داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار چین
افشای حساب بانکی ترامپ در چین
۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴

بنابر گزارش رسانه‌های آمریکایی، تحلیل سابقه مالیاتی رئیس‌جمهور این کشور نشان داده او یک حساب بانکی اعلام نشده در چین دارد و در بیش از یک دهه گذشته به دنبال دست یافتن به پروژه‌های بزرگ در این کشور بوده است.

اجرای واکسیناسیون سراسری در ونزوئلا
۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰

رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد واکسیناسیون سراسری شهروندان این کشور در برابر ویروس کرونا با واکسن‌های ساخت روسیه و چین انجام می‌شود.

چین: پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران باید اجرایی شود
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

نمایندگی دائم چین در «وین» با اشاره به مانع‌تراشی‌های واشنگتن در مسیر معاملات تسلیحاتی با ایران تأکید کرد که پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران باید اجرایی شود.

لاریجانی مسئول اجرای سند همکاری ایران و چین شد؟
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: بعد از اینکه علی لاریجانی از مجلس بیرون آمد، از او درخواست کردیم کار خود را در خصوص پیگیری سند ۲۵ ساله ایران و چین ادامه دهد، او هم پذیرفت و این روزها برای پیشبرد برنامه‌های مربوط به اجرای این توافق همکاری ایران و چین وقت می‌گذارد.

پکن: تهدیدات ضدایرانی پامپئو «توجیهی» ندارد
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶

سخنگوی وزارت خارجه چین، تهدیدات اخیر وزیر خارجه آمریکا علیه کشورهایی که وارد معاملات تسلیحاتی با ایران شوند را غیرقابل توجیه خواند.

کدام کشورها خریدار تسلیحات نظامی‌ ایران هستند؟
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲

کارشناس مسائل منطقه گفت: ایران ۹۰ درصد از نیازهای صنعت دفاعی و نظامی خود را در داخل تأمین کرده و شاید ۱۰ درصد نیاز به خرید تسلیحات داریم.

باز چین، باز کرونا
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲

چین شمار مبتلایان به ویروس کرونا در روز هفدهم اکتبر را ۱۳ نفر اعلام کرد.

پکن: آمریکا صلح و ثبات تنگه تایوان را تضعیف می‌کند
۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱

پس از عبور یک ناوشکن آمریکا از تنگه تایوان، یکی از سخنگویان نظامی پکن هشدار داد که ایالات متحده در حال تضعیف شدید صلح و ثبات تنگه این تنگه است.

کن مک‌کالوم: ایران، چین و روسیه پیچیده‌تر شده‌اند
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹

سازمان جاسوسی انگلیس مدعی شد تهدیدات از سوی ایران، چین و روسیه افزایش یافته‌ و پیچیده‌تر شده‌اند.

موافقت دولت با عرضه داراسوم بانکی
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲

هیئت وزیران با واگذاری باقیمانده سهام دولت در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات در قالب صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) دارا سوم موافقت کرد.