایتا اعتماد در افکار عمومی را نیز مضاعف خواهد کرد.

گزارشی از ۳۰ روز اعتراضات کارگران ۷تبه
۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، سی روز است که به صورت مسالمت آمیز اعتراض می‌کنند و مطالبه دریافت حقوق عقب افتاده‌شان را دارند.

انتقاد یا اتهام؟ مسئله این است!
۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵

همانطور که انتقاد رهبر انقلاب از هر شخصیتی در نظام، به معنای خارج شدن آن شخص از دایره ولایت و نظام نیست؛ تعریف رهبر انقلاب هم از هر شخصیتی به معنای تایید صد در صدی آن شخص نیست. تهمت و اتهام زنی بی اساس به هر شخص، مغموم است اما هیچکس حتی لاریجانی نباید با انتصاب به رهبر انقلاب خود را از انتقاد مبرا بداند.

بایسته های اصلاح از درون در قوه قضائیه
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸

آیت الله رئیسی در مساله اصلاح از درون و مبارزه با فساد در دستگاه قضایی، باید با ایجاد رویه ها و روندهای قانونی بصورت ساختاری هم هزینه ارتکاب فساد را بالا ببرد و در امر پیشگیری از فساد ورود کند و هم درصورت تخلف و فساد با قاطعیت و شفافیت حداکثری برخورد کند تا این مهم محقق شود.