داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
گفت‌وگوی تلفنی پامپئو و ماس درمورد لیبی و چین
۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۲

وزیران امور خارجه آمریکا و آلمان روز جمعه تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کرده و درباره اوضاع لیبی و ضرورت مقابله با چین بحث کردند.

برنامه همکاری ایران و چین اخراج آمریکا از منطقه را تسریع می‌کند
۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نوشت: برنامه همکاری ایران و چین علاوه بر بهبود ملموس وضعیت تجارت خارجی کشور، به اخراج آمریکا از منطقه نیز سرعت می‌دهد.

آمریکا موجبات خشم چین را فراهم کرد
۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰

درحالی که روابط واشنگتن و پکن به پایین ترین سطح از زمان برقراری مناسبات رسمی در ۴ دهه گذشته رسیده است، آمریکا در اقدامی دیگر که خشم چین را به دنبال دارد، با فروش محموله بزرگی از تجهیزات و تسلیحات موشکی به تایوان موافقت کرد.

واگذاری کیش به چین از ادعا تا واقعیت
۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۲

قراردادی که هنوز دو طرف توافق نمی دانند چه جزییاتی دارد، حال چگونه تمامی رسانه های غرب گرا و عمله های آمریکا جزییات آن را موبه مو منتشر می کنند؟ آن هم قرارداد کلانی که احتمالا تا رسیدن به توافق نهایی به عمر دولت دوازدهم هم نخواهد رسید.

هدف از فضا سازی دشمنان قطع همکاری سودمند ایران و چین است
۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: هدف از فضا سازی دشمنان خارجی درباره قرارداد ایران و چین، قطع همکاری سودمند دو کشور است.

روسیه: تصمیم چین قابل احترام است
۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲

مسکو می‌گوید قصد ندارد دولت پکن را برای پیوستن به میز مذاکرات هسته‌ای روسیه-آمریکا تحت فشار بگذارد و خودداری چین از پذیرش این پیشنهاد قابل احترام است.

چین: رابطه با آمریکا چالش‌برانگیز شده است
۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴

وزیر خارجه چین هشدار داد که رابطه پکن-واشنگتن، هیچگاه تا این حد چالش‌برانگیز و نیازمند بازگشت به مسیر درست نبوده است.

چین خروج آمریکا از سازمان جهانی بهداشت را محکوم کرد
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲

وزارت خارجه چین ضمن دفاع از عملکرد سازمان جهانی بهداشت، تصمیم آمریکا برای خروج از این نهاد سازمان ملل را در بحبوحه شیوع جهانی کرونا محکوم کرد.

برخی ادعاها درباره سند ۲۵ ساله حتی ارزش تکذیب هم ندارد
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره شایعات مطرح شده در برخی رسانه‌ها گفت: برخی ادعاها درباره سند ۲۵ ساله همکاری‌های ایران-چین حتی ارزش تکذیب هم ندارد.

هنوز پیش‌نویسی از قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین تهیه نشده است
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه هنوز پیش‌نویسی از قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین تهیه نشده است، گفت: هر زمان که این قرارداد به نقطه قابل توجهی رسید، حتما در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.