داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار پولشویی
فیلم: فساد چندصدمیلیاردی؛ از سلبریتی‌ها تا آقازاده‌ها در بانک سرمایه
۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹

کلاسه ۱/۱۴ از پرونده #بانک_خوب | پرونده ۱: «بانک خوب» | دورهمی چندصدمیلیاردی؛ از سلبریتی ها تا آقازاده ها سر سفره ی فرهنگیان! | وقتی با چند امضا، بدهکار طلبکار می شود! گزارشی از اخذ ۲۶۱میلیاردتومان تسهیلات و ۵۱۹میلیارد تومان گران نمایی املاک توسط شبکه مرتبط با «سید محمد امامی»! |

۵ گزاره درباره لیست سیاه FATF
۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷

با توجه به تحریم های بانکی آمریکا علیه ایران که سبب قطع روابط بانکی ایران شده است، محدودیت جدید فتف اثر جدی بر وضعیت ایران ندارد و حتی می تواند برای روابط غیررسمی ایران مفید باشد.

FATF ایران را در «لیست سیاه» قرار داد + واکنش ایران
۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۶

«کارگروه ویژه اقدام مالی»، معروف به «FATF» که خودش را نهادی برای مبارزه با پولشویی و «تأمین مالی تروریسم» معرفی می‌کند امروز جمعه ایران را در فهرست سیاه خود قرار داد. 

بانک مرکزی می‌خواهد مدیریت بازار ارز را با مدیریت ریال انجام دهد
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸

یک اقتصاددان با حمایت از تصمیم بانک مرکزی درباره الزامی شدن ارائه اسناد برای انتقال بالای یک میلیارد تومان در نظام بانکی گفت: این اقدامات در راستای مدیریت ریال است که می تواند منجر به مدیریت مثبت نرخ ارز و شفافیت مالی و اقتصادی شود.

سدّ بزرگ مصوبه جدید بانک مرکزی در برابر پولشویی
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به آثار مثبت الزام به ارائه اسناد نقل و انتقال بالای یک میلیارد تومان در حوزه ارزی و مالیاتی، گفت: یکی از نتایج این اقدام جلوگیری از پولشویی است.

توضیحات سخنگوی بسته معیشتی درمورد رصد حساب‌های مردم
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

میرزایی گفت: بررسی سیستمی اطلاعات بانکی با اجازه خود مردم است و قاعدتا افرادی که اجازه بررسی نداده‌اند اطلاعات مالی و بانکی آن‌ها بررسی نشده است.

سفیر جدید آمریکا بزودی در کویت مستقر خواهد شد
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴

منابع مطلع گفتند، سفیر جدید آمریکا در کویت، اواخر ماه جاری میلادی وارد این کشور می‌شود.

هدف از تاسیس FATF تامین مالی تروریسم به نفع اهداف آمریکاست
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲

نماینده اسبق ایران در صندوق بین‌المللی پول با بیان اینکه FATF با هدف مدیریت پولشویی و تامین مالی تروریسم به نفع اهداف آمریکا تاسیس شده است،‌ گفت: هدف از تاسیس این نهاد، مبارزه با پولشویی و تامین مالی ترریسم نیست بلکه این نهاد برای مقاصد سیاسی طراحی شده است.

اصل ماجرای نامه دولت دهم درباره FATF چه بود؟
۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲

این روزها که بحث پیوستن به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT دوباره مطرح شده است، حامیان FATF با پیش کشیدن شگرد تکراری «دولتِ قبل» به دنبال تصویب کنوانسیون‌های مزبور در مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند.

فیلم: اگر به CFT بپیوندیم، دیگر نمی‌توانیم نفت بفروشیم و پولش را بگیریم
۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

جلیل محبی با بیان اینکه اگر به CFT بپیوندیم، قول می‌دهم دیگر نتوانیم نفت بفروشیم و پولش را بگیریم، گفت: در متن FATF صراحتا می‌گوید باید مسیر دور زدن تحریم‌ها را به ما بگویید! همین الان کاله در عراق محصولاتش را می‌فروشد و پول فروش محصولاتش را چمدانی به کشور می‌آورد، اما اگر FATF تصویب شود، کسی که با چمدان پول فروش محصولات کاله را به ایران آورده، باید مجازاتش کنیم!