داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار چین
شکست گروه اقدام علیه ایران!
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵

یکی از مهمترین نمادهای این شکست، ارسال علنی با چراغ روشن ۵ نفتکش ایرانی به ونزوئلا و شکستن دیوار تحریم ها بود. و همین است که گاردین درباره خروج برایان هوک می نویسد: «بلندپروازی‌های هوک بدون دستاورد پایان یافت.»

چین ۱۱ مقام آمریکایی را تحریم کرد
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸

وزارت خارجه چین از تحریم ۱۱ مقام آمریکایی از جمله رئیس دیده‌ بان حقوق بشر، در اعتراض به مداخله‌جویی در امور هنگ کنگ خبر داد.

تهدید چین و روسیه برای مداخله در انتخابات آمریکا یکسان نیست
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا مدعی شد مسکو تلاش می‌کند به نفع ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری دخالت کند.

سازمان سیا پشت دولت ترامپ را خالی کرد
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا در گزارشی اعلام کرد هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد دولت چین تلاش کرده از طریق یک شبکه اجتماعی به اطلاعات شهروندان آمریکایی دسترسی پیدا کند

نزاع در دفتر ترامپ بر سر «تیک تاک»
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵

بحث در اتاق بیضی کاخ سفید بر سر تصمیم‌گیری درباره فعالیت یک شرکت پیام‌رسان چینی در آمریکا، به درگیری میان دو تن از مقامات دولت منجر شد.

توئیت پمپئو علیه برنامه راهبردی ایران-چین
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴

وزیر خارجه آمریکا بدون اشاره به قراردادهای تسلیحاتی واشنگتن-عربستان، مدعی شد برنامه راهبردی ایران-چین راه را برای فروش تسلیحات به ایران باز کرده و ثبات خاورمیانه را تضعیف می‌کند.

بلومبرگ: چین و روسیه به فروش سلاح به ایران ادامه خواهند داد
۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰

یک ستون‌نویس نشریه بلومبرگ نوشت قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران رأی نخواهد آورد و چین و روسیه به فروش سلاح به ایران ادامه خواهند داد.

پامپئو: آمریکا فعالیت اپلیکیش‌های چینی را متوقف می کند
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴

به گفته پامپئو، وزارت امور خارجه آمریکا همکاری با وزارت بازرگانی و دیگر آژانس‌ها را آغاز خواهد کرد تا توانایی چین برای ذخیره و پردازش داده‌ها و دیگر اطلاعات حساس در آمریکا را محدود کند.

پکن: جنگ دیپلماتیک علیه چین، موجب تقویت آمریکا نشده است
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۹

«وانگ یی» وزیر امور خارجه چین روز چهارشنبه گفت، تلاش واشنگتن برای تقویت روابط با پکن، شکست نخورده است و دو طرف به‌دنبال تقویت این روابط هستند.

چین: با ارتباط آمریکا و تایوان به طور قطع مخالفیم
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸

وزارت خارجه چین با اشاره به سفر وزیر بهداشت و خدمات درمانی آمریکا به تایوان، مخالفت پکن با ارتباط این دو کشور را ابراز کرد.