داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار پولشویی
۵ گزاره درباره لیست سیاه FATF
۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷

با توجه به تحریم های بانکی آمریکا علیه ایران که سبب قطع روابط بانکی ایران شده است، محدودیت جدید فتف اثر جدی بر وضعیت ایران ندارد و حتی می تواند برای روابط غیررسمی ایران مفید باشد.

FATF ایران را در «لیست سیاه» قرار داد + واکنش ایران
۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۶

«کارگروه ویژه اقدام مالی»، معروف به «FATF» که خودش را نهادی برای مبارزه با پولشویی و «تأمین مالی تروریسم» معرفی می‌کند امروز جمعه ایران را در فهرست سیاه خود قرار داد. 

بانک مرکزی می‌خواهد مدیریت بازار ارز را با مدیریت ریال انجام دهد
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸

یک اقتصاددان با حمایت از تصمیم بانک مرکزی درباره الزامی شدن ارائه اسناد برای انتقال بالای یک میلیارد تومان در نظام بانکی گفت: این اقدامات در راستای مدیریت ریال است که می تواند منجر به مدیریت مثبت نرخ ارز و شفافیت مالی و اقتصادی شود.

سدّ بزرگ مصوبه جدید بانک مرکزی در برابر پولشویی
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به آثار مثبت الزام به ارائه اسناد نقل و انتقال بالای یک میلیارد تومان در حوزه ارزی و مالیاتی، گفت: یکی از نتایج این اقدام جلوگیری از پولشویی است.

توضیحات سخنگوی بسته معیشتی درمورد رصد حساب‌های مردم
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

میرزایی گفت: بررسی سیستمی اطلاعات بانکی با اجازه خود مردم است و قاعدتا افرادی که اجازه بررسی نداده‌اند اطلاعات مالی و بانکی آن‌ها بررسی نشده است.

سفیر جدید آمریکا بزودی در کویت مستقر خواهد شد
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴

منابع مطلع گفتند، سفیر جدید آمریکا در کویت، اواخر ماه جاری میلادی وارد این کشور می‌شود.

هدف از تاسیس FATF تامین مالی تروریسم به نفع اهداف آمریکاست
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲

نماینده اسبق ایران در صندوق بین‌المللی پول با بیان اینکه FATF با هدف مدیریت پولشویی و تامین مالی تروریسم به نفع اهداف آمریکا تاسیس شده است،‌ گفت: هدف از تاسیس این نهاد، مبارزه با پولشویی و تامین مالی ترریسم نیست بلکه این نهاد برای مقاصد سیاسی طراحی شده است.

اصل ماجرای نامه دولت دهم درباره FATF چه بود؟
۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲

این روزها که بحث پیوستن به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT دوباره مطرح شده است، حامیان FATF با پیش کشیدن شگرد تکراری «دولتِ قبل» به دنبال تصویب کنوانسیون‌های مزبور در مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند.

فیلم: اگر به CFT بپیوندیم، دیگر نمی‌توانیم نفت بفروشیم و پولش را بگیریم
۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

جلیل محبی با بیان اینکه اگر به CFT بپیوندیم، قول می‌دهم دیگر نتوانیم نفت بفروشیم و پولش را بگیریم، گفت: در متن FATF صراحتا می‌گوید باید مسیر دور زدن تحریم‌ها را به ما بگویید! همین الان کاله در عراق محصولاتش را می‌فروشد و پول فروش محصولاتش را چمدانی به کشور می‌آورد، اما اگر FATF تصویب شود، کسی که با چمدان پول فروش محصولات کاله را به ایران آورده، باید مجازاتش کنیم!

مصاحبه روزنامه دولت با شخص جعلی در دفاع از FATF!
۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴

مدافعان تصویب لوایح استعماری FATF بجای بیان استدلال های کارشناسی و فنی، دست به هر اقدام از انتساب دروغ به مقام معظم رهبری، تا انتشار خبر دروغ تصویب لوایح مذکور می کنند. در آخرین مورد روزنامه دولتی ایران که با پول بیت المال اداره و منتشر می شود در اقدامی غیرحرفه ای و غیراخلاقی مصاحبه ای در دفاع از FATF با یک شخصیت جعلی انجام داده است.