داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سینما
کورسویی از رؤیا در این سینمای بی‌خیال
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹

«منطقه پرواز ممنوع» کورسویی از رؤیا در این سینمای بی‌خیال است. همه چیز در این فیلم برای یک رؤیاپردازی تمام‌عیار آماده است: کلبه کارگاهی نوجوانان، موشک ماهواره‌بر، مرز اسراییل و مهم‌تر از همه «پرواز». پرواز، آن‌قدر در ذات خودش خیال‌انگیز است که مخاطب نوجوان را غرق در رؤیا کند؛ اما متاسفانه یا خوشبختانه ما در سینما، ابتدائاً با ذات مسائل سروکار نداریم. بلکه قدرت فرآوری و پدید آوردن آن‌ها معین می‌کند که چقدر به رویای پرواز نزدیک شده‌ایم.

این جوان‌های دوست‌داشتنی!
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵

37 فیلم اولی امسال متقاضی حضور در بخش نگاه نو جشنواره فیلم فجر بودند. این خبر شاید در نگاه اول برای بسیاری از مخاطبان خبرهای سینمای ایران خبری عادی به نظر برسد ولی آن‌ها که در این سینما فعالیت می کنند می‌دانند که حضور 37  فیلم اولی برای یک دوره از جشنواره یعنی فعال شدن تعداد زیادی از کارگردانان جوان برای ساخت اولین اثر سینمایی خود

«۲۳ نفر» از ۱۳ آذر بر روی پرده سینما
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

فیلم سینمایی «۲۳ نفر» از چهارشنبه ۱۳ آذرماه در سینما‌های سراسر کشور اکران می‌شود.

سریال های تلویزیونی صحنه جنگ نرم ترکیه و عربستان
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹

روابط ترکیه و عربستان که در سال های اخیر به علت تحریم قطر از سوی برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس رو به تیرگی گذاشته و این روند با قتل جمال قاشقچی روزنامه نگار عربستانی در سرکنسولگری استانبول در ترکیه به اوج خود رسید، بار دیگر به دلیل پخش یک سریال تلویزیونی و جنگ نرم بین دو طرف، خود را به گونه ای دیگر نشان داد.

فروش «منطقه پرواز ممنوع» از مرز یک میلیارد تومان گذشت
۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» به باشگاه میلیاردی‌ها پیوست.

سینمای سیاسی جان می‌گیرد
۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

وضعیت چهارراه افتتاحیه فیلم‌های ایرانی، امسال و در آستانه سی‌وهشتمین جشنواره ملی فیلم فجر چگونه است؟

سینما در حسرت وطن‌پرستی و عدالت‌طلبی!
۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹

باور کنید هر جای دنیا بروید و از این بگویید که در سینمای کشوری، فیلمسازانی فعالیت می‌کنند که دغدغه اصلی برخی از آثار آن‌ها ضرورت مهاجرت از کشورشان است، از شما تست سلامت روانی می‌گیرند!

فیلم: پناهیان دیدن چه فیلمی را به مردم توصیه کرد؟
۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵

استاد حوزه و دانشگاه ضمن تمجید از فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» گفت: اگر بخواهم یک قشری را برای دیدن این فیلم دعوت کنم، دانش‌آموزان بسیجی، بچه‌های مذهبی‌ و بچه هیئتی‌ها را دعوت می‌کنم. زندگی یک آدم مذهبی باید سرشار از درگیری با علم و تکنولوژی باشد.

پایان فراغت سلبریتی‌ها از مالیات؟
۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

تقریباً همه تولیدات نمایش خانگی، بسیاری از تولیدات سینمایی و بخش کوچکی از آثار تئاتر و تلویزیون، اگرچه ظاهری فرهنگی دارند، اما سود بالایی دارند و بیشتر تجاری هستند. حال چرا باید این دسته از فعالیت‌ها، از معافیت مالیاتی برخوردار باشند؟

فیلم‌های سینمایی روی پرده چقدر فروختند؟
۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

تازه ترین آمار فروش فیلم های سینمایی برای علاقه مندان منتشر شد.